الکتروموتور ضد انفجار زیمنس | فروش الکتروموتور ضد انفجار زیمنس انواع و جزئیات

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس 

 

توان محدوده توان : از 0.06 تا 300 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ : دارای چندین سری متفاوت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، سکوهای نفتی، کارخانه های داروسازی،خودروسازی، ذوب فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک و صنایع حساس مانند کارخانه های تولید آرد غلات و تولید حلال

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس 

زیمنس یک شرکت بین المللی آلمانی است که در سال 1847 تاسیس گردید. دفتر مرکزی زیمنس در شهر مونیخ واقع شده است . زیمنس بزرگترین شرکت صنعتی تولیدی در سرتاسر اروپاست که دفاتر فعالی نیز در نقاط مختلف دارد. بخش های اصلی شرکت زیمنس عباتند از :

• بخش صنعتی زیمنس

• بخش شهرسازی و فوق سازه ای زیمنس

• بخش انرژی زیمنس

• بخش سلامتی زیمنس

بخش های اصلی زیمنس، مهمترین فعالیت های این کمپانی را ارائه میدهند. ارزش های کارخانه زیمنس عبارتند از مسئولیت پذیری، کار ممتاز و نوآوری.
از جمله مهمترین محصولات شرکت زیمنس الکتروموتور ضد انفجار است. الکتروموتور ضد انفجار زیمنس، در چندین سری گوناگون تولید می گردند. مهم ترین کاربرد الکتروموتور ضد انفجار زیمنس عبارتند از :


الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در کارخانه تولید غلات 

• الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در کارخانه تولید آرد

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در کارخانه پارچه بافی و نساجی

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در صنایع نفت و گاز 

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در پالایشگاه ها

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در کارخانه جات ذوب فلزات 

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در صنایع رنگ سازی

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس در صنایع داروسازی 

 

 

برند الکتروموتور زیمنس

برند الکتروموتور زیمنس

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

سایز فریم  : 63 تا 560

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP55 

ناحیه حفاظتی : zone1 , zone2 , zone 21, zone 22

کلاس دمایی : T1 تا T4

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

ابعاد و اندازه الکتروتور ضد انفجار زیمنس

ابعاد و اندازه الکتروتور ضد انفجار زیمنس

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر به درستی انتخاب نشوند میتوانند بسیار خطر آفرین باشند. لذا برای انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب نیاز به مشاوره حرفه ای دارید. مشاوره ای که بتواند علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های فنی یک الکتروموتور ضد انفجار زیمنس ، راهکار های اقتصادی و کاهش هزینه را هم شامل شود. متخصصان ما در هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاوره حرفه ای هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

ضرورت اختراع الکتروموتور ضد انفجار

از سال 1980 بیش از 500 انفجار صنعتی سبب گردید که صدها نفر کشته و زخمی شده و میلیون ها دلار خسارت مالی نیز به بار آورده شود. بعد از سال ها تحقیق و کنار هم گذاشتن شواهد و مدارک، معلوم شد که الکتروموتور های کم کیفیت نقش اصلی را در این انفجار ها داشته اند. بیشترین کارخانه هایی که متضرر گشتند ، کارخانه های تولید آرد و پالایشگاه ها بودند زیرا ذرات ریز و گاز های اشتعال پذیر زیادی داشتند.

چرا الکتروموتور ها سبب انفجار می شدند؟

چرخش داخلی قطعه های الکتروموتور ها با سرعت بالا میتواند گرمای زیادی تولید نموده و الکتروموتور ها را به منابع بالقوه ی قابل انفجار تبدیل کند. در نتیجه هنگامی که الکتروموتور اشتباها در جایی قرار بگیرد که قابل اشتعال باشد، می تواند تهدید جدی برای تاسیسات به شمار برود. پس از آنجایی که برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه چاره ای اندیشیده می شود، اگر الکتروموتور به درستی ارزیابی و انتخاب گردد، می توان از چنین خطراتی جلوگیری نمود. بهترین راه حلی که برای جلوگیری از چنین حوادثی اندیشیده شد، اختراع الکتروموتور ضد انفجار بود.

الکتروموتور ضد انفجار زیمنس چیست؟

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور  ضد انفجار زیمنس دسته ای خاص از الکتروموتور ها هستند که هرگونه انفجار داخلی در آنها به هوزینگ انتقال پیدا نمی کند و حتی محصولات احتراق، در هنگام خروج از آن، خنک می شوند. 

زیرا اگر چنین ذراتی به شکل داغ و با دمای بالا، وارد فضایی شوند که گاز های قابل احتراق و یا ذرات قابل احتراق در آن وجود دارند، احتمال انفجار به شکلی غیر قابل پیش بینی افزایش پیدا می کند.  جنس بدنه الکتروموتور ضد انفجار Siemens بسیار سخت است به طوری که می تواند، تمام فشار ناشی از انفجار داخلی را تحمل کرده و به بیرون منتقل نکند. هم چنین در برخی مدل های الکتروموتور ضد انفجار زیمنس ، گازی ایمنی وجود دارد که با ایجاد فشار مانع ورود گاز های خطرناک به محفظه شده و از انفجار داخلی جلوگیری می نماید.

 

 

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس 1 : این کلاس در واقع مکانی  است که توسط گاز های قابل اشتعال و یا بخارات مایعات قابل اشتعال موجود در هوا اشباع گردیده است. این کلاس خود به چندین بخش تقسیم می گردد. و در جدول 1 و 2 ( گروه A تا D ) دسته بندی شده است. 

کلاس 2 : این کلاس مکانی است که در آن ذرات غبار قابل اشتعال و معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این کلاس خود به دسته های مختلف تقسیم می شود که در جدول 1 و 3 ( بخش E تا G) آورده شده است.

کلاس 3 : در کلاس 3 الیاف قابل اشتعال معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این الیاف شامل پرز های پنبه، کتان و ریون می گردند. این الیاف تنها در هوا معلق نیستند بلکه در ماشین آلات مختلف نیز جمع می شوند. بنابراین احتمال احتراق و انفجار این کلاس بیشتر در کارخانه های ریسندگی وجود دارد.

 

 

 

جداول زیر بخش نواحی خطرناک الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

 

جدول 1 : 

 

شرایط عادی. خطر در حین عملیات تولید روزانه یا در طی فعالیت های مکرر تعمیر و نگهداری وجود دارد.

شرایط غیر عادی. خطر از جانب محفظه های در بسته و یا سیستم های تهویه مطبوع بسته وجود دارد. اما این موارد تنها زمانی خطرناک می شوند که پارگی، شکستگی و یا عملکرد غیر معمول در این محفظه ها به وجود آید.

جدول 2 :

شامل گاز، بخار و مایعات اشتعال پذیر

گروه

گاز

A

استیلن

B

هیدروژن و گاز های مشابه 

C

اتیلن

D

هیدروکربن ها، پروپان، سوخت ها، حلال ها و ….

 

جدول 3 : 

ذرات گرد و غبار قابل اشتعال

گروه

نوع غبار

E

گرد فلزات

F

گرد زغال سنگ و کربن

G

گرد آرد و غلات، شکر، پلاستیک و مواد شیمیایی

 

کلاس حرارتی مناطق خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار زیمنس

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

دمای سطح یا هر بخش از همه تجهیزات الکتریکی که ممکن است در معرض مواد قابل اشتعال باشند، همواره باید تست شوند تا قبل از این که به 80 درصد محدوده خطر برسند، خاموش گردیده و تدبیری برای آن اندیشیده شود. از آنجایی که الکتروموتور ضد انفجار Siemens  جزو وسایل الکتریکی محسوب می شود، همواره باید از زیاد گرم شدن آن جلوگیری نمود. بنابراین ما کلاس حرارتی گوناگون را در جدول زیر طبقه بندی کردیم تا به هنگام مواجهه با پلاک الکتروموتور ضد انفجار زیمنس ، منطقه دمایی خطرناک آن را تشخیص دهید. تمامی این اعداد برحسب سلسیوس می باشند. 

 

 

 

 

کلاس حرارتی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس ( درجه سانتیگراد)

T3A-180

T1-450

T3B-165

T2-300

T3C-160

T2A-280

T4-135

T2B-260

T4A-120

T2C-230

T5-100

T2D-215

T6-85

T3-200