الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB | قیمت الکترومور ضد انفجار ABB انواع و جزئیات

الکتروموتور ضد انفجار و گرد و غبار ABB

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB

 

الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB دارای دو نوع IE3 و IE2 است. که مشخصات هر کدام با دیگری متفاوت می باشد. 

 

توان محدوده توان : از 0.55 تا 2000 کیلو وات برای IE2

توان محدوده توان : از30 تا 350 کیلو وات برای IE3

 

ولتاژ    ولتاژ : دارای چندین سری متفاوت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک و صنایع حساس مانند کارخانه های تولید آرد غلات و…

الکتروموتور ضد انفجار  ABB 

الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB تنها یکی از چند محصول برتر الکتریکی کمپانی ABB می باشد. کمپانی ABB در سال 1883 تاسیس شد. مهمترین ویژگی محصولات الکتریکی ABB نوآوری در تولید و مصرف کم برق و انرژی است. مهم ترین شعار و خط مشی گروه صنعتی ABB، پرورش فرهنگ به کمال رساندن محصولات در تار و پود مجموعه ABB می باشد. ABB همواره رفتاری همراه با مسئولیت پذیری و احترام نسبت به تمامی مشتریان خود در سرتاسر دنیا داشته است. و چنین رفتاری، سبب تمایز این کمپانی نسبت به سایر رقبا می گردد. علاوه بر این ABB تمامی پرسنل خود را از جوانان مستعد در تمام نقاط دنیا استخدام می کند و به این صورت سرمایه ای جوان و بی نظیر را در اختیار دارد.

 

 گروه صنعتی ABB تنها به تولید الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB بسنده نکرده است بلکه انواع مختلفی از الکتروموتور های صنعتی را نیز تولید می کند. انواع الکتروموتور ABB عبارتست از : 

الکتروموتور ABB معمولی سه فاز

الکتروموتور ABB معمولی تک فاز

الکتروموتور ABB اسلیپ رینگ

الکتروموتور ABB ترمز دار

الکتروموتور ABB دالاندر

الکتروموتور ABB تخلیه دود

الکتروموتور ABB دریایی

کاربرد الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار  ABB

الکتروموتور ضد انفجار ABB  در صنایع مختلفی کابرد دارد. از جمله این کاربرد ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار  ABB در کارخانه جات تولید آرد و غلات ( ذرات ریز غلات قابل اشتعال هستند)
  • الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB در کارخانه جات تولید پارچه و نساجی ( پرز های پارچه سبب آتش سوزی می شوند)
  • الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها ( گاز های هیدروکربنی تولید شده از مشتقات بنزین، قابل اشتعال هستند
  • الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB در کارخانه جات تولید گرد زغال سنگ ( این گرد ها به شدت قابل اشتعالند)

 

الکتروموتور ABB

الکتروموتور ضد انفجار ABB

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

سایز فریم  : 71 تا 560 برای IE2

سایز فریم  : 200 تا 355 برای IE3

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 برای IE2

تعداد پل ها : 2, 4, 6 برای IE3

کلاس حفاظتی : IP55 یا IP56

گواهی نامه ها : ATEX- IECEx

مشخصات فنی الکتروموتور ABB

مشخصات فنی الکتروموتور ABB

ابعاد و اندازه الکتروموتور ضد انفجار ABB

ابعاد و اندازه الکتروموتور ضد انفجار ABB

کاتالوگ الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

اهمیت انتخاب الکتروموتور ضد انفجار که برای محیط پر از گرد و غبار مناسب باشد، بر هیچ کس پوشیده نیست. زیرا یک انتخاب ناآگاهانه میتواند خسارت های زیاد مالی و جانی را به بار بیاورد. بنابراین بسیار مهم است که بتوانید افرادی متخصص در این رمینه را یافته و از آنها کمک بگیرید. کارشناسان و  متخصصین ما در هومان صنعت همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما در خصوص انتخاب الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB هستند. تا از این طریق شما را در انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب یاری کنند. جهت کسب مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

ضرورت اختراع الکتروموتور ضد انفجار

از سال 1980 بیش از 500 انفجار صنعتی موجب شد که صدها نفر کشته و زخمی شده و میلیون ها دلار خسارت مالی نیز به بار آورده شود. پس از سال ها تحقیق و کنار هم نهادن شواهد و مدارک، معلوم شد که الکتروموتور های بی کیفیت نقش اصلی را در این انفجار ها داشته اند. بیشترین کارخانه هایی که متضرر گشتند ، کارخانه های تولید آرد و پالایشگاه ها بودند زیرا ذرات ریز و گاز های اشتعال پذیر زیادی در فضای آن ها وجود داشت. 

چرا الکتروموتور ها سبب انفجار می شدند؟

چرخش داخلی قطعات الکتروموتور ها با سرعت بالا میتواند گرمای زیادی تولید کرده و الکتروموتور ها را به منابع بالقوه ی قابل انفجار تبدیل نماید. در نتیجه هنگامی که الکتروموتور اشتباها در جایی قرار بگیرد که قابل اشتعال باشد، می تواند تهدید جدی برای تاسیسات به شمار برود. بنابراین از آنجایی که برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه چاره ای اندیشیده می شود، اگر الکتروموتور به درستی ارزیابی و انتخاب گردد، میتوان از چنین خطراتی جلوگیری نمود . بهترین راه حلی که برای جلوگیری از چنین حوادثی اندیشیده شد، اختراع الکتروموتور ضد انفجار  بود.

الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB چیست؟

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور  ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB دسته ای خاص از الکتروموتور ها هستند که هرگونه انفجار داخلی در آنها به هوزینگ انتقال پیدا نمی کند و حتی محصولات احتراق، در هنگام خروج از آن، خنک می گردند.

زیرا اگر چنین ذراتی به شکل داغ و با دمای بالا، وارد فضایی شوند که گاز های قابل احتراق و یا ذرات قابل احتراق در آن وجود دارند، احتمال انفجار به شکلی غیر قابل پیش بینی افزایش می یابد. جنس بدنه الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB بسیار سخت است به طوری که می تواند، تمام فشار ناشی از انفجار داخلی را تحمل کرده و به بیرون منتقل نکند. هم چنین در برخی مدل های الکتروموتور ضد انفجار  ABB ، گازی ایمنی وجود دارد که با ایجاد فشار مانع ورود گاز های خطرناک به محفظه شده و از انفجار داخلی جلوگیری می نماید.

 

 

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس 1 : این کلاس در واقع مکانی  است که توسط گاز های قابل اشتعال و یا بخارات مایعات قابل اشتعال موجود در هوا اشباع گردیده است. این کلاس خود به چندین بخش تقسیم می گردد. و در جدول 1 و 2 ( گروه A تا D ) دسته بندی می شود.

کلاس 2 : این کلاس مکانی است که در آن ذرات غبار قابل اشتعال و معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این کلاس خود به دسته های مختلف تقسیم می شود که در جدول 1 و 3 ( بخش E تا G) آورده شده است.

کلاس 3 : در کلاس 3 الیاف قابل اشتعال معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این الیاف شامل پرز های پنبه، کتان و ریون می شوند. این الیاف تنها در هوا معلق نیستند بلکه در ماشین آلات مختلف نیز جمع می گردند. بنابراین احتمال احتراق و انفجار این کلاس بیشتر در کارخانه های ریسندگی وجود دارد.

 

 

 

جداول زیر بخش نواحی خطرناک الکتروموتور ضد انفجار ABB

 

جدول 1 : 

 

شرایط عادی. خطر در حین عملیات تولید روزانه یا در طی فعالیت های مکرر تعمیر و نگهداری وجود دارد.

شرایط غیر عادی. خطر از طرف محفظه های در بسته و یا سیستم های تهویه مطبوع بسته وجود دارد. اما این موارد تنها زمانی خطرناک می گردند که پارگی، شکستگی و یا عملکرد غیر معمول در این محفظه ها به وجود آید.

جدول 2 :

شامل گاز، بخار و مایعات اشتعال پذیر

گروه

گاز

A

استیلن

B

هیدروژن و گاز های مشابه 

C

اتیلن

D

هیدروکربن ها، پروپان، سوخت ها، حلال ها و ….

 

جدول 3 : 

ذرات گرد و غبار قابل اشتعال

گروه

نوع غبار

E

گرد فلزات

F

گرد زغال سنگ و کربن

G

گرد آرد و غلات، شکر، پلاستیک و مواد شیمیایی

 

کلاس حرارتی مناطق خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

دمای سطح یا هر بخش از همه تجهیزات الکتریکی که ممکن است در معرض مواد قابل اشتعال باشند، همواره باید تست شوند تا قبل از این که به 80 درصد محدوده خطر برسند، خاموش شده و تدبیری برای آن اندیشیده شود. از آنجایی که الکتروموتور ضد انفجار ضد گرد و غبار ABB جزو وسایل الکتریکی محسوب می شود، همواره باید از زیاد گرم شدن آن جلوگیری کرد. بنابراین ما کلاس حرارتی گوناگون را در جدول زیر طبقه بندی کردیم تا به هنگام مواجهه با پلاک الکتروموتور ضد انفجار ABB ، منطقه دمایی خطرناک آن را تشخیص دهید. تمامی این اعداد برحسب سلسیوس هستند. 

 

 

 

 

کلاس حرارتی الکتروموتور ضد انفجار ABB ( درجه سانتیگراد)

T3A-180

T1-450

T3B-165

T2-300

T3C-160

T2A-280

T4-135

T2B-260

T4A-120

T2C-230

T5-100

T2D-215

T6-85

T3-200