الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER | فروش الکتروموتور ATB SEVER انواع و جزئیات

الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس 

 

توان محدوده توان ( ولتاژ بالا) : تا 25000 کیلو وات 

 

توان محدوده توان ( ولتاژ پایین) : از 0.06 تا 2000 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ : دارای چندین سری متفاوت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، سکوهای نفتی، کارخانه های داروسازی،خودروسازی، ذوب فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک و صنایع حساس مانند کارخانه های تولید آرد غلات و تولید حلال

الکتروموتور ضد انفجار  ATB SEVER  

الکتروموتور ضد انفجار  ATB SEVER  از قدیمی ترین الکتروموتور های تولید شده در اروپاست. کمپانی ATB SEVER در سال 1923 در چنوب شرقی اروپا تاسیس گردید. این مجموعه در ابتدا با نام sever شروع به کار نمود اما پس از مدتی عنوان خود را به ATB SEVER  تغییر داد. این تغییر عنوان در سال 2005 ایجاد شد هنگامی که مجموعه SEVER خصوصی سازی شد و پس ایجاد شعب مختلف در سرتاسر دنیا محصولات خود را به تجهیزات الکترومکانیکی مورد استفاده در معادن و سیستم های انرژیک ارتقاء داد. 

درست است که الکتروموتور ضد انفجار  ATB SEVER قدیمی ترین محصول مجموعه ATB SEVER است اما همین الکتروموتور در سری ها و انواع مختلف تولید می گردد. و کاربرد های گوناگونی دارند. 

کاربرد الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

الکتروموتور ATB SEVER در کارخانه تولید آرد

الکتروموتور ATB SEVER در صنایع غذایی

الکتروموتور ATB SEVER در صنایع نفت و گاز 

الکتروموتور ATB SEVER در پالایشگاه ها و پتروشیمی

الکتروموتور ATB SEVER  در داروسازی 

الکتروموتور ATB SEVER  در رنگ سازی 

الکتروموتور ATB SEVER  در صنایع نساجی 

الکتروموتور ATB SEVER  معادن 

الکتروموتور ATB SEVER از برترین محصولات ATB است

الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER از برترین محصولات ATB است

 

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

سایز فریم ( ولتاژ بالا) : تا 1700 

سایز فریم ( ولتاژ پایین) : از 63 تا 560 

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP55 یا بیشتر 

 

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

ابعاد و اندازه الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

ابعاد و اندازه الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر به درستی انتخاب نشوند میتوانند بسیار خطر آفرین باشند. بنابراین جهت انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب نیاز به مشاوره حرفه ای و تخصصی دارید. مشاوره ای که بتواند علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های فنی یک الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER ، راهکار های اقتصادی و کاهش هزینه را هم شامل شود. متخصصان ما در هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاوره حرفه ای به شما هم وطنان عزیز هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

ضرورت اختراع الکتروموتور ضد انفجار

از سال 1980 بیش از 500 انفجار صنعتی سبب گردید که صدها نفر کشته و زخمی شده و میلیون ها دلار خسارت مالی نیز به بار آورده شود. بعد از سال ها تحقیق و کنار هم نهادن شواهد و مدارک، معلوم شد که الکتروموتور های کم کیفیت نقش محوری را در این انفجار ها داشته اند. بیشترین کارخانه هایی که متضرر گشتند ، کارخانه های تولید آرد و پالایشگاه ها بودند زیرا ذرات ریز و گاز های اشتعال پذیر زیادی داشتند.

چرا الکتروموتور ها سبب انفجار می شدند؟

چرخش داخلی قطعه های الکتروموتور ها با سرعت بالا میتواند گرمای زیادی تولید نموده و الکتروموتور ها را به منابع بالقوه ی قابل انفجار تبدیل کند. در نتیجه هنگامی که الکتروموتور اشتباها در جایی قرار بگیرد که قابل اشتعال باشد، می تواند تهدید جدی برای تاسیسات محسوب شود. پس از آنجایی که برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه چاره ای اندیشیده می شود، اگر الکتروموتور به درستی ارزیابی و انتخاب گردد، می توان از چنین خطراتی جلوگیری نمود. بهترین راه حلی که برای جلوگیری از چنین حوادثی اندیشیده شد، اختراع الکتروموتور ضد انفجار بود.

الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER چیست؟

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور  ضد انفجار ATB SEVER دسته ای خاص از الکتروموتور ها هستند که هرگونه انفجار داخلی در آنها به هوزینگ انتقال پیدا نمی کند و حتی محصولات احتراق، در هنگام خروج از آن، خنک می گردند.

زیرا اگر چنین ذراتی به شکل داغ و با دمای بالا، وارد فضایی شوند که گاز های قابل احتراق و یا ذرات قابل احتراق در آن وجود دارند، احتمال انفجار به شکلی غیر قابل پیش بینی افزایش پیدا می یابد.  جنس بدنه الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER بسیار سخت است به طوری که می تواند، تمام فشار ناشی از انفجار داخلی را تحمل کرده و به بیرون منتقل نکند. هم چنین در برخی مدل های الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER ، گازی ایمنی وجود دارد که با ایجاد فشار مانع ورود گاز های خطرناک به محفظه شده و از انفجار داخلی جلوگیری می نماید.

 

 

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس 1 : این کلاس در واقع مکانی  است که توسط گاز های قابل اشتعال و یا بخارات مایعات قابل اشتعال موجود در هوا اشباع گردیده است. این کلاس خود به چندین بخش تقسیم می شود. و در جدول 1 و 2 ( گروه A تا D ) دسته بندی شده است. 

کلاس 2 : این کلاس جایی است که در آن ذرات غبار قابل اشتعال و معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این کلاس خود به دسته های مختلف تقسیم می شود که در جدول 1 و 3 ( بخش E تا G) آورده شده است.

کلاس 3 : در کلاس 3 الیاف قابل اشتعال معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این الیاف شامل پرز های پنبه، کتان و ریون می گردند. این الیاف تنها در هوا معلق نیستند بلکه در ماشین آلات مختلف نیز جمع می شوند. بنابراین احتمال احتراق و انفجار این کلاس بیشتر در کارخانه های ریسندگی وجود دارد.

 

 

 

جداول زیر بخش نواحی خطرناک الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

 

جدول 1 : 

 

شرایط عادی. خطر در حین عملیات تولید روزانه یا در طی فعالیت های مکرر تعمیر و نگهداری وجود دارد.

شرایط غیر عادی. خطر از جانب محفظه های در بسته و یا سیستم های تهویه مطبوع بسته وجود دارد. اما این موارد تنها زمانی خطرناک می شوند که پارگی، شکستگی و یا عملکرد غیر معمول در این محفظه ها به وجود بیاید. 

جدول 2 :

شامل گاز، بخار و مایعات اشتعال پذیر

گروه

گاز

A

استیلن

B

هیدروژن و گاز های مشابه 

C

اتیلن

D

هیدروکربن ها، پروپان، سوخت ها، حلال ها و ….

 

جدول 3 : 

ذرات گرد و غبار قابل اشتعال

گروه

نوع غبار

E

گرد فلزات

F

گرد زغال سنگ و کربن

G

گرد آرد و غلات، شکر، پلاستیک و مواد شیمیایی

 

کلاس حرارتی مناطق خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

دمای سطح یا هر بخش از همه تجهیزات الکتریکی که ممکن است در معرض مواد قابل اشتعال باشند، همواره باید تست شوند تا قبل از این که به 80 درصد محدوده خطر برسند، خاموش گردیده و تدبیری برای آن اندیشیده شود. از آنجایی که الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER جزو وسایل الکتریکی محسوب می شود، همواره باید از زیاد گرم شدن آن جلوگیری نمود. بنابراین ما کلاس حرارتی گوناگون را در جدول زیر طبقه بندی کردیم تا به هنگام مواجهه با پلاک الکتروموتور ضد انفجار ATB SEVER ، منطقه دمایی خطرناک آن را تشخیص دهید. تمامی این اعداد برحسب سلسیوس می باشند. 

 

 

 

 

کلاس حرارتی الکتروموتور ضد انفجار زیمنس ( درجه سانتیگراد)

T3A-180

T1-450

T3B-165

T2-300

T3C-160

T2A-280

T4-135

T2B-260

T4A-120

T2C-230

T5-100

T2D-215

T6-85

T3-200