الکتروموتور ضد انفجار Coel | دانلود کاتالوگ الکتروموتور ضد انفجار Coel انواع و جزئیات

الکتروموتور ضد انفجار Coel

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ضد انفجار COEL

 

توان محدوده توان : از 0.18 تا 30 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ : دارای چندین سری متفاوت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، سکوهای نفتی، کارخانه های داروسازی،خودروسازی، ذوب فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک و صنایع حساس مانند کارخانه های تولید آرد غلات و…

الکتروموتور ضد انفجار Coel

الکتروموتور ضد انفجار Coel، پر فروش ترین محصول کارخانه Coel است. کمپانی Coel، یک کمپانی دینامیک بوده که در زمینه تولید محصولات الکترومکانیکی از جمله الکتروموتور ها بیش از 30 سال تجربه دارد. بیشتر محصولات طراحی و تولید شده توسط کمپانی Coel، محصولاتی هستند که پس از بررسی دقیق نیاز مشتری و با توجه به خواست آنها طراحی شده اند. 

تمامی محصولات کمپانی Coel، از جمله الکتروموتور ضد انفجار Coel دارای گواهی نامه ی ATEX, IECEX, INMERO, CSA هستند. هم چنین می توانید اطمینان داشته باشید که پس ار سفارش هر محصولی از کمپانی Coel، محصول مورد نظرتان راس زمان مقرر به دست شما خواهد رسید. بزرگترین تفاوت الکتروموتور ضد انفجار Coel  نسبت به سایر رقبا این است که علاوه بر داشتن گواهی نامه ISO9001، با استفاده از فناوری های بسیار پیشرفته تولید می شود. شعار کمپانی Coel نیز این است: ” قدرت ما، اراده ما برای بهبود است”. 

الکتروموتور ضد انفحار Coel کاربرد های متفاوتی دارد از جمله این کاربرد ها میتوان موارد زیر را نام برد: 

  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در معادن مخصوصا معادن زغال سنگ 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در صنعت سیمان 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در کارخانه جات نساجی 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در کارخانه غلات 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel  در پالایشگاه ها 
  • الکتروموتور ضد انفجار  Coel در سکو های نفتی 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در نیروگاه ها 
  • الکتروموتور ضد انفجار Coel در صنایع داروسازی 
برند الکتروموتور ضد انفجار Coel

برند الکتروموتور ضد انفجار Coel

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

سایز فریم  : 63 تا 560

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP55 به بالا 

ناحیه حفاظتی : zone1 تا zone2

گواهی نامه ها : ATEX 

کلاس حرارتی : F

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار Coel

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار Coel

الکتروموتور ضد انفجار Coel

الکتروموتور ضد انفجار Coel

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر به درستی انتخاب نشوند میتوانند بسیار خطرناک آفرین باشند. لذا برای انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب نیاز به مشاوره حرفه ای دارید. مشاوره ای که بتواند علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های فنی یک الکتروموتور ضد انفجار Coel، راهکار های اقتصادی و کاهش هزینه را هم در بر بگیرد. متخصصان ما در هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاوره حرفه ای هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

ضرورت اختراع الکتروموتور ضد انفجار

از سال 1980 بیش از 500 انفجار صنعتی سبب شد که صدها نفر کشته و زخمی شده و میلیون ها دلار خسارت مالی نیز به بار آورده شود. بعد از سال ها تحقیق و کنار هم گذاشتن شواهد و مدارک، معلوم شد که الکتروموتور های کم کیفیت نقش اصلی را در این انفجار ها داشته اند. بیشترین کارخانه هایی که متضرر گشتند ، کارخانه های تولید آرد و پالایشگاه ها بودند زیرا ذرات ریز و گاز های اشتعال پذیر زیادی داشتند.

چرا الکتروموتور ها سبب انفجار می شدند؟

چرخش داخلی قطعه های الکتروموتور ها با سرعت بالا میتواند گرمای زیادی تولید نموده و الکتروموتور ها را به منابع بالقوه ی قابل انفجار تبدیل نماید. در نتیجه هنگامی که الکتروموتور اشتباها در جایی قرار بگیرد که قابل اشتعال باشد، می تواند تهدید جدی برای تاسیسات به شمار برود. پس از آنجایی که برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه چاره ای اندیشیده می شود، اگر الکتروموتور به درستی ارزیابی و انتخاب شود، میتوان از چنین خطراتی جلوگیری کرد. بهترین راه حلی که برای جلوگیری از چنین حوادثی اندیشیده شد، اختراع الکتروموتور ضد انفجار بود.

الکتروموتور ضد انفجار Coel چیست؟

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور  ضد انفجار Coel دسته ای خاص از الکتروموتور ها هستند که هرگونه انفجار داخلی در آنها به هوزینگ انتقال پیدا نمی کند و حتی محصولات احتراق، در هنگام خروج از آن، خنک می گردند. 

زیرا اگر چنین ذراتی به شکل داغ و با دمای بالا، وارد فضایی شوند که گاز های قابل احتراق و یا ذرات قابل احتراق در آن وجود دارند، احتمال انفجار به شکلی غیر قابل پیش بینی افزایش پیدا می کند.  جنس بدنه الکتروموتور ضد انفجار Coel بسیار سخت است به طوری که می تواند، تمام فشار ناشی از انفجار داخلی را تحمل کرده و به بیرون انتقال ندهد. هم چنین در برخی مدل های الکتروموتور ضد انفجار Coel ، گازی ایمنی وجود دارد که با ایجاد فشار مانع ورود گاز های خطرناک به محفظه شده و از انفجار داخلی جلوگیری می نماید.

 

 

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار Coel

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس 1 : این کلاس در واقع مکانی  است که توسط گاز های قابل اشتعال و یا بخارات مایعات قابل اشتعال موجود در هوا اشباع گردیده است. این کلاس خود به چندین بخش تقسیم می گردد. و در جدول 1 و 2 ( گروه A تا D ) دسته بندی شده است. 

کلاس 2 : این کلاس مکانی است که در آن ذرات غبار قابل اشتعال و معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این کلاس خود به دسته های مختلف تقسیم می شود که در جدول 1 و 3 ( بخش E تا G) آورده شده است.

کلاس 3 : در کلاس 3 الیاف قابل اشتعال معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این الیاف شامل پرز های پنبه، کتان و ریون می گردند. این الیاف تنها در هوا معلق نیستند بلکه در ماشین آلات مختلف نیز جمع می شوند. بنابراین احتمال احتراق و انفجار این کلاس بیشتر در کارخانه های ریسندگی وجود دارد.

 

 

 

جداول زیر بخش نواحی خطرناک الکتروموتور ضد انفجار Coel

 

جدول 1 : 

 

شرایط عادی. خطر در حین عملیات تولید روزانه یا در طی فعالیت های مکرر تعمیر و نگهداری وجود دارد.

شرایط غیر عادی. خطر از جانب محفظه های در بسته و یا سیستم های تهویه مطبوع بسته وجود دارد. اما این موارد تنها زمانی خطرناک می گردند که پارگی، شکستگی و یا عملکرد غیر معمول در این محفظه ها به وجود آید.

جدول 2 :

شامل گاز، بخار و مایعات اشتعال پذیر

گروه

گاز

A

استیلن

B

هیدروژن و گاز های مشابه 

C

اتیلن

D

هیدروکربن ها، پروپان، سوخت ها، حلال ها و ….

 

جدول 3 : 

ذرات گرد و غبار قابل اشتعال

گروه

نوع غبار

E

گرد فلزات

F

گرد زغال سنگ و کربن

G

گرد آرد و غلات، شکر، پلاستیک و مواد شیمیایی

 

کلاس حرارتی مناطق خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار Coel

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

دمای سطح یا هر بخش از همه تجهیزات الکتریکی که ممکن است در معرض مواد قابل اشتعال باشند، همواره باید تست گردند تا قبل از این که به 80 درصد محدوده خطر برسند، خاموش گردیده و تدبیری برای آن اندیشیده شود. از آنجایی که الکتروموتور ضد انفجار Coel جزو وسایل الکتریکی محسوب می شود، همواره باید از زیاد گرم شدن آن جلوگیری کرد. بنابراین ما کلاس حرارتی گوناگون را در جدول زیر طبقه بندی کردیم تا به هنگام مواجهه با پلاک الکتروموتور ضد انفجار Coel ، منطقه دمایی خطرناک آن را تشخیص دهید. تمامی این اعداد برحسب سلسیوس می باشند. 

 

 

 

 

کلاس حرارتی الکتروموتور ضد انفجار Coel ( درجه سانتیگراد)

T3A-180

T1-450

T3B-165

T2-300

T3C-160

T2A-280

T4-135

T2B-260

T4A-120

T2C-230

T5-100

T2D-215

T6-85

T3-200