الکتروموتور ضد انفجار WEG | قیمت الکتروموتور ضد انفجار weg انواع و جزئیات

الکتروموتور ضد انفجار weg

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ضد انفجار WEG 

 

توان محدوده توان : از 0.12 تا 370 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ : دارای چندین سری متفاوت 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک و صنایع حساس مانند کارخانه های تولید آرد غلات و…

الکتروموتور ضد انفجار weg

الکتروموتور ضد انفجار WEG از پر فروش ترین تجهیزات الکترومکانیکی کمپانی Weg است. کمپانی وگ در سال 1961 در بزریل تاسیس شد. موسسان آن دو مهندس مکانیک و برق و یک مدیر برجسته به نام های wener، Eggon و Geraldo بودند. از ترکیب نام این سه نفر نام برند کمپانی WEG شکل گرفت. وگ در ابتدا کار خود را با تولید الکتروموتور آغاز کرد و سپس در طی ده ها سال به بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات الکتریکی تبدیل گشت. بزرگترین شعار وگ رشد مداوم و روز افزون با حفظ سادگی است. علاوه بر این ویژگی ها، الکتروموتور ضد انفجار WEG به دلیل کیفیت بالا توانست بازار کشور های زیادی هم چون ایران را در دست بگیرد. شایان ذکر است که وگ دفاتر فعالی در سرتاسر جهان به خصوص ایالت متحده آمریکا دارد.


الکتروموتور weg دالاندر
• الکتروموتور weg  تخلیه دود
الکتروموتور weg   ترمز دار
الکتروموتور وگ  اسلیپ رینگ
الکتروموتور وگ  دریایی 
الکتروموتور ضد انفجار  weg 
الکتروموتور وگ  معمولی تک فاز
الکتروموتور وگ  معمولی سه فاز

 

برند الکتروموتور ضد انفجار وگ

برند الکتروموتور ضد انفجار وگ

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

محدوده توان :0.12 تا 370  کیلو وات 

جنس بدنه : چدن 

فرکانس : 50 هرتز

سایز فریم  : 71 تا 355

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP56

کلاس حرارتی :  F 

گواهی نامه ها : ATEX- IECEx

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار weg

مشخصات فنی الکتروموتور ضد انفجار weg

 

 

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

اهمیت انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب بر هیچ کس پوشیده نیست. زیرا یک انتخاب ناآگاهانه میتواند خسارت های زیادی را به بار بیاورد. بنابراین بسیار مهم است که بتوانید افرادی متخصص در این رمینه را یافته و از آنها کمک بگیرید. مشاورین و متخصصین ما در هومان صنعت همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما در خصوص انتخاب الکتروموتور ضد انفجار weg هستند. تا از این طریق شما را در انتخاب الکتروموتور ضد انفجار مناسب یاری نمیاند. جهت کسب مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

ضرورت اختراع الکتروموتور ضد انفجار

از سال 1980 بیش از 500 انفجار صنعتی موجب شد که صدها نفر کشته و زخمی شده و میلیون ها دلار خسارت مالی نیز به بار آورده شود. پس از سالها تحقیق و کنار هم قرار دادن شواهد و مدارک، معلوم شد که الکتروموتور های بی کیفیت نقش اصلی را در این انفجار ها داشته اند. بیشترین کارخانه هایی که متضرر شدند، کارخانه های تولید آرد و پالایشگاه ها بودند زیرا ذرات ریز و گاز های اشتعال پذیر زیادی داشتند.

چرا الکتروموتور ها سبب انفجار می شدند؟

چرخش داخلی قطعات الکتروموتور ها با سرعت بالا میتواند گرمای زیادی تولید کرده و الکتروموتور ها را به منابع بالقوه ی قابل انفجار تبدیل کند. در نتیجه هنگامی که الکتروموتور اشتباها در جایی قرار بگیرد که قابل اشتعال باشد، می تواند تهدید جدی برای تاسیسات به شمار برود. بنابراین از آنجایی که برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه چاره ای اندیشیده می شود، اگر الکتروموتور به درستی ارزیابی و انتخاب گردد، میتوان از چنین خطراتی جلوگیری کرد. بهترین راه حلی که برای جلوگیری از چنین حوادثی اندیشیده شد، اختراع الکتروموتور ضد انفجار  بود.

الکتروموتور ضد انفجار  weg چیست؟

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور ضد انفجار

الکتروموتور  ضد انفجار weg دسته ای خاص از الکتروموتور ها هستند که هرگونه انفجار داخلی در آنها به هوزینگ انتقال پیدا نمی کند و حتی محصولات احتراق، در هنگام خروج از آن، خنک می شوند.

زیرا اگر چنین ذراتی به شکل داغ و با دمای بالا، وارد فضایی شوند که گاز های قابل احتراق و یا ذرات قابل احتراق در آن وجود دارد، احتمال انفجار به شکل غیرقابل پیش بینی بالا می رود. جنس بدنه الکتروموتور ضد انفجار weg بسیار سخت است به طوری که می تواند، تمام فشار ناشی از انفجار داخلی را تحمل کرده و به بیرون انتقال ندهد. هم چنین در برخی مدل های الکتروموتور ضد انفجار  weg ، گازی ایمنی وجود دارد که با ایجاد فشار مانع ورود گاز های خطرناک به محفظه شده و از انفجار داخلی جلوگیری می نماید.

 

 

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار weg

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

نواحی خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس 1 : این کلاس در واقع مکانی  است که توسط گاز های قابل اشتعال و یا بخارات مایعات قابل اشتعال موجود در هوا اشباع شده است. این کلاس خود به چندین بخش تقسیم می گردد. و در جدول 1 و 2 ( گروه A تا D ) دسته بندی شده است. 

کلاس 2 : این کلاس مکانی است که در آن ذرات غبار قابل اشتعال و معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این کلاس خود به دسته های مختلف تقسیم می شود که در جدول 1 و 3 ( بخش E تا G) آورده شده است.

کلاس 3 : در کلاس 3 الیاف قابل اشتعال معلق در هوا به اندازه کافی وجود دارند. این الیاف شامل پرز های پنبه، کتان و ریون می شوند. این الیاف تنها در هوا معلق نیستند اما میتوانند در ماشین آلات مختلف جمع گردند. بنابراین احتمال احتراق و انفجار این کلاس بیشتر در کارخانه های ریسندگی وجود دارد.

 

 

 

جداول زیر بخش نواحی خطرناک الکتروموتور ضد انفجار weg

 

جدول 1 : 

 

شرایط عادی. خطر در حین عملیات تولید روزانه یا در طی فعالیت های مکرر تعمیر و نگهداری وجود دارد.

شرایط غیر عادی. خطر از جانب محفظه های در بسته و یا سیستم های تهویه مطبوع بسته وجود دارد. اما این موارد تنها زمانی خطرناک می گردند که پارگی، شکستگی و یا عملکرد غیر معمول در این محفظه ها به وجود آید.

جدول 2 :

شامل گاز، بخار و مایعات اشتعال پذیر

گروه

گاز

A

استیلن

B

هیدروژن و گاز های مشابه 

C

اتیلن

D

هیدروکربن ها، پروپان، سوخت ها، حلال ها و ….

 

جدول 3 : 

ذرات گرد و غبار قابل اشتعال

گروه

نوع غبار

E

گرد فلزات

F

گرد زغال سنگ و کربن

G

گرد آرد و غلات، شکر، پلاستیک و مواد شیمیایی

 

کلاس حرارتی مناطق خطرناک برای الکتروموتور ضد انفجار weg

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

کلاس حرارتی گوناگون برای الکتروموتور ضد انفجار

دمای سطح یا هر بخش از همه تجهیزات الکتریکی که ممکن است در معرض مواد قابل اشتعال باشند، همواره باشند تست گردند تا قبل از این که به 80 درصد محدوده خطر برسند، خاموش شده و تدبیری برای آن اندیشیده شود. از آنجایی که الکتروموتور ضد انفجار weg جزو وسایل الکتریکی محسوب می شود، همواره باید از زیاد گرم شدن آن جلوگیری نمود. بنابراین ما کلاس حرارتی گوناگون را در جدول زیر طبقه بندی کردیم تا به هنگام مواجهه با پلاک الکتروموتور ضد انفجار weg ، منطقه دمایی خطرناک آن را تشخیص دهید. تمامی این اعداد برحسب سلسیوس می باشند. 

 

 

 

 

کلاس حرارتی الکتروموتور ضد انفجار weg ( درجه سانتیگراد)

T3A-180

T1-450

T3B-165

T2-300

T3C-160

T2A-280

T4-135

T2B-260

T4A-120

T2C-230

T5-100

T2D-215

T6-85

T3-200