الکتروموتور موتوژن سه فاز | بدنه آلومینیومی سری TEFC | لیست قیمت انواع و جزئیات

الکتروموتور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیوم سری TEFC

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی

 

توان محدوده توان : از 0.06 تا 18.5 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ نامی  : 230 ولت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک

الکتروموتور موتوژن 

شرکت موتوژن در سال 1353 در تبریز تاسیس شد. موتوژن توانست در طی 45 سال، بازار الکتروموتور ایران را با قدرت به دست بگیرد. محصولات کمپانی موتوژن به سه دسته مهم الکتروموتور های صنعتی، الکتروموتور های خانگی و الکتروپمپ تقسیم میشوند. خط مشی موتوژن استفاده از کارشناسان جوان و با انگیزه می باشد. هدف اصلی آن نیز افزایش سطح رضایت مشتریان و تامین خواسته های آن ها می باشد. 

موتوژن هم چنین به کسب جوایز ارزنده در زمینه واحد نمونه صنعتی، صادرکننده نمونه، تولیدکننده صنعتی نمونه در زمینه مواد نفتی و غیرنفتی نائل آمده است. 

از سری های معروف الکتروموتور موتوژن میتوان موارد زیر را نام برد: 

  • الکتروموتور موتوژن سه فاز آلومینیومی سری TEFC
  • الکتروموتور  موتوژن سه فاز چدن 
  • الکتروموتور  موتوژن تک فاز با دو خازن 
  • الکتروموتور  موتوژن تک فاز با یک خازن 
  • الکتروموتور موتوژن برای کولر 
  • الکتروموتور موتوژن مشعلی 

 

 

برند موتوزن

برند موتوزن

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

محدوده توان : 0.06 تا 18.5 کیلو وات 

جنس بدنه : آلومینیوم 

روتور : قفس سنجابی

فرکانس : 50 هرتز

ولتاژ نامی:  380 ولت 

سایز شفت خروجی : از 9 تا 42 میلیمتر 

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP54

کلاس حرارتی :  F 

مشخصات فنی الکتروموتور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی

مشخصات فنی الکتروموتور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی

ابعاد و اندازه الکتروموتور موتوژن سه فاز 

معمولا ابعاد و اندازه الکتروموتور موتوژن سه فاز  برای خریداران اهمیت ویژه ای دارد. چرا که طریقه نصب و هم چنین مناسب بودن این نوع  الکتروپمپ را تحت تاثیر قرار میدهد. به همین منظور کارشناسان ما در هومان صنعت بخش ابعاد و اندازه الکتروموتور موتوژن سه فاز از کاتالوگ جدا کرده و در اختیارتان قرار داده اند. تا علاوه بر صرفه جویی در زمانتان، شما را در انتخاب الکتروموتور  بهتر یاری کرده باشند. 

الکترومونور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی

الکترومونور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی

90%
نسبت ارزش به قیمت
80%
تعمیر پذیری
75%
خدمات پس از فروش
75%
کیفیت

انتخاب الکتروموتور مناسب از جمله چالش هایی است که ممکن است در صنایع و کارگاه های گوناگون زیاد با آن شوید. اما اگر اطلاعات دقیق و تخصصی در خصوص آن داشته باشید میتوانید بهتر تصمیم بگیرید. متخصصین و کارشناسان ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز شما را در انتخاب الکتروموتور موتوژن سه فاز با بدنه آلومینیومی یاری نمایند.    با ما تماس بگیرید.

 

الکتروموتور و یا موتور الکتریکی وسیله ای است که زمان اختراع برق تا کنون، پیشرفت های زیادی را در دنیای مهندسی و تکنولوژی وارد کرده است. یک الکتروموتور چیزی نیست جز دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کند. به دلیل وجود الکتروموتور ها و یا همان موتور های الکتریکی است که قرن 21 را به چنین دوره ای تبدیل شده است. بدون الکتروموتور ، ما هنوز هم در دوران سر توماس ادیسون زندگی می کردیم که تنها هدف برق این بود که لامپ ها را روشن کند. حال باید بدانیم که

الکتروموتور چیست؟

موتور الکتریکی یک دستگاهی است الکترومکانیکی که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می نماید. به عبارت دیگر وسیله هایی که تولید نیروی دورانی می کنند موتور نامیده می شوند. ساز و کار الکتروموتور ها به طور عمده به تعاملات میان میدان های الکتریکی و مغناطیسی وابسته است. الکتروموتور به طور عمده به دو دسته تقسیم می شوند. این دو دسته عبارتند از موتور های AC  و موتور های DC . موتور AC  از جریان متفاوت به عنوان جریان ورودی استفاده کرده در حالی که موتور های DC از جریان مستقیم استفاده می کنند.

 

اجزای الکتروموتور 

یک الکتروموتور وسیله ای است که نیروی چرخشی ایجاد می کند. به همین علت بخش اصلی یک الکتروموتور استوانه ای است که آرماتور یا روتور نامیده می شود. روتور دیگر اجزای الکتروموتور را نگه داشته و درواقع عضوی است که دوران می کند. اطراف روتور، یک استاتور وجود دارد که سیم پیج عایق را که معمولا از جنس مس است نگه می دارد. همانطور که از نامش پیداست استاتور بخش ثابت موتور است. هنگامی که جریان الکتریکی به داخل موتور اعمال می شود استاتور میدان مغناطیسی ای را به وجود می آورد که روتور را می چرخاند. بسته به نوع موتور، ممکن است در موتور برس و یا الیاف فلزی به کار برده شود که سبب تداوم ورود جریان به بخش مخالف موتور می شود.

اجزای الکتروموتور الکتروموتور چیست مکانیزم الکتروموتور

اجزای الکتروموتور

 

 

 

مکانیزم  الکتروموتور

حالا این سوال پیش می آید که مکانیزم الکتروموتور چگونه است ؟ شاید شما هم به این نکته دقت کرده اید که وقتی دو آهنربا دارید، قطب های هم نام یکدیگر را دفع و قطب های نا هم نام یکدیگر را جذب می کنند. الکتروموتور ها نیز  از این خاصیت استفاده می کنند تا ترک و یا نیروی دورانی ایجاد کنند. در موتورهای الکتریکی سیم پیچی وجود دارد که نقش همان دو آهنربا را ایفا می کند. در واقع هنگامی که با روشن شدن موتور نیروی الکتریسیته به درون سیم پیچ به جریان می آید میدان مغناطیسی ای درون سیم پیچ ایجاد می شود.  این نیروی الکترومغناطیسی سبب حرکت روتور ( قسمت متحرک موتور) شده و سپس این روتور شفتی را که به آن متصل شده است را می چرخاند. با حرکت شفت دیگر اجزای متصل به آن نیز می چرخند و به این صورت است که انرژی مکانیکی تولید می شود.

انواع الکتروموتور

همانطور که قبلا اشاره کردیم الکتروموتور ها به دو دسته  AC و DC تبدیل می شوند. این دو دسته خود زیر مجموعه هایی نیز دارند. در زیر به شکل خلاصه این زیر مجموعه ها را توضیح میدهیم.

انواع موتور DC

موتورهای DC به 5 بخش تقسیم می شوند:

الکتروموتور شنت

کلمه شنت در واقع به معنای موازی است. و نام این الکتروموتور به این دلیل شنت گذاشته شده است که سیم پیچ روتور و استاتور باهم موازی است.

الکتروموتور با تحریک جداگانه

در این نوع الکتروموتور روتور و استاتور هر یک از منبع تغذیه متفاوتی به هم متصل هستند ، این موضوع سبب ایجاد درجه آزادی بیشتر موتور می شود.

الکتروموتور های سری

در این نوع الکتروموتور، روتور و استاتور به شکل سری به هم متصل شده اند. بنابراین گشتاور در این نوع موتور متناسب با مجذور شدت جریان شده و افزایش می یابد. این موضوع سبب می شود که بیشترین نسبت گشتاور بر شدت جریان در میان همه موتورهای DC ایجاد شود. این نوع موتور در استارت ماشین و بالابر ها استفاده می شود.

الکتروموتور با مغناطیس دائمی  

در این نوع الکتروموتور، استاتور یک آهنربای دائمی است که سبب می شود سایز موتور کم شود. کاربرد این موتور در ایجاد گشتاور های کم است.

الکتروموتور مرکب

در این الکتروموتور، سیم پیچ استاتور و موتور به شکل موازی و سری به هم متصل شده اند. به همین دلیل به آنها موتورهای مرکب می گویند.

 

الکتروموتور های AC

موتور های AC به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

موتور القایی

موتور القایی به این علت به این نام، شناخته می شود که ولتاژ در روتور القا می گردد ( بنابراین نیازی به برس در درون موتور نیست). اما برای اینکه این اتفاق بیوفتد روتور باید با سرعتی کمتر از میدان مغناطیسی بچرخد تا امکان وجود ولتاژ القایی فراهم شود.

موتور سنکرون ( همگام)

الکتروموتور سنکرون موتوری است که روتور با میدان مغناطیسی در حال دوران استاتور همگام می شود. این موتور استاتور موتور القایی و روتور الکتروموتور DC را هم زمان باهم دارد.

مکانیزم الکتروموتور