الکتروموتور ABB | دانلود کاتالوگ الکتروموتور ABB معمولی سه فاز انواع و جزئیات

الکتروموتور سه فاز ABB

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور  ABB سه فاز 

 

توان محدوده توان : از 0.25  تا 650 کیلو وات 

 

ولتاژ    ولتاژ نامی  : 380 ولت 

 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک سازی، ذوب فلزات 

الکتروموتور  ABB معمولی سه فاز 

الکتروموتور  ABB  معمولی سه فاز تنها یکی از چند محصول برتر الکتریکی کمپانی ABB است. کمپانی ABB در سال 1883 تاسیس شد. مهمترین ویژگی محصولات الکتریکی ABB نوآوری در تولید و مصرف کم برق و انرژی است. مهمترین شعار و خط مشی گروه صنعتی ABB، پرورش فرهنگ به کمال رساندن محصولات در تار و پود مجموعه است. ABB همواره رفتاری همراه با مسئولیت پذیری و احترام نسبت به تمامی مشتریان خود در سرتاسر دنیا داشته و چنین رفتاری، سبب تمایز این کمپانی نسبت به سایر رقبا شده است. علاوه بر این ABB تمامی پرسنل خود را از جوانان مستعد در تمام نقاط دنیا استخدام میکند و به این صورت سرمایه ای جوان و بی نظیر را در اختیار دارد.

 

انواع الکتروموتور ABB عبارتست از :

الکتروموتور  ABB معمولی سه فاز

الکتروموتور ABB معمولی تک فاز

الکتروموتور ABB تخلیه دود

الکتروموتور ABB دریایی

الکتروموتور ABB ضد انفجار

الکتروموتور ABB اسلیپ رینگ

الکتروموتور ABB ترمز دار

الکتروموتور ABB دالاندر

الکتروموتور ABB

الکتروموتور ABB

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
منحنی
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

محدوده توان : 0.25 تا 650  کیلو وات 

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

روتور : قفس سنجابی

فرکانس : 50 هرتز

ولتاژ نامی:  380 ولت 

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8 

کلاس حفاظتی : IP55

کلاس حرارتی :  F 

منحنی الکتروموتور سه فاز ABB

منحنی الکتروموتور سه فاز ABB

ابعاد و اندازه الکتروموتور  ABBسه فاز 

معمولا ابعاد و اندازه الکتروموتور  ABB سه فاز  اهمیت ویژه ای برای خریداران دارد. زیرا که نحوه نصب و هم چنین مناسب بودن این نوع الکتروموتور بسته به ابعاد و اندازه الکتروموتور دارد . به همین منظور کارشناسان ما در هومان صنعت بخش ابعاد و اندازه الکتروموتور ABB معمولی سه فاز  از کاتالوگ جدا نموده و در اختیارتان قرار داده اند. تا علاوه بر صرفه جویی در زمانتان، شما را در انتخاب الکتروموتور بهتر یاری کرده باشند. 

ابعاد و اندازه الکتروموتور سه فاز ABB

ابعاد و اندازه الکتروموتور سه فاز ABB

ابعاد و اندازه الکتروموتور سه فاز ABB 2

ابعاد و اندازه الکتروموتور سه فاز ABB 2

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

انتخاب الکتروموتور سه فاز  مناسب از جمله چالش هایی است که شما احتمال دارد در صنایع و کارگاه های گوناگون زیاد سد راهتان قرار بگیرد. اما اگر اطلاعات دقیق و تخصصی در خصوص آن داشته باشید میتوانید بهتر تصمیم بگیرید. متخصصین و کارشناسان ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز شما را در انتخاب الکتروموتور ABB معمولی سه فاز  یاری نمایند.    با ما تماس بگیرید.

 

الکتروموتور و یاهمان موتور الکتریکی وسیله ای است که زمان اختراع برق تا کنون، پیشرفت های زیادی را وارد دنیای مهندسی و تکنولوژی کرده است. یک الکتروموتور سه فاز ABB دستگاهی است  که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل مینماید. به خاطر وجود الکتروموتور ها و یا همان موتور های الکتریکی است که قرن 21 را به چنین دوره ای تبدیل شده است. بدون الکتروموتور ، ما هنوز هم در دوران سر توماس ادیسون زندگی می کردیم که تنها هدف اختراع برق روشن کردن لامپ ها بود . حال باید بدانیم که

الکتروموتور ABB چیست؟

الکتروموتور ABB یک دستگاهی است الکترومکانیکی که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل میکند . به بیان  دیگر وسیله هایی که تولید نیروی دورانی می کنند موتور نامیده می شوند. مکانیزم  الکتروموتور ها به طور عمده به تعاملات میان میدان های الکتریکی و مغناطیسی وابسته است. الکتروموتور ها  به شکل  عمده به دو دسته تقسیم می شوند. این دو دسته عبارتند از موتور های AC  و موتور های DC . موتور AC  از جریان متفاوت به عنوان جریان ورودی استفاده کرده در حالی که موتور های DC از جریان مستقیم استفاده می نمایند. 

 

اجزای الکتروموتور ABB 

الکتروموتور ABB وسیله ای است که نیروی چرخشی ایجاد می کند. به همین علت بخش اصلی یک الکتروموتور استوانه ای است که آرماتور یا روتور نامیده می شود. روتور اجزای دیگر الکتروموتور را نگه داشته و درواقع عضوی است که دوران می کند. اطراف روتور، یک استاتور وجود دارد که سیم پیج عایق را که معمولا از جنس مس میباشد نگه می دارد. همانطور که از نام آن پیداست استاتور بخش ثابت موتور است. زمانی که جریان الکتریکی به داخل موتور اعمال می شود استاتور میدان مغناطیسی ای را به وجود می آورد که روتور را می چرخاند. بسته به نوع الکتروموموتور، ممکن است در موتور برس و یا الیاف فلزی به کار برده شود که سبب تداوم ورود جریان به بخش مخالف موتور می شود.

اجزای الکتروموتور الکتروموتور چیست مکانیزم الکتروموتور

اجزای الکتروموتور

 

 

 

مکانیزم  الکتروموتور

حالا این سوال پیش می آید که مکانیزم الکتروموتور چگونه است ؟ شاید شما هم به این نکته دقت کرده اید که وقتی دو آهنربا دارید، قطب های هم نام یکدیگر را دفع و قطب های نا هم نام یکدیگر را جذب مینمایند. الکتروموتور ها نیز  از این خاصیت استفاده می کنند تا ترک و یا نیروی دورانی ایجاد کنند. در موتورهای الکتریکی سیم پیچی وجود دارد که نقش همان دو آهنربا را ایفا می کند. در واقع هنگامی که با روشن شدن موتور نیروی الکتریسیته به درون سیم پیچ به جریان می آید میدان مغناطیسی ای درون سیم پیچ ایجاد میگردد.  این نیروی الکترومغناطیسی سبب حرکت روتور ( قسمت متحرک موتور) شده و سپس این روتور شفتی را که به آن متصل شده است را می چرخاند. با حرکت شفت دیگر اجزای متصل به آن نیز می چرخند و به این صورت است که انرژی مکانیکی تولید می شود.

انواع الکتروموتور

همانطور که قبلا اشاره کردیم الکتروموتور ها به دو دسته  AC و DC تبدیل می شوند. این دو دسته خود زیر مجموعه هایی نیز دارند. در زیر به شکل خلاصه این زیر مجموعه ها را توضیح میدهیم.

انواع موتور DC

موتورهای DC به 5 بخش تقسیم می شوند:

الکتروموتور با تحریک جداگانه

در این نوع الکتروموتور روتور و استاتور هر یک از منبع تغذیه متفاوتی به هم متصل هستند ، این موضوع سبب ایجاد درجه آزادی بیشتر موتور میگردد.

الکتروموتور شنت

کلمه شنت در واقع به معنای موازی است. و نام این الکتروموتور به این دلیل شنت گذاشته شده است که سیم پیچ روتور و استاتور باهم موازی میباشند. 

الکتروموتور های سری

در این نوع الکتروموتور، روتور و استاتور به شکل سری به هم متصل شده اند. به همین علت گشتاور در این نوع موتور متناسب با مجذور شدت جریان شده و افزایش می یابد. این موضوع سبب می شود که بیشترین نسبت گشتاور بر شدت جریان در میان همه موتورهای DC ایجاد گردد. این نوع موتور در استارت ماشین و بالابر ها استفاده می شود.

الکتروموتور با مغناطیس دائمی  

در این نوع الکتروموتور، استاتور یک آهنربای دائمی است که سبب می شود سایز موتور کم شود. کاربرد این موتور در ایجاد گشتاور های کم می باشد. 

الکتروموتور مرکب

در این الکتروموتور، سیم پیچ استاتور و موتور به شکل موازی و سری به هم متصل شده اند. به همین دلیل به آنها موتورهای مرکب می گویند.

 

الکتروموتور های AC

موتور های AC به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

موتور سنکرون ( همگام)

الکتروموتور سنکرون موتوری است که روتور با میدان مغناطیسی در حال دوران استاتور همگام می گردد. این موتور استاتور موتور القایی و روتور الکتروموتور DC را هم زمان باهم دارا است. 

 

موتور القایی

موتور القایی به این علت به این نام، شناخته می شود که ولتاژ در روتور القا می شود( بنابراین نیازی به برس در درون موتور نیست). اما برای اینکه چنین اتفاقی بیوفتد روتور باید با سرعتی کمتر از میدان مغناطیسی بچرخد تا امکان وجود ولتاژ القایی فراهم گردد. 

مکانیزم الکتروموتور