الکتروموتور ATB SEVER | مشخصات فنی الکتروموتور ATB SEVER انواع و جزئیات

الکتروموتور ATB SEVER

 

ویژگی های کلیدی الکتروموتور ATB SEVER 

 

توان محدوده توان : از 0.06 تا 2000 کیلو وات 

ولتاژ    ولتاژ : 380 

فرکانس  فرکانس : 50 هرتز 

کاربرد : در صنایع پتروشیمی، خودروسازی، فلزات، صنعت سیمان و فولاد و صنایع کاشی و سرامیک، پلایشگاه و … 

الکتروموتور ATB SEVER  

الکتروموتور ATB SEVER  از قدیمی ترین الکتروموتور های تولید شده در اروپاست. کمپانی ATB SEVER در سال 1923 در چنوب شرقی اروپا تاسیس شد. این مجموعه در ابتدا با نام sever شروع به کار نمود اما پس از مدتی عنوان خود را به ATB SEVER  تغییر داد. این تغییر عنوان در سال 2005 ایجاد شد هنگامی که مجموعه SEVER خصوصی سازی شد و پس ایجاد شعب مختلف در سرتاسر دنیا محصولات خود را به تجهیزات الکترومکانیکی مورد استفاده در معادن و سیستم های انرژیک ارتقاء داد. 

درست است که الکتروموتور ATB SEVER قدیمی ترین محصول مجموعه ATB SEVER است اما همین الکتروموتور در سری ها و انواع مختلف تولید می گردد. این سری ها عبارتند از : 

  • الکتروموتور ATB SEVER  ترمز دار
  • الکتروموتور ATB SEVER  تخلیه دود  
  • الکتروموتور ATB SEVER معمولی سه فاز 
  • الکتروموتور ATB SEVER  معمولی تک فاز 
  • الکتروموتور ATB SEVER  سری دالاندر
  • الکتروموتور ATB SEVER  ضد انفجار 
  • الکتروموتور ATB SEVER  اسلیپ رینگ 
  • الکتروموتور ATB SEVER  دریایی

 

الکتروموتور ATB SEVER از برترین محصولات ATB است

الکتروموتور ATB SEVER از برترین محصولات ATB است

 

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جنس
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

محدوده توان : 0.06 تا 2000 کیلو وات 

جنس بدنه : چدن و آلومینیوم 

روتور : قفسه سنجابی

کلاس حفاظتی : IP55 

فرکانس : 50 هرتز

تعداد پل ها : 2, 4, 6, 8

کلاس حرارتی :  F 

جنس الکتروموتور ATB SEVER

جنس الکتروموتور ATB SEVER

ابعاد و اندازه الکتروموتور ATB SEVER

ابعاد و اندازه الکتروموتور ATB SEVER

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

چنان چه قصد خرید الکتروموتوری را دارید از نظر جنس ساخت مقاوم بوده و بتواند طیف گسترده ای از توان را تولید نماید، یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما الکتروموتور ATB SEVER است. الکتروموتور ATB SEVER راندمان بالایی داشته و در مصرف انرژی بسیار بهینه عمل می کند. چنانچه تمایل دارید از ویژگی ها و مشخصات فنی این الکتروموتور و هم چنین قیمت الکتروموتور ATB SEVER اطلاع پیدا کنید  با ما تماس بگیرید.

 

الکتروموتور  و یاهمان موتور الکتریکی دستگاهی است که از زمان اختراع برق تا کنون، پیشرفت های زیادی را وارد دنیای مهندسی و تکنولوژی کرده است. یک الکتروموتور ATB SEVER وسیله ای است که انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می نماید. به خاطر وجود الکتروموتور ها و یا همان موتور های الکتریکی است که قرن 21 را به چنین دوره ای تبدیل نموده است. بدون الکتروموتور ، ما هنوز هم در دوران سر توماس ادیسون زندگی می کردیم که تنها هدف اختراع برق روشن نگه کردن لامپ ها بود . اما دانستن این نکته بسیار حائز اهمیت است که 

الکتروموتور ATB SEVER چیست؟

الکتروموتور ATB SEVER یک دستگاهی است الکترومکانیکی که انرژی الکتریکی را به مکانیکی مبدل می نماید. به بیان دیگر وسیله هایی که تولید نیروی دورانی می کنند موتور نام دارند. ساز و کار الکتروموتور ها به طور عمده به تعاملات میان میدان های الکتریکی و مغناطیسی وابسته است. الکتروموتور ها  به شکل  عمده به دو دسته تقسیم می شوند. این دو دسته عبارتند از موتور های AC  و موتور های DC . موتور AC  از جریان های گوناگون به عنوان جریان ورودی استفاده کرده در حالی که موتور های DC از جریان مستقیم استفاده می نمایند.

 

اجزای الکتروموتور ATB SEVER

الکتروموتور ATB SEVER وسیله ای است که نیروی دورانی ایجاد می کند. به همین علت بخش اصلی یک الکتروموتور استوانه ای است که آرماتور یا روتور نام دارد. روتور اجزای دیگر الکتروموتور را نگه داشته و درواقع عضوی است که دوران می کند. اطراف روتور، یک استاتور وجود دارد که سیم پیج عایق را که معمولا از جنس مس است نگه می دارد. جزء دیگر موتور استاتور است. همانطور که از اسم آن پیداست استاتور بخش ثابت موتور می باشد. زمانی که جریان الکتریکی به داخل موتور اعمال می شود استاتور میدان مغناطیسی ای را به وجود می آورد که روتور را می چرخاند. بسته به نوع الکتروموموتور، ممکن است در موتور برس و یا الیاف فلزی به کار برده شود که سبب تداوم ورود جریان به بخش مخالف موتور می شود.

اجزای الکتروموتور الکتروموتور چیست مکانیزم الکتروموتور

اجزای الکتروموتور

 

 

 

مکانیزم  الکتروموتور

ممکن است تا الان برای شما هم این سوال پیش امده باشد که مکانیزم الکتروموتور چگونه است ؟ شاید شما هم به این نکته دقت کرده باشید که وقتی دو آهنربا دارید، قطب های هم نام یکدیگر را دفع و قطب های نا هم نام یکدیگر را جذب می کنند.  الکتروموتور ها نیز  از این خاصیت استفاده می کنند تا گشتاور و یا نیروی دورانی ایجاد کنند. در موتورهای الکتریکی سیم پیچی وجود دارد که نقش همان دو آهنربا را ایفا می کند. در حقیقت زمانی که با روشن شدن موتور نیروی الکتریسیته به درون سیم پیچ به جریان می آید میدان مغناطیسی ای درون سیم پیچ ایجاد می شود. این نیروی الکترومغناطیسی سبب حرکت روتور ( قسمت متحرک موتور) شده و سپس این روتور شفتی را که به آن متصل شده است را دوران میدهد. با حرکت شفت دیگر اجزای متصل به آن نیز چرخش میکنند و به این صورت است که انرژی مکانیکی تولید می شود. 

انواع الکتروموتور

همانطور که قبلا اشاره کردیم الکتروموتور ها به دو قسمت  AC و DC تبدیل می شوند. این دو دسته خود دارای مجموعه هایی هستند. در زیر به شکل خلاصه این زیر مجموعه ها را توضیح می دهیم.

انواع موتور DC

موتورهای DC به 5 دسته  تقسیم می شوند:

الکتروموتور با تحریک جداگانه

در این نوع الکتروموتور روتور و استاتور هر یک از منبع تغذیه گوناگونی به هم متصل می باشند ، این موضوع سبب ایجاد درجه آزادی بیشتر موتور میشود. 

الکتروموتور شنت

کلمه شنت در واقع به معنای موازی است. و اسم این الکتروموتور به این دلیل شنت گذاشته شده است که سیم پیچ روتور و استاتور باهم موازی میباشند. 

الکتروموتور های سری

در این نوع الکتروموتور، روتور و استاتور به شکل سری به هم متصل شده اند. به همین علت گشتاور در این نوع موتور متناسب با مجذور شدت جریان شده و افزایش می یابد. این عامل  سبب می شود که بیشترین نسبت گشتاور بر شدت جریان در میان همه موتورهای DC ایجاد شود. این نوع موتور در استارت ماشین و بالابر ها استفاده می شود.

الکتروموتور با مغناطیس دائمی  

در این نوع الکتروموتور، استاتور یک آهنربای دائمی است که باعث می شود سایز موتور کم شود. کاربرد این موتور در ایجاد گشتاور های کم می باشد. 

الکتروموتور مرکب

در این الکتروموتور، سیم پیچ استاتور و موتور به شکل موازی و سری به هم متصل شده اند. به همین دلیل به آنها الکتروموتورهای مرکب می گویند.

 

الکتروموتور های AC

موتور های AC به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

موتور سنکرون ( همگام)

الکتروموتور سنکرون موتوری است که روتور با میدان مغناطیسی در حال دوران استاتور همگام می گردد. این موتور استاتور موتور القایی و روتور الکتروموتور DC را هم زمان باهم دارد. 

موتور القایی

موتور القایی به این علت به این نام، شناخته می شود که ولتاژ در روتور القا می شود( بنابراین نیازی به برس در درون موتور نیست). اما برای اینکه چنین اتفاقی بیوفتد روتور باید با سرعتی کمتر از میدان مغناطیسی دوران کند  تا امکان وجود ولتاژ القایی فراهم شود. 

مکانیزم الکتروموتور