دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

 

محدوده  آب دهی : 5 تا 8 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 7 تا 10 بار 

 

ولتاژ       ولتاژ : 230 ولت 

 

توان       توان : 37 تا 58 وات 

   

کاربرد : جهت تزریق انواع مواد  شیمیایی، حلال ها، رنگ های غذایی و صنعتی، محلول های شیمیایی در داروسازی، کلر برای تصفیه ی آب، و ….

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاتون سری DLX، پر طرفدار ترین سری دوزینگ پپمپ اتاترون است. اتاترون در سال 1979 در ایتالیا تاسیس شد و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا به عهده گیرد. بزرگترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست است. روش با ثبات تجاری برند اتاترون سبب شد این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد کرده و  به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل شود. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان به دست آورده و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعال داشته باشد. 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پمپ تزریق اتاترون سری PKX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری PB
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX 
  • پمپ تزریق اتاترون سری BV
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری HF
  • پمپ پریستالتیک اتاترون 
  • پمپ دیافراگمی اتاترون 

اتاترون

اتاترون

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

پمپ گریز از مرکز پمپران

کیفیت دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

دوزینگ پمپ اتاترون به سرعت توانست به واسطه کیفیت بالا و تنوع محصول جایگاه مطلوبی در بازار و صنعت ایران کسب کند. کیفیتی بالا با قیمتی نسبتا مناسب نسبت به برند های مشابه اروپایی سبب نفوذ هر  چه بیشتر این برند ایتالیایی در ایران شد. دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX از نوع دوزینگ پمپ های سلونوئیدی است که بدنه و هوزینگی از جنس PP دارد. مواد به کار رفته بسیار با کیفیت بوده و در صورت استفاده مناسب عمر بالایی خواهد داشت.

بررسی فنی دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX به دلیل حجم کمی که اشغال می کند و محدوده فشار و دبی که دارد بسیار پرکاربرد جهت فعالیت های صنعتی و غیر صنعتی در مقیاس کوچک می باشد. این سری از دوزینگ پمپ اتاترون  ، سری DLX با فشار 7 تا  10 بار توانایی تزریق 5 تا 8 لیتر بر ساعت از یک سیال مشخص را دارد.دبی قابل تنظیم برای تزریق سیال از 20 تا 100 درصد یکی از ویژگی های دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX  می باشد. دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX دارای شیر یکطرفه ساچمه ای جهت جلوگیری از برگشت مواد به داخل مخزن است. با همه این تفاسیر می توان از دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX در سیستم های تصفیه آب ،دستگاه های RO ، سیستم های فاضلاب  و ... استفاده کرد. اسید هایی نظیر کلر با این مدل سازگاری مناسبی دارد.

 

خدمات پس از فروش دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

به طور کلی دوزینگ پمپ ها از نظر تامین قطعات نسبت به سایر دسته بندی ها وضعیت مطلوبی ندارند. اما برند اتاترون نمره خوبی از نظر تامین قطعات و خدمات می گیرد و تا حدود زیادی نگرانی ها را از ابن بابت بر طرف کرده است.

 

 

تعمیر دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

حداکثر فشار : 7 تا 10 بار 

حداکثر آبدهی :  5 تا 8 لیتر بر ساعت

قابلیت نصب :  دبوار DLX  زمین DLXB 

جنس هوزینگ پمپ : PP  ضد اسید        

جنس  هد پمپ : PP 

فرکانس : 50 هرتز 

جدول مشخصات و راهنمای انتحاب دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

جدول مشخصات و راهنمای انتحاب دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

حهت رفاه حال و هم چنین  صرفه جویی در زمان شما، ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX  را از کاتالوگ جدا نموده و در اختیراتان قرار داده ایم . 

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
70%
خدمات پس از فروش
85%
کیفیت

انتخاب دوزینگ پمپ مناسب امری است که بدون دریافت مشاوره کافی و تخصصی به راحتی امکان پذیر نیست. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز با مشاوره تخصصی اطلاعات کافی در خصوص انواع دوزینگ پمپ ها مانند دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX  را در اختیار شما  قرار دهند. جهت دریاقت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ یا پمپ تزریق  ، یک پمپ جا به جایی مثبت کوچک است. و به این منظور طراحی شده است که نرخ جریان بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را به درون آب، بخار یا گاز پمپاژ کند. یک پمپ تزریق  مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ میکند. ولی به طور کلی این پمپ مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش کرده و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ مینماید. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربرد بسیار و متنوعی دارند.
به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک اند و عموما توسط یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا کار میکنند. دوزینگ پمپ ها معمولا توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند نرخ جریان، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی مانند هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح کند، کنترل میشود.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

 

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت شده و به روش های متفاوتی عمل میکند. تمامی این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه میباشد.
در کل 5 نوع پمپ تزریق گوناگون وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی مرتبا پر و خالی میشود. در واقع در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به میل لنگ متصل میشود. از طرف دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل است. عامل دوران و راه اندازی این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی است. با روشن شدن موتور پیستون به جلو و عقب حرکت میکند. هنگامی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز شده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میشود.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این مدل دوزینگ پمپ دیافراگمی همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به درون سیستم تزریق میکند. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ، قبل از دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته و شده و دوز مشخصی را وارد خط لوله میکند. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه تغییر می یابدو مزیت این نوع دوزینگ پمپ این است که بسیار دیر معیوب شده و عمری طولانی دارد.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا همانند مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، به وسیله یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میشود. میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میشود. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و سبب میشود که ماده به داخل سیستم تزریق شود. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میگردد، دیافراگم به جای خود بازگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این ویژگی سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چرا که محصول با فاصله های زمانی تزریق میگردد. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و قیمت پایینی هم دارند.

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ  پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای عبور کند. حجم بین پره های دوزینگ پمپ لوب به احتمال زیاد به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نیست. هم چنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی هستند که آنها را برای پمپاژ سیالات دارای ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میکند. زیرا این نوع پوشش سبب میشود که سایش پروانه به حداقل برسد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک جزو دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ ها می باشند. مکانیزم این پمپ ها به گونه ای است که سیال باید از داخل یک لوله انعطاف پذیر عبور نماید. همانطور که در شکل مشاهده میکنید این لوله به صورت یک نیم دایره خم شده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت میکند. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتک سوار شده بر روی آن نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد میکند و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس دوباره به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.