دوزینگ پمپ اتاترون سری PB انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

 

محدوده  آب دهی : 4 تا 20 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 5 تا 20 بار 

 

ولتاژ       ولتاژ : 230 ولت 

 

توان       توان : 35 تا 67  وات 

   

کاربرد :  تزریق انواع مواد شیمیایی، حلال ها، رنگ های غذایی و صنعتی کلر برای تصفیه کردن آب، محلول های شیمیایی در داروسازی و ……

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB ، پر طرفدار ترین سری دوزینگ پپمپ اتاترون است. اتاترون در سال 1979 در ایتالیا تاسیس شد و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا عهده دار شود. مهم ترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست میباشد. روش پایدار  تجاری برند اتاترون سبب شد این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد نموده و به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل گردد. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان به دست آورده و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعالی را اداره نماید. 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX 
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری HF
  • پمپ تزریق اتاترون سری BV
  • پمپ پریستالتیک اتاترون 
  • پمپ دیافراگمی اتاترون 
  • پمپ تزریق اتاترون سری PKX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

 

اتاترون

اتاترون

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

پمپ گریز از مرکز پمپران

کیفیت دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

این سری از دوزینگ پمپ اتاترون نسبت به مابقی سری های کم استفاده تر است و یکی از مدل های در رنج ظرفیتی پایین است . دوزینگ پمپ اتاترون سری PB دارای استاندارد ایمنی IP65 و دارای تاییدیه CE است که بیان گر این است که این کمپانی ایتالیایی برای محصولات خود از نظر کیفی کم نمی گذارد. از ویژگی های دوزینگ پمپ اتاترون سری PB می توان به راندمان بالا ، دوام بالا ، مصرف پایین انرژی و ... اشاره کرد.

 

بررسی فنی دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB به دلیل حجم کمی که اشغال می کند و محدوده فشار و دبی کم برای کاربرد های کوچک استفاده می شود. این سری از دوزینگ پمپ اتاترون را به دلیل جثه کوچک می توان به صورت رو میزی نیز استفاده کرد. دوزینگ پمپ اتاترون سری PB دارای عملگر کنترل سطح است و به جریان برق تکفاز وصل می شود. هد دوزینگ پمپ اتاترون سری PB از جنس PP و دیافراگم آنها از جنس PTFE می باشد.این سری از دوزینگ پمپ اتاترون  ، با فشار 5 تا  20 بار توانایی تزریق 4 تا 20 لیتر بر ساعت از یک سیال مشخص را دارد. دبی قابل تنظیم برای تزریق سیال از 20 تا 100 درصد یکی از ویژگی های دوزینگ پمپ اتاترون سری PB می باشد.  با همه این تفاسیر می توان از دوزینگ پمپ اتاترون سری PB در سیستم های تصفیه آب ،دستگاه های RO ، سیستم های فاضلاب  و ... استفاده کرد. اسید هایی نظیر کلر با این مدل سازگاری مناسبی دارد.

 

خدمات پس از فروش دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

به طور کلی دوزینگ پمپ ها از نظر تامین قطعات نسبت به سایر دسته بندی ها وضعیت مطلوبی ندارند. اما برند اتاترون نمره خوبی از نظر تامین قطعات و خدمات می گیرد و تا حدود زیادی نگرانی ها را از ابن بابت بر طرف کرده است.

 

تعمیر دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

محدوده فشار : 5 تا 20 بار 

محدوده آبدهی :  4 تا 20 لیتر بر ساعت

قابلیت نصب :  بر روی زمین

جنس هوزینگ  : فایر گلاس ضد اسید

جنس  هد پمپ : PP 

فرکانس : 50 هرتز 

مشخصات دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS

مشخصات دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

حهت صرفه جویی در زمان و هم چنین رفاه حال شما، ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PB  را از کاتالوگ جدا کرده و در اختیراتان قرار داده ایم . 

مشخصات دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS

مشخصات دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

65%
نسبت ارزش به قیمت
45%
تعمیر پذیری
60%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

 چنانچه تمایل دارید دوزینگ پمپ ی  را انتخاب نمایید که بتواند از هر لحاظ  نیاز شما را برطرف نماید، باید در نظر داشته باشید که چنین انتخابی ، امری است که بدون دریافت مشاوره کافی و تخصصی به راحتی امکان پذیر نیست. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز با مشاوره تخصصی، اطلاعات کافی و دقیق در خصوص انواع دوزینگ پمپ ها مانند دوزینگ پمپ اتاترون سری PB  را در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار دهند. جهت دریاقت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB یا پمپ تزریق اتاترون ، یک پمپ جابه جایی مثبت کوچک است. و به این منظور طراحی شده است که جریانی بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را به درون آب، بخار یا گاز پمپاژ و یا تزریق نماید.

به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک می باشند و معمولا توسط یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا کار میکنند. دوزینگ پمپ ها معمولا توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند دبی، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی مانند هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح کند، کنترل میشود.

یک پمپ تزریق مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ میکند. ولی به طور کلی این پمپ تزریق  مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش میکند و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ مینماید. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربردهای  بسیار و مختلفی دارند.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

 

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت بوده و به روش های متفاوتی عمل میکند. همه این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه میباشد.
در کل 5 نوع پمپ تزریق گوناگون وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک جزو دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ امیباشد. ساز و کار  این پمپ ها به شکلی است که سیال باید از داخل یک لوله انعطاف پذیر عبور کند. همانطور که در شکل مشاهده میکنید این لوله به صورت یک نیم دایره خم  گردیده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت مینماید. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتک سوار شده بر روی آن نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد کرده و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس دوباره به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی مرتبا پر و خالی میشود. در واقع در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به میل لنگی متصل میشود. از طرف دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل میشود. عامل دوران و راه اندازی این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی است. با روشن شدن موتور پیستون به جلو و عقب حرکت میکند. هنگامی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز شده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میگردد.

 

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این مدل دوزینگ پمپ دیافراگمی همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به درون سیستم تزریق مینکند. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ، قبل از دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده از فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته  شده و دوز  یا مقدار مشخصی از ماده  را وارد خط لوله مینماید. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه تغییر مینماید. مزیت این نوع دوزینگ پمپ نسبت به سایر دوزینگ پمپ های دیافراگمی  این است که بسیار دیر معیوب شده و عمری طولانی دارد.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا همانند مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، توسط یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میشود. میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میگردد. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و سبب میگردد که ماده به داخل سیستم تزریق گردد. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میشود، دیافراگم به جای خود بازگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این  خصوصیت سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چرا که محصول با فاصله های زمانی تزریق میشود. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و قیمت پایینی هم دارند.

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ  پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای به شکل لوبیا عبور نماید. حجم بمیان پره های دوزینگ پمپ لوب به به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نیست. همچنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی است که آنها را برای پمپاژ سیالات دارای ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میگرداند. زیرا این نوع پوشش سبب میگردد که سایش پروانه به حداقل برسد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میشود.