دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

 

محدوده  آب دهی : 5 تا 7 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 2 تا 7 بار 

 

ولتاژ       ولتاژ : 230 ولت 

 

توان       توان : 32  وات 

   

کاربرد :  تزریق انواع مواد شیمیایی، حلال ها، رنگ های غذایی و صنعتی کلر برای تصفیه کردن آب، محلول های شیمیایی در داروسازی و ……

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX ، پر طرفدار ترین سری دوزینگ پپمپ اتاترون است. اتاترون در سال 1979 در ایتالیا تاسیس ‘گردید و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا عهده دار شود. بزرگترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست میباشد. روش با ثبات تجاری برند اتاترون سبب شد این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد نموده و به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل شود. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان به دست آورده و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعالی را دارا شده است. 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX 
  • پمپ تزریق اتاترون سری BV
  • پمپ پریستالتیک اتاترون 
  • پمپ دیافراگمی اتاترون 
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری HF
  • پمپ تزریق اتاترون سری PKX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

اتاترون

اتاترون

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

پمپ گریز از مرکز پمپران

کیفیت دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX کیفیت بالایی دارد. هوزینگ از جنس PP ضد اسید و هد PP دوام این سری از دوزینگ پمپ اتاترون را بالا برده است. موتور سلونوئیدی این سری بسیار با کیفیت است و هیچ مشکلی در کارکرد نخواهد داشت. از ویژگی های دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX می توان به کیفیت ساخت بالا ، ضریب اطمینان خوب ، خدمات پس از فروش مناسب و ... اشاره کرد.

بررسی فنی دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX 

همانطور که گفته شد جنس هوزینگ و هد دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX از PP ضد اسید است و این مهم سبب می گردد تا بتوان از این پمپ در انتقال انواع اسید ها ، باز ها ، اسانس های خوراکی و آنتی اسکالانت و ... استفاده کرد. فشار خروجی این سری از دوزینگ پمپ اتاترون در مدل های مختلف می تواند از 2 تا 7 بار و دبی از 5 تا 7 لیتر بر ساعت باشد. که از این حیث بسیار به سری دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX نزدیک است.  دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX دارای شیر یکطرفه ساچمه ای جهت جلوگیری از برگشت مواد به داخل مخزن است. .دبی قابل تنظیم برای تزریق سیال از 20 تا 100 درصد یکی از ویژگی های این سری  می باشد.

خدمات پس از فروش دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

به طور کلی دوزینگ پمپ ها از نظر تامین قطعات نسبت به سایر دسته بندی ها وضعیت مطلوبی ندارند. اما برند اتاترون نمره خوبی از نظر تامین قطعات و خدمات می گیرد و تا حدود زیادی نگرانی ها را از ابن بابت بر طرف کرده است.

 

تعمیر دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

محدوده فشار : 2 تا 7 بار 

حداکثر آبدهی :  5 تا 7 لیتر بر ساعت

قابلیت نصب :  بر روی دیوار 

جنس هوزینگ  : PP ضد اسید

جنس  هد پمپ : PP 

فرکانس : 50 هرتز 

راهنمای انتحاب دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

راهنمای انتحاب دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

حهت صرفه جویی در زمان و هم چنین رفاه حال شما، ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX  را از کاتالوگ جدا کرده و در اختیراتان قرار داده ایم . 

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

75%
نسبت ارزش به قیمت
40%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

انتخاب دوزینگ پمپ ی که بتواند از هر لحاظ  نیاز شما را برطرف نماید امری است که بدون دریافت مشاوره کافی و تخصصی به راحتی امکان پذیر نیست. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز با مشاوره تخصصی، اطلاعات کافی و دقیق در خصوص انواع دوزینگ پمپ ها مانند دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX  را در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار دهند. جهت دریاقت مشاوره  با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX یا پمپ تزریق ، یک پمپ جابه جایی مثبت کوچک است. و به این منظور طراحی شده است که جریانی بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را به درون آب، بخار یا گاز پمپاژ نماید. یک پمپ تزریق مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ میکند. ولی به طور کلی این پمپ مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش میکند و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ مینماید. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربرد بسیار و گوناگونی دارند.
به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک می باشند و معمولا توسط یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا کار میکنند. دوزینگ پمپ ها معمولا توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند دبی، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی مانند هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح کند، کنترل میشود.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

 

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت گردیده و به روش های متفاوتی عمل میکند. تمامی این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه میباشد.
در کل 5 نوع پمپ تزریق گوناگون وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت میباشد. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی مرتبا پر و خالی میشود. در واقع در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به میل لنگ متصل میگردد. از طرف دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل است. عامل دوران و راه اندازی این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی است. با روشن شدن موتور پیستون به جلو و عقب حرکت مینماید. هنگامی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز شده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میگردد.

 

 

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این مدل دوزینگ پمپ دیافراگمی همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به درون سیستم تزریق مینماید. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ، قبل از دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته و شده و دوز مشخصی را وارد خط لوله مینماید. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه تغییر میکند. مزیت این نوع دوزینگ پمپ این است که بسیار دیر معیوب شده و عمری طولانی دارد.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا همانند مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، به وسیله یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میشود. میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میگردد. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و سبب میگردد که ماده به داخل سیستم تزریق شود. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میشود، دیافراگم به جای خود بازگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این ویژگی سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چرا که محصول با فاصله های زمانی تزریق میشود. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و قیمت پایینی هم دارند.

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ  پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای به شکل لوبیه عبور نماید. حجم بین پره های دوزینگ پمپ لوب به به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نیست. همچنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی است که آنها را برای پمپاژ سیالات دارای ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میکند. زیرا این نوع پوشش سبب میگردد که سایش پروانه به حداقل برسد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میشود. 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک جزو دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ است. مکانیزم این پمپ ها به گونه ای میباشد که سیال باید از داخل یک لوله انعطاف پذیر عبور نماید. همانطور که در شکل مشاهده میکنید این لوله به صورت یک نیم دایره خم شده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت مینماید. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتک سوار شده بر روی آن نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد کرده و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس دوباره به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.