دوزینگ پمپ اتاترون انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ اتاترون از محصولات شرکت اتاترون می باشد که در سال 1979 در ایتالیا تاسیس گردید و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا عهده دار شود. بزرگترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست میباشد. روش پایدار  تجاری برند اتاترون سبب شد این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد نموده و به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل شود. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان به دست آورده و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعالی را اداره نماید.

 

دوزینگ پمپ اتاترون

 

انواع دوزینگ پمپ اتاترون

 

اتاترون در طراحی و تولید مترینگ پمپ های دوز کننده مواد شیمیایی، کنترلر ها و سیستم های دوزینگ مواد شیمیایی از تخصص قابل توجهی برخوردار است. بنابراین اگر شما هم جزو دسته ای هستید که به دنبال پمپی مناسب برای انتقال دقیق مواد شیمیایی و محلول های خود می گردید دوزینگ پمپ های اتاترون پیشنهاد مناسبی برایتان هستند. مهم ترین انواع دوزینگ پمپ اتاترون که در آن ها از تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده و جزو محبوب ترین انواع دوزینگ پمپ در دنیا می باشند، عبارتند از : دوزینگ پمپ اتوماتیک، دوزینگ پمپ دیافراگمی و دوزینگ پمپ پریستالتیک. 

 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل بر روی آن کلیک کنید.

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX

دوزینگ پمپ اتاترون سری dlx - دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX  از نوع دوزینگ پمپ های سلونوئیدی است که بدنه و هوزینگی از جنس PP دارد. مواد به کار رفته بسیار با کیفیت بوده و در صورت استفاده مناسب عمر بالایی خواهد داشت. دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX به دلیل حجم کمی که اشغال می کند و محدوده فشار و دبی که دارد بسیار پرکاربرد جهت فعالیت های صنعتی و غیر صنعتی در مقیاس کوچک می باشد. این سری از دوزینگ پمپ اتاترون  ، سری DLX با فشار 7 تا  10 بار توانایی تزریق 5 تا 8 لیتر بر ساعت از یک سیال مشخص را دارد.دبی قابل تنظیم برای تزریق سیال از 20 تا 100 درصد یکی از ویژگی های دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX می باشد. . با همه این تفاسیر می توان از دوزینگ پمپ اتاترون سری DLXدر سیستم های تصفیه آب ،دستگاه های RO ، سیستم های فاضلاب  و … استفاده کرد. اسید هایی نظیر کلر با این مدل سازگاری مناسبی دارد.

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS

دوزینگ پمپ اتاترون سری dls - دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS نیز مانند دیگر سری های برند اتاترون کیفیت بالایی دارد. استفاده از مواد درجه 1 در ساخت دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS و همچنین فرایند تولید تکنولوژیک این محصول ، سبب شده تا دوام بالایی از این محصول شاهد باشیم . از ویژگی های کیفی این سری می توان به قابلیت اطمینان بالا ، دوام بالا ، کیفیت ساخت خوب و … اشاره کرد. این سری از دوزینگ پمپ اتاترون از نظر فنی توان این را دارد تا فشار بیشتری نسبت به سری DLX تولید کند. دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS با فشاری از 1 تا 20 بار توانایی تزریق سیالات از 1 تا 80 لیتر بر ساعت را دارد. بدنه این سری، از آلومینیوم اپوکسی شده و هد آن از جنس PP است. یکی از ویژگی های  فنی و خوب دوزینگ پمپ اتاترون سری DLS قابلیت تنظیم دبی خروجی در دو حالت 20% و 100% است.

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX- دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX کیفیت بالایی دارد. هوزینگ از جنس PP ضد اسید و هد PP دوام این سری از دوزینگ پمپ اتاترون را بالا برده است. موتور سلونوئیدی این سری بسیار با کیفیت است و هیچ مشکلی در کارکرد نخواهد داشت. فشار خروجی این سری در مدل های مختلف می تواند از 2 تا 7 بار و دبی از 5 تا 7 لیتر بر ساعت باشد. که از این حیث بسیار به سری دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX نزدیک است.  دوزینگ پمپ اتاترون سری PKX دارای شیر یک طرفه ساچمه ای جهت جلوگیری از برگشت مواد به داخل مخزن است. .دبی قابل تنظیم برای تزریق سیال از 20 تا 100 درصد یکی از ویژگی های این سری  می باشد.

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون دارای الکتروموتور جدا می باشد که به پمپ کوپل شده است. که اکثرا به صورت سه فاز و با برق 50 هرتز عرضه می گردد اما امکان تغییر الکتروموتور و تبدیل آن به موتور تکفاز وجود دارد . یکی از بهترین ویژگی های دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون قابلیت تزریق با دقت 0-100 درصد به صورت کولیسی است که دقت تجهیز را بسیار بالا برده است. حداکثر فشار در این سری از دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون  تا  16 بار بوده و حداکثر دبی 311 لیتر بر ساعت را نیز تزریق می کند. ورودی و خروجی این پمپ رزوه ای و استاندارد بر حسب اینچ بوده که در مجرای آن از شیر یکطرفه توپی استفاده شده است. دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون با دیافراگم هایی از جنس PTFE تولید می شوند و هد آن در دو نوع با جنس های PVC  و استیل 316L است. بسته به نیاز ، از دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون می توان کاربرد های صنعتی زیادی در را صنایع شیمیایی ، غذایی ، سیمانی ، فولادی و … انتظار داشت.

 

دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

 

 

دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

 

دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون قادر به تامین دبی در محدوده 10 تا 1027 لیتر بر ساعت است. این مقدار دبی از 10 تا 100 درصد می تواند تنظیم گردد. محدوده فشار دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون 6.5 تا 20 بار بوده و جنس هوزینگ آن اپوکسی ضد اسید می باشد. بنابراین برای دوزینگ موادی مناسب است که خاصیت اسیدی و خورندگی دارند. برای نصب الکتروموتور بر روی این نوع دوزینگ پمپ باید از الکتروموتور های جدا با قابلیت کوپل شوندگی عمودی استفاده نمود. توان این الکتروموتور ها نیز باید در محدوده 0.18 تا 0.75 کیلووات باشد. فرکانس مورد نیاز برای راه اندازی دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون 50 و 60 هرتز است که برق ایران تنها فرکانس 50 هرتز را تامین می کند. یکی از مزایای این دوزینگ پمپ این است که در آن از شیر یک طرفه تک و یا دوبل استفاده شده که از برگشت سیال جلوگیری می کند. 

 

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB- دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری PB نسبت به مابقی سری های کم استفاده تر است و یکی از مدل های در رنج ظرفیتی پایین است.  سری PB به دلیل حجم کمی که اشغال می کند و محدوده فشار و دبی کم برای کاربرد های کوچک استفاده می شود. این سری از دوزینگ پمپ اتاترون را به دلیل جثه کوچک می توان به صورت رو میزی نیز استفاده کرد. دوزینگ پمپ اتاترون سری PB دارای عملگر کنترل سطح است و به جریان برق تک فاز وصل می شود. هد در این سری، از جنس PP و دیافراگم آنها از جنس PTFE می باشد.این سری از دوزینگ پمپ اتاترون  ، با فشار 5 تا  20 بار توانایی تزریق 4 تا 20 لیتر بر ساعت از یک سیال مشخص را دارد. 

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری HF

دوزینگ پمپ اتاترون سری HF - دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

 

 دوزینگ پمپ اتاترون سری hF  می تواند دبی 60 تا 80 لیتر بر ساعت را در محدوده فشار ثابت 2 تا 4 بار تامین کند. این مقدار دبی نسبت به  سایر سری های دوزینگ پمپ اتاترون مقدار قابل توجه تری است. در مورد جنس این دوزینگ پمپ می توان گفت که هد آن از PVC  و هوزینگ آن از PP ساخته شده است. بنابراین در صنایعی کاربرد دارد که  مواد اسیدی و یا خوردنده را تزریق می کنند. فرکانس لازم برای این دوزینگ پمپ 50 هرتز است که به راحتی توسط شبکه برق ایران تامین می شود. در دوزینگ پمپ اتاترون سری HF شیر یک طرفه ای تعبیه شده که از باز گشت مواد به داخل پمپ جلوگیری می نماید. 

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری BV

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری bv - دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

دوزینگ پمپ اتاترون سری BV  از جمله دوزینگ پمپ های پریستالتیک بوده که عمده کاربرد آن در آزمایشگاه ها برای تزریق بسیار دقیق مواد شیمیایی است. این دوزینگ پمپ قادر به تامین دبی 1 تا 100 لیتر بر ساعت در محدوده فشار ثابت 1 تا 3 بار می باشد. میزان دبی دوزینگ پمپ اتاترون سری BV  را می توان از 0 تا 100 درصد بسته به نیاز کاربر تغییر داد. به دلیل این که جنس بدنه این نوع دوزینگ پمپ از PP می باشد می توان نتیجه گرفت که خاصیت ضد اسیدی داشته و می تواند انواع اسید و حلال ها را با دقت بالا تزریق نماید. 

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری E-one

 

دوزینگ پمپ اتاترون سری E-ONE - دوزینگ پمپ اتاترون اصفهان

کمپانی اتاترون این بار یک قدم به جلو برداشته و اقدام به تولید دوزینگ پمپ نسبی اتاترون سری E-one  نموده است. ویژگی منحصر به فرد دوزینگ پمپ اتاترون سری E-one این است که غلظت ماده شیمیایی دوز شونده متناسب با جریان آب است. از این نوع دوزینگ پمپ بیشتر در استخر ها و مکان هایی استفاده می کنند که نیاز به تصفیه آب وجود دارد. تمامی زیر مجموعه ای دوزینگ پمپ اتاترون سری E-one  قادر به تولید 300 پالس در دقیقه بوده و میزان دبی آن متناسب با تغییرات فشار تغییر می کند. در صورت اعمال فشار بیش از حد و یا کم تر از حد معمول آلارم این دوزینگ پمپ به صدا در آمده و شیر مکش( برای فشار کم) و یا تخلیه ( برای فشار بیش از حد) مسدود می شود. 

 

تعمیر

تعمیرات دوزینگ پمپ اتاترون

 

 

دوزینگ پمپ اتاترون انواع گوناگونی دارد و بنابراین نوع عیب در انواع مختلف آن متفاوت می باشد. برای مثال در دوزینگ پمپ پریستالتیک اتاترون معمولا تیوب انتقال ماده دچار استهلاک و پارگی می شود و خوش بختانه به راحتی قابل تعویض است. عیب رایج در دوزینگ پمپ های دیافراگمی نیز استهلاک و خرابی دیافراگم پمپ است که معمولا برای برند های رایجی چون اتاترون دیافراگم یدکی در بازار قابل خریداری و تعویض می باشد.

یک عیب کلی در بیشتر دوزینگ پمپ های دیجیتال خرابی برد الکترونیکی آن می باشد. این برد ها را معمولا تعویض نمیکنند بلکه معمولا پس از آگاهی از عیب های آن مانند روشن نشدن چراغ ها، آلارم و یا خود دستگاه به تعمیر برد آن اقدام می نمایند.

 

 

لیست قیمت دوزینگ پمپ اتاترون

 

قیمت دوزینگ پمپ اتاترون برای هر سری بستگی به پارامتر هایی چون دبی تولیدی، محدوده فشار و توان الکتروموتور نصب شونده بر روی آن دارد. طبیعی است که با افزایش میزان فشار و دبی تامینی توسط دوزینگ پمپ، قیمت آن نیز متناسب با این افزایش مقدار، زیاد می گردد.

از دیگر پارامتر های تاثیر گذار بر روی قیمت دوزینگ پمپ، نوع ماده به کار رفته در آن است. دو ماده بسیار متداول در ساخت دوزینگ پمپ، pp و PVDF می باشد. از بین این دو ماده PP معمولا قیمت بالاتری دارد. برای اطلاع از قیمت انواع دوزینگ پمپ با مشاوران ما در هومان صنعت تماس بگیرید. 

 

 

مکانیزم دوزینگ پمپ اتاترون