دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS | مترینگ پمپ JESCO | لیست قیمت انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ MEMDOS

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS

 

محدوده  آب دهی : 2.4 تا 30.7 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 3 تا 20 بار 

 

نوع آب بند : آب بند مکانیکی 

 

ولتاژ       ولتاژ : 115 تا 240 ولت 

   

کاربرد :  تزریق انواع مواد شیمیایی، مواد سمی و خطرناک، اسانس ها،حلال ها، رنگ های غذایی ، صنعتی کلر برای تصفیه کردن آب، بنزین، محلول های شیمیایی در داروسازی و ……

دوزینگ پمپ جسکو 

دوزینگ پمپ جسکو سری  MEMDOS  از متفاوت ترین  دوزینگ پمپ دیافراگمی کارخانه JESCO  آلمان میباشد که دارای استپر موتور است. جسکو برای نزدیک به 60 سال، شهرتی بی بدیل در حوزه توسعه، نصب و تولید تمامی تجهیزات مرتبط با انتقال انواع سیالات از جمله آب استخر و آب آشامیدنی و تصفیه آب فاضلاب به دست آورده است. جسکو توانسته است در طی این چند سال، پمپ هایی با کیفیت را تولید و به بازار ارائه نماید. یکی از مهمترین انواع این پمپ ها، دوزینگ پمپ ها است.بیشترین کاربرد این دوزینگ پمپ ها در تصفیه ی آب و هم چنین ضدعفونی کردن آب استخر ها با تسفاده از تزریق کلر میباشد. تقریبا همه انواع دوزینگ پمپ های جسکو به سرتاسر جهان از جمله کشور هایی مانند استرالیا، آمریکا، هلند، بریتانیا، امارات متحده عربی، مالزی و ایران صادر میشوند. کمپانی جسکو هم چنین در 70 کشور، نمایندگی فعال دارد. جسکو توانسته است گواهی استاندارد ISO 2001  را در سال 2015 برای مدیریت کیفیت و ISO 14001 را در سال 2015 برای مدیریت محیط زیست کسب کند.

 

از دیگر مهمترین و پرکاربردترین سری های دوزینگ پمپ جسکو عبارتند از : 

  • پمپ تزریق جسکو مدل MAGDOS
  •  دوزینگ پمپ پریستالتیک جسکو 
  • دوزینگ پمپ پیستونی جسکو
  • دوزینگ پمپجسکو مدل MEMDOS
  • دوزینگ پمپ جسکو مدل MIDIDOS
  • پمپ تزریق جسکو  مدل MEMDOS SMART 
JESCO

JESCO

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
منحنی ها
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

نوع پمپ : دوزینگ پمپ دیافراگمی 

محدوده فشار : 3 تا 20 بار 

محدوده آبدهی : 2.4 تا 30.7 لیتر بر ساعت

توان : 25 وات 

ولتاژ : 114 تا 240 ولت 

کلاس حفاظتی موتور : IP55

نوع موتور : استپر موتور

جنس هوزینگ : P.V.c / PP/ PVDF و استیل ضد زنگ 

جنس هد پمپ : P.V.c / PP/ PVDF

فرکانس : 50 هرتز 

ابعاد و اندازه دوززینگ پمپ MEMdos جسکو

ابعاد و اندازه دوززینگ پمپ MEMdos جسکو

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS

ما در گروه صنعتی هومان صنعت برآن شدیم تا با جدا کردن ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS از کاتالوگ، در زمان شما صرفه جویی کرده و انتخاب دوزینگ پمپ مناسب را برایتان راحت تر نماییم. 

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ MEMDOS جسکو

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ MEMDOS جسکو

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ MEMDOS جسکو

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ MEMDOS جسکو

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

امروزه انواع و تنوع  دوزینگ پمپ ها روز به روز در حال افزایش است. بنابراین انتخاب دوزینگ مناسب که از نظر اقتصادی نیز به صرفه بوده میتواند کمی دشوار باشد. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در لحظه از شبانه روز با در اختیار گذاشتن داش و تجربه خود، پاسخگوی سوالات شما هم وطنان عزیز باشند.  شما میتوانید جهت دریافت مشاوره و طرح هر گونه سوال در خصوص دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS  با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS یا پمپ تزریق جسکو، یک پمپ جابه جایی مثبت کوچک از نوع دیافراگمی است. و با این هدف طراحی شده است که جریانی بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را به درون آب، بخار یا گاز پمپاژ و یا تزریق نماید.

به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک اند و معمولا به وسیله یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا راه اندازی میشوند.  دوزینگ پمپ ها  توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند دبی، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی از جمله هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح کند، کنترل میگردند. 

یک پمپ تزریق مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ مینماید. ولی به طور کلی این پمپ تزریق مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش کرده  و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ مینماید. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربردهای بسیار و مختلفی دارند.

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت است و به روش های متفاوتی عمل میکند. همه این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه است.  
در کل 5 نوع پمپ تزریق متفاوت وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک از جمله دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ ها است. ساز و کار این پمپ ها به صورتی است که سیال باید از داخل یک لوله انعطاف پذیر عبور کند. همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید این لوله به صورت یک نیم دایره خم گشده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت مینماید. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتکی که  بر روی آن نصب شده است نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد میکند و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس از نو به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.

 

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ  پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای به شکل لوبیا عبور کند. حجم میان پره های دوزینگ پمپ لوب به به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نمیباشد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میگردد. همچنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی است که آنها را برای پمپاژ سیالات دارای ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میکند. زیرا این نوع پوشش سبب میگردد که سایش پروانه به کمترین میزان خود برسد. 

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی به طور متداوم پر و خالی میشود. در واقع در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به یک میل لنگ متصل میگردد. از سوی دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل میشود . عامل راه اندازی و دوران این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی است. با روشن شدن موتور پیستون به جلو و عقب حرکت مینماید. هنگامی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز گردیده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا مشابه مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، توسط یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میگردد. میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میشود. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و سبب میگردد که ماده به داخل سیستم تزریق شود. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میگردد، دیافراگم به جای خود برگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این  ویژگی  سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چون که محصول با فاصله های زمانی منظم  تزریق میشود. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سولنوئیدی جسکو با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و قیمت مناسب تری نیز  هم  به نسبت سایر دوزینگ پمپ ها دارند.

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این  دوزینگ پمپ دیافراگمی جسکو سری MEMDOS  همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به درون سیستم تزریق مینماید. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ،  مشابه  دوزینگ پمپ پیستونی،  دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده از فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته شده و دوز یا مقدار مشخصی از ماده را به خط لوله تزریق میکند. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه عوض میشود. مزیت این نوع دوزینگ پمپ نسبت به سایر دوزینگ پمپ های دیافراگمی این می باشد که بسیار دیر خراب شده و طول عمر بسیار زیادی نیز دارند.