دوزینگ پمپ جسکو انواع و جزئیات

 

برای نزدیک به 60 سال، جسکو شهرتی باور نکردنی در حوزه توسعه، تولید و نصب تمامی تجهیزات مرتبط با انتقال انواع سیالات از جمله آب استخر و آب آشامیدنی به دست آورده است. جسکو توانسته است در طی این چند سال، پمپ هایی با کیفیت را تولید و به بازار ارائه نماید. یکی از مهمترین انواع این پمپ ها، دوزینگ پمپ ها می باشند. بیشترین کاربرد این دوزینگ پمپ ها در تصفیه ی آب و هم چنین ضدعفونی کردن آب استخر ها است. تقریبا همه انواع دوزینگ پمپ های جسکو به سرتاسر جهان از جمله کشور هایی مانند استرالیا، آمریکا، هلند، بریتانیا، امارات متحده عربی، مالزی و ایران صادر میشوند. کمپانی جسکو هم چنین در 70 کشور، نمایندگی فعال دارد. جسکو موفق شده است گواهی استاندارد ISO 2001  را در سال 2015 برای مدیریت کیفیت و ISO 14001 را در سال 2015 برای مدیریت محیط زیست کسب کند.

 

 

انواع دوزینگ پمپ جسکو 

 

مهمترین و پرکاربردترین سری های دوزینگ پمپ جسکو عبارتند از : 

جهت اطلاع از مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ هر مدل بر روی نام آن کلیک نمایید. 

دوزینگ پمپ پیستونی جسکو 

 

دوزینگ پمپ پیستونی جسکو

 

 

دوزینگ پمپ پیستونی جسکو از جمله دوزینگ پمپ هایی است که دقت بالایی داشته که به فشار بستگی ندارند. ظرفیت ماده دوز شونده متفاوت بوده و به طور نسبی به طول ضربات آن بستگی با دارد و با کوچک ترین مقدار تکرار شونده در هر پمپاژ قابل تنظیم می باشد. در این سری از دوزینگ پمپ جسکو بسته به سایز و کاربرد آن از شیر یک طرفه، دو طرفه و یا دیسکی استفاده می شود. جنس هد در این مدل متفاوت بوده و بستگی کامل به کاربرد آن دارد. برای مثال برای فشار 10 بار از هد پلاستیکی و برای فشار 200 بار از هد استینلس استیل استفاده می شود. این مدل دوزینگ پمپ پیستونی در 5 زیر سری متفاوت تولید می شود که محدوده دبی مجموع آن ها از  0.17 تا 725 لیتر بر ساعت، محدوده فشار از 5 تا 200 بار و توان آن ها در بازه 0.12 تا 0.75 کیلو وات قرار می گیرد.

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک جسکو

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک جسکو

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک جسکو از ساده ترین انواع  دوزینگ پمپ است که که بدنه ای دوار دارد. این مدل دوزینگ پمپ به راحتی تعمیر می شود و به همین دلیل بسیار محبوب است. از این دوزینگ پمپ بیشتر در آزمایشگاه ها استفاده می شود. تفاوت و برتری دوزینگ پمپ پریستالتیک جسکو نسبت به دوزینگ پمپ پیستونی جسکو این است که نسبت به موانع بخار حساس نیست. از این دوزنیگ پمپ برای پمپاز سدیم هیپوکلریت، هیدروژن پروکسید، هیدروکلریک اسید و مواد شوینده استفاده می شود. روتور دوزنیگ پمپ جسکو مدل پریستالتیک از دو طرف ساپورت شده و رولر های آن بر روی فنر سوار می شود. این دوزینگ پمپ بر روی ریل سوار شده و هوزینگ آن بدون هیچ وسیله ای قابل تعویض است. دبی در این مدل 1.8 لیتر بر ساعت بوده ، فشار ماکسیمم آن 1.5 بار و حداکثر توان تولیدی آن 5 وات می باشد. برای ساخت چنین دوزینگ پمپی از PE و PVC استفاده شده است.

 

 

 

دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS

دوزینگ پمپ جسکو سری ممدوس

دوزینگ پمپ جسکو سری MEMDOS از جمله دوزینگ پمپ های سلنوئیدی- دیافراگمی تولید شده توسط کارخانه جسکو است. طراحی این دوزینگ پمپ بسیار منحصر به فرد بوده و در صنایعی مورد استفاده می باشد که نیاز به دوزینگ بسیار دقیق مواد دارند. بر روی تمامی مدل های این دوزینگ پمپ درایوری نصب شده که به راحتی قابل تنظیم و تطابق می باشد. دوزینگ پمپ MEMDOS شامل چهار مدل LB ، LD ،LK، LP می شود که هر کدام مشخصات فنی مخصوص به خود را دارند و باعث می شوند که این سری از دوزینگ پمپ در مجموع دبی ای در محدوده   2.4 تا 30.7   لیتر بر ساعت، فشاری در محدوده   3 تا 20 بار و توان 25 وات را داشته باشد. 

 

 

دوزینگ پمپ جسکو سری MAGDOS

دوزینگ پمپ جسکو سری مگدوس

دوزینگ پمپ جسکو سری MAGDOS  از جمله دوزینگ پمپ های دیافراگمی و سلنوئیدی می باشد. این دوزینگ پمپ برای پمپاژ مواد سمی، اسیدی و موادی که از خود گازهای خطرناک تولید می کنند مناسب می شود. با استفاده از این دوزینگ پمپ دوز مواد با ویسکوزیته های متفاوت کاملا امکان پذیر می باشد. دوزینگ پمپ MAGDOS  هم بر روی دیوار و هم بر روی زمین قابل نصب است. این سری از دوزینگ پمپ جسکو تنها در یک مدل تولید نشده بلکه مدل های LB، LD، LK ،LA، DX و DE را شامل می شود. تمامی این مدل ها دارای مشخصات فنی متفاوتی می باشند که باعث می شود دوزینپ پمپ جسکو به طور کلی دبی ای در محدوده 0.36 تا 13 لیتر بر ساعت، فشاری در محدوده 3 تا 16 بار و توانی در محدوده 8 تا22 وات داشته باشد. برای ساخت این دوزینگ پمپ از متریال متنوعی استفاده شده که علاوه بر وزن سبک آن را برای پمپاز مواد اسیدی مناسب می گرداند. برای مثال جنس هد و هوزینگ آن از PP، PVC  و PVDF می باشد. از دیگر ویژگی برتر این دوزینگ پمپ می توان به عدم نشتی آن اشاره کرد.

 

 

 

دوزینگ پمپ جسکو سری minidos

 

دوزینگ پمپ جسکو سری minidos

 

دوزینگ پمپ جسکو سری MINIDOS  در دسته دوزینگ پمپ های دیافراگمی قرار می گیرد که هیچ گونه نشتی ای ندارد بنابراین مخصوص دوزینگ مواد خورنده و سمی می باشد. بسته به نوع چرخ دنده به کار رفته در این دوزینگ پمپ، دیافراگم تا فشار 16 بار را می تواند تولید نماید. محدوده دبی این دوزینگ پمپ از 4 تا 1020 لیتر بر ساعت ، محدوده فشار از 5 تا 10 بار و توان آن 0.12 تا 0.75 کیلو وات متغیر می باشد. برای مدل ضدانفجار این مدل دوزینگ پمپ جسکو از الکتروموتور سه فاز استفاده شده است. دوزینگ پمپ MINIDOS  با فرکانس 50 هرتز راه اندازی می شود که کاملا با برق ایران منطبق می باشد. برای ساخت این دوزینگ پمپ از موادی چون PVC، PPو PVDF در هد و هوزینگ استفاده شده است ولی هوزینگ در بعضی مدل ها از استینلس استیل نیز ساخته می شود.

 

 

تعمیرات دوزینگ پمپ جسکو 

تعمیر

 

به طور کلی دوزینگ پمپ ها از نظر تامین قطعات نسبت به سایر دسته بندی ها وضعیت مطلوبی ندارند. اما برند جسکو  نمره خوبی از نظر تامین قطعات و خدمات می گیرد و تا حدود زیادی نگرانی ها را از ابن بابت بر طرف کرده است.تعمیر این برند از دوزینگ پمپ ، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

 

 

 

لیست قیمت دوزینگ پمپ جسکو 

 

قیمت دوزینگ پمپ جسکو برای هر سری بستگی به پارامتر هایی چون دبی تولیدی، محدوده فشار و توان الکتروموتور نصب شونده بر روی آن دارد. مسلم است که با افزایش میزان فشار و دبی تامینی توسط دوزینگ پمپ، قیمت آن نیز متناسب با این افزایش مقدار، افزایش می یابد.

از دیگر پارامتر های تاثیر گذار بر روی قیمت دوزینگ پمپ، نوع ماده به کار رفته در آن است. دو ماده بسیار متداول در ساخت دوزینگ پمپ، pp ، PVDF, PVC, Stainless steel می باشد. از بین این 4 ماده PP معمولا قیمت بالاتری دارد. برای اطلاع از قیمت انواع دوزینگ پمپ با مشاوران ما در هومان صنعت تماس بگیرید. 

لیست قیمت