دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون 

 

محدوده  آب دهی : 10 تا 311 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 5 تا 16 بار 

 

ولتاژ       ولتاژ : 230-380 ولت 

 

توان       توان : 0.25 تا 0.75 کیلووات 

   

کاربرد : جهت تزریق انواع مواد شیمیایی در کارخانجات گوناگون ،حلال ها، محلول های شیمیایی در داروسازی، کلر برای تصفیه ی آب، رنگ های غذایی و صنعتی و ….

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون، پر طرفدار ترین سری دوزینگ پپمپ اتاترون است. اتاترون در سال 1979 در ایتالیا تاسیس شد و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا به عهده گیرد. بزرگترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست است. روش با ثبات تجاری برند اتاترون سبب شد این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد نموده و به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل گردد. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان کسب کند و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعال داشته باشد. 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پمپ تزریق اتاترون سری PKX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری PB
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX 
  • پمپ تزریق اتاترون سری BV
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری HF
  • پمپ پریستالتیک اتاترون 

اتاترون

اتاترون

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
منحنی ها
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

پمپ گریز از مرکز پمپران

کیفیت دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون به سرعت توانست به واسطه کیفیت بالا و تنوع محصول جایگاه مطلوبی در بازار و صنعت ایران کسب کند. کیفیتی بالا با قیمتی نسبتا مناسب نسبت به برند های مشابه اروپایی سبب نفوذ هر  چه بیشتر این برند ایتالیایی در ایران شد. دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون دارای الکتروموتور جدا کی باشد که به پمپ کوپل شده است. دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون دارای استاندارد ایمنی IP57 و همچنین دارای تاییدیه CE و منطبق با استانداردهای EN6100-3-3 , CEE/89/394 است.

 

بررسی فنی دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون همانطور که ذکر شد دارای الکتروموتور است که اکثرا به صورت سه فاز و با برق 50 هرتز عرضه می گردد اما امکان تغییر الکتروموتور و تبدیل آن به موتور تکفاز وجود دارد . یکی از بهترین ویژگی های دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون قابلیت تزریق با دقت 0-100 درصد به صورت کولیسی است که دقت تجهیز را بسیار بالا برده است. حداکثر فشار در این سری از دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون  تا  16 بار بوده و حد امثر دبی 311 لیتر بر ساعت را نیز تزریق می کند. ورودی و خروجی این پمپ رزوه ای و استاندارد بر حسب اینچ بوده که در مجرای آن از شیر یکطرفه توپی استفاده شده است. دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون با دیافراگم هایی از جنس PTFE تولید می شوند و هد آن در دو نوع با جنس های PVC  و استیل 316L است. بسته به نیاز ، از دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون می توان کاربرد های صنعتی زیادی در را صنایع شیمیایی ، غذایی ، سیمانی ، فولادی و ... انتظار داشت.

 

خدمات پس از فروش دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

به طور کلی دوزینگ پمپ ها از نظر تامین قطعات نسبت به سایر دسته بندی ها وضعیت مطلوبی ندارند. اما برند اتاترون نمره خوبی از نظر تامین قطعات و خدمات می گیرد و تا حدود زیادی نگرانی ها را از ابن بابت بر طرف کرده است.

 

تعمیر دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

حداکثر فشار : 5 تا 16 بار 

حداکثر آبدهی :  10 تا 311 لیتر بر ساعت

حداکثر دما : 70 درجه سانتیگراد

جنس هوزینگ پمپ : PP  ضد اسید        

جنس  هد پمپ : PVC و AISI 316 

قابلیت نصب : بر روی زمین 

فرکانس : 50 هرتز 

کلاس حفاطتی موتور  IP 55

نمودار دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

نمودار دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون 

حهت رفاه حال و هم چنین صرفه جویی در زمان شما، ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ  دیافراگمی اتاترون  را از کاتالوگ جدا نموده و در اختیارتان قرار داده ایم . 

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
80%
کیفیت

انتخاب دوزینگ پمپ مناسب امری است که بدون دریافت مشاوره کافی و تخصصی به راحتی امکان پذیر نمیباشد. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز با مشاوره تخصصی اطلاعات کافی در خصوص انواع دوزینگ پمپ ها مانند دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون را در اختیار شما  قرار دهند. چناچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ یا پمپ تزریق، یک پمپ جا به جایی مثبت کوچک است. و به این منظور طراحی گریده است که نرخ جریان بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را به داخل آب، بخار یا گاز پمپاژ کند. یک پمپ تزریق مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ میکند. ولی به طور کلی میتوان گفت  این پمپ مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش کرده و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ مینماید. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربرد بسیار و متنوعی دارند.
به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک اند و معمولا توسط یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا کار میکنند. دوزینگ پمپ ها معمولا توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند نرخ جریان، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی مانند هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح کند، کنترل میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

 

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت گردیده و به روش های متفاوتی عمل مینماید. تمامی این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه میباشد.
در کل 5 نوع پمپ تزریق گوناگون وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی مرتبا پر و خالی میگردد. در حقیقت در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به میل لنگ متصل میشود. از طرف دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل است. عامل دوران و راه اندازی این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی میباشد. با روشن شدن موتور، پیستون به جلو و عقب حرکت مینماید. هنگامی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز شده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میشود.

 

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این مدل دوزینگ پمپ دیافراگمی همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به درون سیستم تزریق مینماید. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ، قبل از دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته و شده و دوز مشخصی را وارد خط لوله میکند. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه تغییر میکند و مزیت این نوع دوزینگ پمپ این است که بسیار دیر معیوب شده و عمری طولانی دارد.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا همانند مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، به وسیله یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میگردد میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میشود. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و باعث میشود که ماده به داخل سیستم تزریق شود. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میگردد، دیافراگم به جای خود بازگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این ویژگی سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چرا که محصول با فاصله های زمانی تزریق میشود. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و قیمت پایینی هم دارند.

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای عبور نماید. حجم بین پره های دوزینگ پمپ لوب به احتمال زیاد به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نیست. هم چنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی است که آنها را برای پمپاژ سیالات دارای ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میکند. زیرا این نوع پوشش سبب میشود که سایش پروانه به حداقل برسد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک از دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ ها می باشند. مکانیزم این پمپ ها به نحوی  است که سیال باید از داخل یک لوله انعطاف پذیر عبور نماید. همانطور که در شکل مشاهده میکنید این لوله به شکل یک نیم دایره خم گردیده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت میکند. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتک سوار شده بر روی آن نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد میکند و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس دوباره به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.