دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

 

ویژگی های کلیدی دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون 

 

محدوده  آب دهی : 10 تا 1027 لیتر بر ساعت  

 

محدوده فشار : 6.5 تا20 بار 

 

ولتاژ       ولتاژ : 230-380 ولت 

 

توان       توان : 0.25 تا 0.75 کیلووات 

   

کاربرد : جهت تزریق انواع مواد شیمیایی در کارخانجات گوناگون  مانند صنایع غذایی و پتروشیمی ،حلال ها، محلول های شیمیایی در داروسازی، کلر برای تصفیه ی آب، رنگ های غذایی و صنعتی و ….

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون، از معروف ترین  سری دوزینگ پمپ های  اتاترون است. اتاترون در سال 1979 در ایتالیا تاسیس گردید و به سرعت توانست رهبری دوزینگ پمپ های شیمیایی را در سرتاسر ایتالیا به عهده گیرد. بزرگترین شعار اتاترون تعهد به نوآوری مداوم، مشتری مداری و حمایت از محیط زیست است. شیوه با ثبات تجاری برند اتاترون سبب گردید این شرکت بتواند در طی دهه های متمادی رشد نموده و به تولید کننده کلیدی پمپ های سلنوئیدی تبدیل گردد. اتاترون هم چنین توانست وضعیت با ثباتی را در صنایع دوزینگ های شیمیایی در سطح جهان کسب کند و در 76 کشور دنیا از جمله برزیل، فرانسه، روسیه سنگاپور، انگلیس، آمریکا و اکراین دفاتر فعالی را اداره نماید. 

از دیگر سری های دوزینگ پمپ اتاترون میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پمپ تزریق اتاترون سری PKX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری PB
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری DLX 
  • پمپ تزریق اتاترون سری BV
  • دوزینگ پمپ اتاترون سری HF
  • پمپ پریستالتیک اتاترون 
  • دوزینگ پمپ دیافراگمی اتاترون 

 

اتاترون

اتاترون

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
منحنی ها
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

محدوده فشار : 6.5 تا 20 بار 

محدوده آبدهی :  10 تا 1027 لیتر بر ساعت

حداکثر دما : 40 درجه سانتیگراد

کلاس حفاظتی موتور  : IP-55     

جنس  هد پمپ : P.V.C و AISI 316 

قابلیت نصب : بر روی زمین 

فرکانس : 50 هرتز 

کلاس حفاطتی موتور  IP 55

منحنی دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

منحنی دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون 

حهت رفاه حال و هم چنین صرفه جویی در زمان شما، ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون  را از کاتالوگ جدا کرده و در اختیارتان قرار داده ایم . 

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

ابعاد و اندازه دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
85%
کیفیت

انتخاب دوزینگ پمپ مناسب امری است که بدون داشتن اطلاعات کافی و تخصصی به راحتی امکان پذیر نمیباشد. از این رو متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز با مشاوره تخصصی اطلاعات کافی در خصوص انواع دوزینگ پمپ ها مانند دوزینگ پمپ پیستونی اتاترون را در اختیار شما  قرار دهند. چناچه مایل به دریافت مشاوره میباشید  با ما تماس بگیرید.

 

دوزینگ پمپ چیست ؟

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ یا پمپ تزریق، یک پمپ جا به جایی مثبت کوچک است. و به این منظور طراحی گردیده است که نرخ جریان بسیار دقیقی از مواد و یا ذرات شیمیایی را مانند دارو ها و یا رنگ های خوراکی را به داخل آب، بخار یا گاز پمپاژ کند. یک پمپ تزریق مقدار دقیق جریان را با روش های متنوعی پمپاژ میکند. ولی به طور کلی این پمپ مقدار مشخصی از سیال را به درون محفظه خود مکش کرده و سپس همان مقدار را به درون خط لوله و یا تانک مورد نظر پمپاژ میکند. دوزینگ پمپ ها در کشاورزی،صنعت و پزشکی کاربرد زیاد و متنوعی دارند.
به طور کلی دوزینگ پمپ ها بسیار کوچک اند و معمولا توسط یک موتور الکتریکی و یا موتور هوا کار میکنند. دوزینگ پمپ ها معمولا توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا کنترل کننده پمپ داخلی که میتواند نرخ جریان، عملگر روشن/ خاموش و هم چنین مواردی مانند هشدار خشک و بی گاز بودن پمپ را اصلاح نماید، کنترل میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ چگونه کار میکند؟

 

بسته به برند و مدل دوزینگ پمپ، مکانیزم و ساز و کار آن نیز متفاوت بوده و به روش های متفاوتی عمل مینماید. کلیه این روش ها، شامل مکش مقدار معین و بسیار دقیقی ماده شیمیایی و تزریق آن به لوله و یا مخزن مشابه میباشد.
در کل 5 نوع پمپ تزریق گوناگون وجود دارد که ساز و کار، فشار و کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. در زیر به توضیح و بررسی هر کدام به شکل جداگانه میپردازیم :

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستون دیافراگمی

دوزینگ پمپ پیستونی- دیافراگمی

در این نوع دوزینگ پمپ محفظه ای وجود دارد که به وسیله یک پیستون، دیافراگم و والو در بخش ورودی و خروجی مرتبا پر و خالی میگردد. در حقیقت در دوزینگ پمپ دیافراگمی، یک پیستون به میل لنگ متصل میشود. از طرف دیگر این میل لنگ خود به یک گیربکس و یا جعبه دنده متصل است. عامل دوران و راه اندازی این چرخدنده نیز یک موتور الکتریکی میباشد. با روشن شدن موتور، پیستون به جلو و عقب حرکت مینماید. زمانی که پیستون به داخل کشیده میشود سیال به داخل محفظه پمپ رفته و هنگامیکه که برمیگردد دیافراگم باز شده و حجم سیال مورد نیاز با یک سرعت ثابت به درون خط لوله تزریق میشود.

 

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی

در این مدل دوزینگ پمپ دیافراگمی همانند مدل قبل، با باز و بسته شدن دیافراگم دوز مشخصی از ماده را به داخل سیستم تزریق مینماید. با این تفاوت که در این نوع دوزینگ پمپ،  دیافراگم با پیستون باز و بسته نمیشود. بلکه با استفاده فشار سیال پشت دیافراگم، باز و بسته و شده و دوز مشخصی را وارد خط لوله میکند. فشار پشت دیافراگم نیز در واقع با استفاده از کاهش و افزایش حجم روغن به داخل محفظه تغییر مینماید. برتری این نوع دوزینگ پمپ این است که بسیار دیر معیوب شده و عمری طولانی دارد.

 

 

 

 

 

دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی (ضربانی)

این نوع دوزینگ پمپ دقیقا همانند مدل قبلی است با این تفاوت که، به جای یک جریان آرام ثابت، به وسیله یک سیم پیج مغناطیسی کنترل میگردد میدان مغناطیسی این سیم پیچ مغناطیسی به وسیله جریان الکتریکی مرتبا قطع و وصل میگردد. هنگامی که جریان وصل میشود نیروی الکترومغناطیس دیافراگم دوزینگ پمپ را به جلو میراند و باعث میشود که ماده به درون سیستم تزریق شود. در مقابل هنگامی که جریان الکتریکی قطع میشود، دیافراگم به جای خود بازگشته و ماده را به داخل محفظه پمپ مکش میکند.
این ویژگی سبب میشود که این نوع  دوزینگ پمپ دقت کمتری نسبت به پمپ قبلی داشته باشد. چرا که محصول با فاصله های زمانی تزریق میشود. از آنجایی که تکنولوژی دوزینگ پمپ سلنوئیدی با قابلیت تزریق پالسی قدیمی تر از سایر دوزینگ پمپ هاست، این مدل دوزینگ پمپ از لحاظ مکانیکی و الکتریکی بسیار ساده بوده و دارای قیمت مناسبی هم هستند.

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

دوزینگ پمپ لوب

این نوع دوزینگ پمپ ها اجازه میدهند که حجم مشخصی از سیال به وسیله مجموعه ای از پروانه های چرخدنده ای عبور نماید. حجم بین پره های دوزینگ پمپ لوب به احتمال زیاد به دقت دوزینگ پمپ های دیافراگمی نمیباشد. هم چنین پروانه این نوع پمپ ها دارای پوششی است که آنها را برای پمپاژ سیالات با ویسکوزیته بالا و قابلیت خود روان کنندگی مناسب میکند. زیرا این نوع پوشش سبب میشود که ساییدگس پروانه به کمترین میزان برسد. دوزینگ پمپ لوب برای جریان های بسیار دقیق به سختی تنظیم و نصب میگردد.

 

 

 

 

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ پریستالتیک

دوزینگ پمپ های پریستالتیک از دقیق ترین و تخصصی ترین انواع  دوزینگ پمپ ها می باشند. مکانیزم این پمپ ها به گونه ای است که سیال باید از درون یک لوله انعطاف پذیر عبور کند. همانطور که در شکل مشاهده میکنید این لوله به شکل یک نیم دایره خم شده و یک غلتک کوچک روی بازویی متحرک در خارج از آن حرکت میکند. این غلتک به یک چرخ در وسط محفظه متصل است. هنگامی که چرخ  این پمپ تزریق دوران میکند، غلتک سوار شده بر روی آن نیز دوران کرده و به لوله فشار وارد میکند و سیال درون آن را همراه با گردش خود به بیرون هدایت مینماید. سپس دوباره به جای اول خود بازگشته و همان دوز مشخص از سیال را به بیرون تزریق میکند.