دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز | قیمت دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز | Grundfos انواع و جزئیات

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز از مهم ترین محصولات گراندفوس است. کمپانی گراندفوس در سال 1945 توسط  Poul Due Jensen در Bjerringbro دانمارک تاسیس شد. اولین پمپی که در این کارخانه تولید شد پمپ آب بود. زیرا تاسیس کننده این کارخانه یعنی  Poul Due Jensenخود نیز کشاورز بود و انتقال آب شیرین به مزارع کشاورزی همواره یکی از دغدغه های مهم وی به شمار می آمد. با پیشرفت تکنولوژی کمپانی گراندفوس بر آن شد تا علاوه بر پمپ های آب سانتریفیوژ، پمپ های آب مستغرق و پمپ های سیرکولاتور را نیز تولید نماید.

پس از گذشت مدت زمانی، از آن جایی که مصرف انرژی در سرتاسر جهان روز به روز بیشتر می شد، مسئولین گرندفوس خط مشی خود را به پمپ های دیجیتالی و بهینه تر از لحاظ انرژی، تغییر دادند.

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز

 

ارزش ها و اهداف گراندفوس چیست؟

 

گراندفوس یک لیدر بزرگ جهانی در زمینه تولید انواع پمپ و تکنولوژی های حوزه انتقال آب است و ارزش های خود را در 6 ارزش مهم و کلیدی خلاصه نموده است. اهداف و ارزش های گراندفوس به اختصار عبارتند از :

 • پایداری
 • اعتماد
 • تمرکز بر روی نیاز های مشتری
 • استقلال
 • همکاری
 • و بلند پروازی

 

انواع دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز 

 

کمپانی گراندفوس در سال 2006، دوزینگ پمپ آلدوز را خریداری نمود و رسما به دارنده این دوزینگ پمپ تبدیل شد. دوزینگ پمپ آلدوز و یا همان دوزینگ پمپ گرندفوس انواع متعددی دارند که عبارتند از :

 • رگولاتور دوز کننذه کلر
 • دوزینگ پمپ دیافراگمی DMX
 • دوزینگ پمپ دیافراگمی DDI
 • دوزینگ پمپ دیجیتالی
 • دوزینگ پمپ پیستونی دیافراگمی DMH
 • دوزینگ پمپ دیافراگمی DME

از دیگر سری های دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز  میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل بر روی آن کلیک کنید.

 

  هیچ داده ای یافت نشد

دوزینگ پمپ گراندفوس دیافراگمی سری DME

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DME

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DME از جمله دوزینگ پمپ های دوز کننده محلول های شیمیایی است که دقت بسیار بالایی نیز دارد. اپراتور این دوزینگ پمپ به راحتی می تواند آن را نصب و مقدار دقیقی از ماده شیمیایی ای را که می خواهد تزریق نماید را کنترل نماید. دبی این دوزینگ پمپ بر حسب لیتر بر ساعت،  میلی لیتر بر ساعت و گالون بر دقیقه تنظیم گردیده و اپراتور می تواند این واحد ها را به راحتی از روی آیکون آن بر روی پمپ تشخیص داده و تنظیم نماید.

 

 

تکنولوژی به کار رفته در دوزینگ پمپ گراندفوس دیافراگمی سری DME  چیست؟

 

 

تکنولوژی به کار رفته در دوزینگ پمپ گراندفوس

به واسطه میکرو پروسسور به کار رفته در دوزینگ پمپ گراندفوس دیافراگمی سری DME ، مایع تزریقی حتی اگر ویسکوزیته زیادی نیز داشته باشد، با دقت بسیار بالایی تزریق می شود. به دلیل رگولاتور اتوماتیک در دوزینگ پمپ، سرعت هر چرخه ی آن دقیق تر شده و مایع را با دقت بیشتری نسبت به پمپ های سنتی مکش می نماید.

 

 

 

 

 

کاربرد دوزینگ پمپ گراندفوس دیافراگمی سری DME  در کجاست؟

 

این دوزینگ پمپ با توجه به متریال و مشخصاتی که دارد، در صنایع گوناگونی به کار می روند که عبارتند از :

 • صنایع لوله و کاغذ
 • صنایع نساجی
 • صنایع غذایی و نوشیدنی
 • صنایع تصفیه آب و فاضلاب

 


 

 

دوزینگ پمپ گراندفوس پیستون دیافراگمی سری DMH

 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMH

 

دوزینگ پمپ گراندفوس پیستون دیافراگمی سری DMH  از سری دوزینگ پمپ هایی است که برای دوزینگ مواد با فشار و دقت بالا به کار می رود. به خصوص زیر سری DMH 28X می تواند سیال را با فشار بین 50 تا 200 بار نیز پمپاژ نماید. متریال متنوع در ساخت این دوزینگ پمپ و هم چنین فشار و دبی گوناگونی که می تواند تولید نماید، سبب می شود که مشتریان خواهان DMH  نهایت رضایت را از آن داشته باشند.

 

 

 مواد  دوزینگ پمپ گراندفوس پیستون دیافراگمی سری DMH

 

 

ترکیب سیال در دوزینگ پمپ

 

بدنه این مدل دوزینگ پمپ از آلیاژ آلومینیوم با پوشش اپوکسی ساخته شده تا بتواند در برابر نیاز های کاربران پاسخ گو باشد. در بعضی از سری های خاص بدنه از چدن خاکستری نیز ساخته می شود. برای این که مشتریان بتوانند حق انتخاب گسترده تری داشته باشند، سر پمپ، شیر ها و دیگر متعلقات از مواد گوناگونی تشکیل شده که همه آن ها در برابر مواد  شیمیایی مقاوم هستند. تمامی قطعاتی که با مایع در تماس هستند همگی مقاوم خوبی در برابر مواد شیمیایی دارند. دیافراگم نیز از PTFE  کامل تشکیل شده است.

 

 

 

امنیت و قابلیت اطمینان این پمپ چگونه است؟

 

قابلیت اطمینان دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز

  شیر فشار شکن و سیستم محافظت از دیافراگم به گونه ای تعبیه شده اند که می توانند در صورت مسدود شدن خط تخلیه، سیستم و کل پمپ را    در برابر فشار بیش از حد محافظت کنند. عالاوه بر این شیر تخلیه پمپ قابلیت اطمینان پمپ، نصب و کل فرایند پمپ را گارانتی می کند. به دلیل       محفظه آلومینیوم و فناوری دیافراگم پیستونی ، پمپ های DMH عمر عملیاتی و فواصل سرویس بسیار طولانی دارند.

 

 

 

 

کاربرد این دوزینگ پمپ در کجاست؟

 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMH  برای دوز مواد شیمیایی در نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این دوزینگ پمپ در بویلر ها، تصفیه کننده های آب خنک کن و صفیه کننده های آب خام، مبدل های یونی و خنثی ساز های پساب ها مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین برای دوزینگ آمونیاک، هیدرازین و فسفات به داخل نواحی تحت فشار مانند بویلر ها از این مدل دوزینگ استفاده می کنند.

 

صنایع نفت و گاز  

 

استفاده از دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز در صنایع نفت و گاز

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMH  برای دوز مواد شیمیایی در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد های آن عبارتند از :

 • دوزینگ مواد شیمیایی به در مناطق فرایند تولید نفت و گاز برای تمیز کردن آب
 • دوزینگ واکس به عنوان روان کننده در خطوط لوله نفت
 • دوزینگ مواد ضد خوردگی
 • دوزینگ افزودنی ها و کاتالیزور ها

 

 

 

تصفیه آب آشامیدنی

 

تصفیه آب با استفاده از دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز

از دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز  سری  DMH در مناطق بیابانی، تاسیسات فضای باز و آب و هوا های بسیار گرم برای تصفیه آب استفاده می کنند.

 

 

 

 

دوزینگ مواد قابل اشتعال

طراحی دزوینگ پمپ گراندفوس آلدوز

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMH  برای تزریق الکل و متانول برای تصفیه فاضلاب ،تهیه نفت سفید و بنزین،  دوزینگ اتانول و متنانول، دزوینگ الکل غذایی برای ضد عفونی کردن بسته های گوشت و نان

 

 

 

 

 


 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX

 

 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX

 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX  به واسطه دیافراگم قدرتمند و با کیفیتی که دارد، نسبت به دیگر انواع دوزینگ پمپ ها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد. مواد و متریال به کار رفته در این پمپ سبب می شود که با مواد متنوعی سازگار بوده و بتواند هد و دبی های گوناگونی را دوز نماید. دقت این دوزینگ پمپ بسیار بالا بوده و مواد را با دقت 1.5 درصد تزریق می کند. نرم کار کردن و پالس های کم از دیگر مشخصات مهم و قابل توجه این دوزینگ پمپ است. سیستم الکتریکی سری DMX  به این صورت است که می تواند با برق 50،60 و 100 هرتز به خوبی کار کند.

 

 

 

متریال به کار رفته در دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX  

 

 

متریال

در سری های کوچک دوزینگ پمپ سری DMX هوزینگ و محفظه از جنس پلاستیک بوده و در سری های بزرگ جنس محفظه ها به چدن-آلومینیوم با پوشش اپوکسی تغییر می کند. هر دوی این مواد مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی دارند. تمامی قطعات و اجزایی تر که با مایع وتماس دارند در برابر خوردگی و واکنش های شیمایی مقاوم هستند. جنس دیافراگم نیز از NRB  با پوشش PTFE  می باشد.

 

 

 

 

 

 

طراحی و سایز بندی

 

طراحی دزوینگ پمپ گراندفوس آلدوز

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX  در 12 سایز مختلف با فشار و دبی گوناگون تولید می گردد. متریال به کار فته در دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX  این پمپ و هم چنین طراحی آن به گونه ای است که بسیار بهینه بوده و حداقل هزینه و فضا را به ارمغان می آورد. در سری های 226 و 227 که از نسخه های دوزینگ پمپ های دو سر هستند، با حداقل فضا می توانند دو نوع مایع گوناگون را همزمان تزریق نمایند. چنان چه از این دوزینگ پمپ برای تزریق تنها یک ماده استفاده شود، سرعت و دبی افزایش می یابد.

 

 

 

 

لوازم جانبی

 

لوازم جانبی برای این مدل دوزینگ پمپ عبارتند از :

 • کنترل الکترونیک AR ( کنترل سیگنالی تماسی با عملکرد چندگانه)
 • شیر فشار شکن یک پارچه
 • کنتلر دوزینگ
 • نشت یاب دیافراگم
 • سروو موتور
 • و دمپر های ضد پالس

 

 

کاربرد دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز سری DMX  

 

کاربرد دوزینگ پمپ گراندفوس طیف وسیعی را شامل می شود. از این دوزینگ پمپ برای مصارف زیر استفاده می شود:

 • تصفیه آب آشامیدنی
 • تصفیه فاضلاب
 • صنایع کاغذ و نیشکر
 • صنایع غذایی، لبنی و آشامیدنی
 • تصفیه اب برج خنک کن
 • تصفیه آب بویلر های تحت فشار

 


 

 

 

 

تعمیر

تعمیرات دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز

 

دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و به دلیل وجود سنسور های بسیار هوشمند و حساس در این پمپ ها حتی اگر در معرض خطر قرار بگیرند، اپراتور را مطلع می ساخته و بسیار به ندرت دچار عیب می گردند. اما با وجود این کیفیت بالا پس از سال ها استفاده برخی از اجزای آن ممکن است مستهلک شده و ممکن است از بین بروند. از این رو یافتن تعمیرکاری ماهر و قابل اعتماد که بتواند اجزای فرسوده را با قطعات اورجینال تعویض نماید، اهمیت بالایی دارد. متخصصین ما در هومان صنعت همه روزه آماده تعمیر دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز و تعویض قطعات آن با قطعات اورجینال می باشند. بنابراین چنان چه دوزینگ پمپ گراندفوس شما دچار مشکل گردید، می توانید با ما تماس بگیرید. 

 

 

 

لیست قیمت دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز

 

قیمت دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز به پارامتر های زیادی بستگی دارد. از جمله این پارامتر ها می توان به متریال استفاده شده در دوزینگ پمپ، سایز و نوع آن اشاره کرد. مسلم است که دوزینگ پمپ هایی که دقت بیشتر و اندازه بزرگتر داشته باشند، قیمت بالاتری نیز دارند. چنان چه خواستار خرید دوزینگ پمپ گراندفوس آلدوز هستید می توانید با متخصصان ما در واحد فروش هومان صنعت تماس گرفته تا علاوه بر مشاوره رایگان، جدید ترین قیمت بازار را به شما عرضه نمایند. شما هم چنین می توانید مقاله راهنمای انتخاب دوزینگ پمپ را جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید. 

 


 

 

مکانیزم دوزینگ پمپ گراندفوس