محصولات عمرانی انواع و جزئیات

 

محصولات عمرانی

 

 

محصولات عمرانی محصولاتی هستند که جهت افزایش استحکام سازه ها و هم چنین طول عمر آن ها به کار می روند. با پیشرفت علم هر روزه به راندمان و کارایی این محصولات اضافه شده و نتایج برای مهندسین عمران مطلوب تر می گردد. از آن جایی که این محصولات با برند ها و قیمت های گوناگون در بازار به وفور موجود می باشند، ما در اینجا تنها قصد بررسی ویژگی ها و نحوه استفاده هر محصول را بدون در نظر گرفتن برند و مارک آن را داریم. هدف از این بررسی های تخصصی این است که شما بتوانید به درستی محصول مناسب خود را انتخاب نمایید و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 

 از آن جایی که این محصولات معمولا به صورت عمده به فروش می رسند، پیشنهاد می شود قبل خرید میزان زیادی از محصول مورد نظرتان، نمونه ای از آن را تست کرده تا از مناسب بودن آن مطمئن گردید. چنان چه در هر مرحله از استفاده محصول نیاز به مشورت با یک کارشناس دلسوز و خبره داشتید می توانید روی ما حساب کنید. متخصصین ما در هومان صنعت همه روزه در ساعات اداری آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند. با ما تماس بگیرید.

 

 

انواع محصولات عمرانی

 

محصولات عمرانی معمولا به صورت انواع افزودنی های مایع و یا پودر های آماده در بازار موجود می باشند. این افزودنی ها معمولا شامل انواع افزودنی های بتن، ژل میکروسیلیس، درز گیر ها، آب بند کننده ها، ضد یخ ها، پوشش های اپوکسی، گروت، سیمان، واتر استاپ، ماستیک ها، ترمیم کننده ها و چسب های بتن می باشند.

شما می توانید جهت دانلود کاتالوگ و مشاهده قیمت محصول بر روی نام هر یک کلیک نمایید.

 

افزودنی های بتن

 

افزودنی بتن

 

افزودنی های بتن شامل زودگیر بتن، دیرگیر بتن، روان کننده بتن و ضد یخ بتن می باشند. زودگیر بتن ماده ای است که در فصل سرما به بتن اضافه می شود تا گیرش بتن را تسریع کرده و از یخ زدن آب در بتن جلوگیری کند. در مقابل دیرگیر بتن ماده ای است که در فصل تابستان به بتن اضافه گردیده و به بتن مهلت بیشتری می دهد که با آب ترکیب گردد.

یکی از مهم ترین افزودنی های بتن، روان کننده های بتن می باشند. این ماده که در حین ترکیب بتن و یا پس از اماده شدن آن به بتن افزوده می شوند، میزان آب مورد نیاز بتن را کاهش داده و استقامت افزایش می دهد. روان کننده های بتن به سه دسته اصلی

 

 

  • روان کننده بتن

 

  • فوق روان کننده بتن

 

  • سوپر فوق روان کننده بتن

 

تقسیم می شوند. که به ترتیب خاصیت روان کنندگی و در نتیجه قیمت بالاتری دارند. ناگفته نماند که استفاده از این روان کننده ها قابلیت پمپاژ شوندگی بتن را بهبود می بخشند.

 

واتر استاپ

 

 

واتر استاپ بتن

واتر استاپ بتن همان طور که از نامش مشخص است مانع درز کردن و نشتی آب از درز ها و دیگر قسمت های بتن می شود. واتر استاپ ها معمولا در درز های انبساطی، پل ها، سد ها، کانال ها و درز های اجرایی ما بین بتن و قطعات فلزی به کار برده می شوند. توجه داشته باشید که این محصول به شکل نوار های پهن انعطاف پذیر و ضخامت مشخص موجود می باشد. دو دسته اصلی واتر استاپ های بتن عبارتند از :

  • واتر استاپ بتن PVC  

 

  • واتر استاپ بتن هیدروفیل

 

 

ماستیک بتن

 

ماستیک بتن

ماستیک ماده ای خمیری شکل است که جهت آب بندی درز ها و سطوح استفاده می شود. ماستیک ها می توانند بر روی دیگر سطوح مانند سطوح فلزی و شیشه ای نیز مورد استفاده قرار بگیرند. از آن جایی که خاصیت خورندگی در این محصول وجود ندارد آن را به راحتی بر روی درز هایی که فلز در آن وجود دارند نیز به کار می برند. یکی از مهم ترین خواص ماستیک ها  این است که همواره خاصیت انعطاف پذیری خود را حفظ می کنند. ولی باید توجه که هرگز نباید ان ها را بر روی مفاضلی که همواره در معرض تغیییر نیرو و گشتاور هستند به کار برد. مهم ترین نوع ماستیک، ماستیک پلی یورتان است. مقاومت این نوع ماستیک در برابر تغییرات آب و هوایی و نوسانات شدید دما، بسیار بالا می باشد.

 

 

 

 

ژل میکروسیلیس

 

ژل میکروسیلیس

چنان چه به دنبال یک ماده چندکاره میگردید که آب بندی و روان کاری بتن را همزمان با هم انجام دهد، ژل میکروسیلیس، بهترین گزینه برای شما می باشد. ژل میکروسیلیس با کاهش نسبت آب به سیمان سبب کاهش آب مصرفی در بتن و در نتیجه افزایش دوام و مقاومت آن می گردد. این ژل هم چنین مقاومت دمایی، مقاومت کششی و مقاومت فشاری بتن را به مراتب افزایش می دهد. افزودن این ژل سبب می شود قابلیت پمپ کردن بتن بهبود یابد و مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوایی و محیطی بیشتر گردد.

 

 

گروت

 

گروت

 

گروت مخلوطی است که از سیمان و آب تشکیل شده است و مانند بتن شن وسنگ ریزه ندارد. از گروت برای پر کردن فواصل و درز ها با ضخامت کم استفاده می شود. در واقع برای پر کردن فاصله زیر سطوح و صفحات از گروت بهره می برند. گاهی نیز پیش می آید که صرفا برای پر کردن ترک ها گروت ریزی کنند. باید توجه کرد که گروت هرگز مقاومتی مانند بتن نداشته و نمی توان از آن برای افزایش مقاومت استفاده نمود.