پمپ سانتریفیوژ پنتاکس انواع و جزئیات

 

 پمپ سانتریفیوژ پنتاکس، از پر استفاده ترین پمپ های موجود در ایران و ساخته شده در شرکت پنتاکس می باشد. پنتاکس از به نام ترین شرکت های ایتالیایی در بخش تولید و فروش انواع پمپ است. شرکت پنتاکس بزرگترین هدف خویش را رضایت مشتریان و ارتقاء محصولات به بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بیان می کند .

محصولات شرکت پنتاکس در بیش از  100 کشور دنیا از جمله ایران به فروش می رسند. بزرگ ترین ویژگی پمپ سانتریفیوژ پنتاکس از دید مشتریان عبارتند از اطمینان، انعطاف،تنوع، سرعت و کیفیت. از این رو، پمپ سانتریفیوژ  پنتاکس در طی چند سال اخیر توانسته جای خود را در میان مشتریان ایرانی خود به سرعت باز کند. 

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس

 

انواع پمپ سانتریفیوژ پنتاکس 

 

خوش بختانه پنتاکس از ابتدای تاسیس تا کنون توانسته است پمپ های زیادی را از جمله پمپ های گریز از مرکز و یا همان سانتریفیوژ را تولید نماید. این پمپ ها به شکل وسیعی در منازل مسکونی، زمین های کشاورزی و سیستم های آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای تامین تمامی این کاربرد ها و حوزه ها نمی توان از یک مدل پمپ استفاده نمود. به همین دلیل در سال های اخیر پنتاکس سری های بسیار متنوعی را از پمپ های سانتریفیوژ مانند سری MB، CM، CS، CR  و …. را تولید کرده است. 

 

از دیگر سری های پمپ سانتریفیوژ پنتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل، بر روی آن کلیک کنید. 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CH

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CH

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CH با استفاده از بهترین  تجهیزات روز در اروپا تولید شده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بیشترین کاربرد پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CH جهت انتقال آب تمیز از نقطه ای به نقطه دیگر می باشد. که در این راستا این سری از پمپ سانتریفیوژ پنتاکس در سایز 2  اینچ با حداکثر آبدهی 42 متر مکعب بر ساعت تولید می گردد. هم چنین حداکثر هد تولیدی این پمپ 37متر می باشد. بدنه پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CH از جنس چدن و پروانه آن  نیز چدن است. حداکثر دمای سیال قابل انتقال 90 درجه است. پمپ پنتاکس به صورت کوپله مستقیم بوده به این معنا که شافت الکتروموتور به صورت مستقیم به پروانه پمپ وصل می‌شود (کوپل می‌شود).

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری MB

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CB

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری MB از جمله پمپ هایی است که جهت تامین آب مورد نیاز صنایع، خانه ها، عمران و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ قادر است میزان آب دهی ای به اندازه ی 12 متر مکعب را تولید نماید. بیشترین میزان فشاری که توسط پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری MB  تولید می شود برابر با 5 بار است. جنس به کار رفته در این مدل پمپ متنوع است. برای مثال جنس به کار رفته در بدنه از چدن و جنس پروانه از نوریل و یا برنج می باشد. مهم ترین ویژگی این پمپ این است که از دو پروانه تشکیل شده و می تواند میزان فشار بالاتری را منتقل نماید. 

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CB

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CB

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CB مانند دیگر سری های پنتاکس برای پمپاژ آب به کار می رود. عمده مصرف این پمپ ها در خانه ها می باشد. پمپ پنتاکس سری CB بدنه ای از جنس چدن و پروانه ای از جنس نوریل و یا برنج دارد. پروانه برنجی تا حداکثر دمای 90 درجه سانتی گراد و پروانه نوریلی نهایتا 50 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند. بزرگترین ویژگی این پمپ این است که دو پروانه موجود در آن بر خلاف جهت می چرخند و می توانند فشاری نزدیک به 11 بار را تولید نمایند. 

 

 

 

 

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CR

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CR

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CR از جمله پمپ های سایز کوچک و متوسط گریز از مرکز است که برای آب رسانی در منازل و زمین های کشاورزی به کار میروند. همانطور که از سایز این پمپ مشخص است، میزان فشار و آب دهی چنین پمپی در حد متوسط می باشد. جنس بدنه و براکت این پمپ از چدن و پروانه آن مانند مدل های قبلی از برنج و نوریل می باشد. شافت به کار رفته در این سری از پمپ پنتاکس جنسی از استیل ضد زنگ دارد. ویژگی ای که سبب تمایز این پمپ نسبه به سایر پمپ های پنتاکس می شود این است که روتور آن از نوع باز بوده که به ذرات بسیار ریز در حد 10 میلی متر اجازه عبور می دهد. ولی الکتروموتور این پمپ از نوع IP 44 بوده و بیان گر این موضوع است که نمی توان آن را در آب قرار داد. پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CR می تواند حداکثر فشار 6 بار را تامین و دمای 90 درجه سانتی گراد را تحمل نماید. 

 

 

 

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CS

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CS

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CS از جمله سری های پنتاکس است که تنها یک پروانه داشته و قادر به تامین آب دهی متوسط و رو به بالا می باشد. عمده کاربرد این پمپ در کشاورزی و مکان هایی است که نیاز به آب دهی بالایی دارند. جنس بدنه، براکت موتور و پروانه همگی از چدن است ولی پروانه برنجی نیز برای این مدل پمپ در نظر گرفته شده است. برای شروع به کار این موتور نیاز به الکتروموتور دو پل 50 هرتز با کلاس حفاظتی IP 44 و شفتی از جنس استیل ضد زنگ داریم. پس از شروع به کار این پمپ، دمای آب نهایتا تا 90 درجه سانتی گراد مجاز به افزایش است و فشار نیز ماکسیمم تا 6 بار بالا می رود. میزان آب دهی این پمپ نیز حداکثر 96 متر مکعب بر ساعت است.

 

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CM

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CM

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس سری CM جزو خاص ترین سری های پمپ گریز از مرکز جریان محوری پنتاکس است که بر طبق استاندارد EN ساخته شده است. شافت و براکت موتور این پمپ پنتاکس به گونه ای است که با اکثریت الکتروموتور ها سازگار است. مناسب ترین الکتروموتور برای این پمپ الکتروموتوری است که با فرکانس 50 هرتز و IP 55 کار کند. در مورد جنس اجزای مختلف پمپ سانتریفوژ پنتاکس سری CM می توان گفت که جنس بدنه آن از چدن و یا فولاد ضد زنگ بوده و با پروانه های چدنی، برنزی و استیل کار می کند. یکی از مهم ترین قابلیت های پمپ سری CM این است که می تواند طیف وسیعی از دما را از منفی ده درجه تا 90 درجه سانتی گراد را تحمل نماید. میزان آب دهی این پمپ حداکثر 240 متر مکعب و فشار ان حداکثر 10 بار می باشد. چنین ویژگی هایی این پمپ را برای کاربرد های متنوعی هم چون تامین آب منازل مسکونی و  آتش نشانی مناسب ساخته است.

 

 

 

 

تعمیرات پمپ سانتریفیوژ پنتاکس 

تعمیر

 

پمپ سانتریفیوژ پنتاکس  در مدل هایی با توان پایین عمدتا کاربرد مسکونی دارد که در این مدل ها به دلیل شهرت بالای محصول و سابقه بالایی که دارد، تامین قطعات و خدمات پس از فروش وضعیت مطلوبی دارد.اما در مدل های سنگین پمپ پنتاکس تامین قطعات و خدمات پس از فروش دشوار تر است.تعمیر این برند از پمپ نیز ، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. چنانچه پمپ پنتاکس شما دچار عیب خاصی شده است و یا به درستی کار نمی کند، جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

لیست قیمت پمپ سانتریفیوژ پنتاکس 

 

پمپ پنتاکس تنها محدود به یک مدل نمی شود. بلکه کارخانه پنتاکس پمپ های متنوعی را تولید نموده است که عبارتند از : 

مسلما چنین تنوعی در برند پنتاکس سبب تفاوت قیمت این نوع پمپ می شود. علاوه بر تفاوت در این سری ها، میزان توان پمپ که برای مثال در بازار آن را با نام  پمپ پنتاکس 1 اسب می شناسند در قیمت پمپ تاثیر به سزایی می گذارد. با یک نگاه کلی و گذرا بر روی لیست قیمت پنتاکس می توان متوجه شد که پارامتر دیگری که قیمت پمپ سانتریفیوژ پنتاکس را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد پروانه پمپ است. برای مثال پمپ پنتاکس 2 پروانه قیمت بیشتری نسبت به پمپ پنتاکس تک پروانه دارد. هم چنین  جنس پروانه نیز قیمت پمپ را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین جهت اطلاع از جدید ترین قیمت پمپ سانتریفیوژ پنتاکس با متخصصان ما در هومان صنعت  تماس بگیرید. 

 

 

کاربرد پمپ سانتریفیوژ پنتاکس 

 

کاربرد پمپ سانتریفیوژ پنتاکس بسته به جنس ، توان و نوع پمپ سانتریفیوژ پنتاکس کاربرد آن متفاوت است. ولی مهم ترین کاربرد های آن عبارتند از : 

 

  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس در کشاورزی برای آب یاری قطره ای محصولات 
  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس برای پمپاژ آب مخلوط شده با هوا 
  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس به عنوان پمپ آب خانگی کم صدا 
  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس به عنوان پمپ آب صنعتی برای مثال صنایع غذایی و صنایع فولاد
  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس در عمران و ساختمان سازی 
  • پمپ سانتریفیوژ پنتاکس برای پمپاژ گازوییل

کاربرد دارد.