گیربکس صنعتی انواع و جزئیات

هومان صنعت با در اختار داشتن انواع محصولات مکانیکی روز دنیا در گستره بسیار بالا و با ارائه بهترین خدمات قبل از فروش ، حین فروش و پس از فروش شما را به بررسی گیربکس درخواستی خود در پایگاه جامع مهندسی هومان صنعت دعوت می کند.

لطفا دسته بندی مورد نظر خود را انتخاب کنید : 

 

 

بسیاری از صنایع مانند صنعت کاغذ سازی، سیمان، صنایع شیمیایی و لاستیک سازی برای تکمیل فرایند تولید محصولات خود به گیربکس های صنعتی تکیه می کنند . نیاز این صنایع بیشتر به  گیربکس های متنوع و جمع و جور است . امروزه سازندگان گیربکس صنعتی بیشتر بر روی تولید پیشرفته و مبتنی بر تکنولوژی گیربکس هایی تمرکز می کنند که علاوه بر کاهش هزینه کارخانه ها و صنایع گوناگون ، بازدهی و راندمان آن ها را نیز افزایش دهد. در ادامه مقاله در مورد گیربکس صنعتی، ویژگی ها، فواید و تعمیر و نگهداری آن اشاره می کنیم.

 

گیربکس چیست؟

گیربکس یک وسیله انتقال نیرو است که بین شافت خروجی الکتروموتور و درایور نهایی قرار می گیرد تا گشتاور و توان نهایی مورد نیاز برای تجهیز نهایی را به آن ها منتقل کند. گیربکس یا جعبه دنده مجموعه ای از چرخ دنده ها است که به ترتیب خاصی کنار هم قرار گرفته اند تا نسبت سرعت مورد نیاز وسیله را تامین کنند.  

 

فواید استفاده از گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی ، ابزاری بسیار عالی برای بهبود بازده عملکردی یک کارخانه است. اگر شما یک کسب و کار صنعتی را مدیریت می کنید باید بدانید که گیربکس صنعتی ، برای تولید محصولات شما، ضروری تر از هر تجهیزی است . جعبه دنده های صنعتی نه تنها برای تولید محصول مفیدند بلکه به شما در حفظ بهتر سیستم تولیدی کارخانه تان کمک شایانی می کنند. استفاده از گیربکس صنعتی سبب می شود که با افزایش گشتاور و کاهش سرعت، به موتور و یا درایور های کوچکتری نیاز پیدا کنید. و با این روش، عملکرد سیستم خود را تا حد زیادی بهینه نمایید.

 

ویژگی های گیربکس صنعتی

در دنیای صنعت مدرن ، واحد های تولیدی قادر به استفاده از گیربکس هایی با قطعات کوچک هستند. زیرا به آن ها این امکان را می دهد که بتوانند میزان تولید خود را افزایش دهند. این موضوع، تولید کنندگان گیربکس صنعتی را بر آن داشته است که گیربکس هایی بزرگ تر، محکم تر و پیچیده تر تولید نمایند. تا بتوانند علاوه بر کاهش سر و صدا ، بار بیشتری را تحمل کرده و بازده بالاتری نیز داشته باشد.

برای مثال گیربکس صنعتی هلیکال، با داشتن چرخ دنده های موازی، خروجی های متنوعی را در طیف های گوناگون ارائه می دهد. این گیربکس صنعتی از بازده بالاتری برخوردار است و بهترین گزینه برای ماشین ها و سیستم های انتقال پر قدرت است.

در نهایت می توان گفت، که صنایع برای افزایش تولید محصولات خود و هم چنین سرعت بخشی به فرایند تولید خود به دنبال استفاده از گیربکس صنعتی یک پارچه و پیچیده هستند. تمامی مشاغل صنعتی در هر سایز و اندازه ای به این نتیجه رسیده اند که گیربکس صنعتی بهترین گزینه برای ساده سازی و افزایش بهره وری تمامی فرایند های تولید است.

 

انواع گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی انواع گوناگونی دارد، اما تمامی این مدل ها در چند دسته عمده جای می گیرند که عبارتند از :

 

تعمیر و نگهداری گیربکس صنعتی

نحوه نگهداری از گیربکس صنعتی اهمیت ویژه ای دارد. چرا که گیربکسی که خریداری می کنید سرمایه ای بزرگ برای آینده کسب و کار شما محسوب می شود. گیربکس صنعتی باید به طور مرتب و منظم مورد بازرسی قرار گیرد. در طی این بازرسی ها با اطمینان حاصل کرد که به درستی روغن کاری شده باشد و عملکردی کاملا درست داشته باشد. هم چنین بسیار حیاتی است که سابقه تمامی بازرسی ها و تعمیرات به درستی نگهداری شوند.

جزئیات بیشتر