تعمیر و نگهداری سیستم های گرمایشی و سرمایشی |تعمیر و نگهداری سیستم های هوای فشرده و تهویه مطبوع

همانطور که می دانید سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان، از مهم‌ترین نیازهای هر واحد ساختمانی می باشد. ساختمان می‌تواند کاربری مسکونی داشته یا کاربری تجاری و یا اداری، در هر صورت نیاز سرمایشی و گرمایشی داخل ساختمان در قسمت های مختلف باید به هر نحو، تأمین شود. بنابراین تعمیر و نگهداری سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز بسیار مورد توجه می باشد. سیستم‌های تهویه مطبوع یکی از اساسی ترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان می باشند. این سیستم ها و تجهیزات آسایش و رفاه را در همه فصل‌های سال برای ساکنان ساختمان ایجاد می کنند. بنابراین سیستم‌های تهویه‌ای مطبوع، گرمایش و سرمایش و کیفیت هوای داخل ساختمان  را از هر نظر تامین  می کنند.

 

انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی فصلی

 

 • سیستم های تهویه مطبوع زمستان
 • سیستم های تهویه مطبوع تابستان
 • سیستم های تهویه مطبوع چهار فصل
 •  

سیستم های تهویه مطبوع زمستان

 

شامل انواع بویلرهای موتورخانه، پکیج، رادیاتور، سیستم گرمایش از کف، فن کویل، دستگاه های یونیت هیتر.

 

 • تعمیر بویلرها و دیگ های بخارآب

دیگ های بخار آب یا بویلرها دستگاهی هستند که آب گرم و بخارآب ایجاد می کنند و مصارف زیادی مانند تولید برق، رطویت دهی و… دارند. بویلرها و دیگ های آب گرم در ساختمان ها، بیمارستان ها، کارخانجات، نیروگاه ها و… استفاده می شود و باید در موتورخانه ها قرار داده شوند. بنابراین گاهی مواقع نیاز به عیب یابی و تعمیر خواهند داشت که این کار توسط متخصصان ما اتجام خواهد شد.

 

 • تعمیر و نگهداری رادیاتورها

 همانطور که می دانید رسوبگیری رادیاتورهای شوفاژ در بهبود کارکرد پکیج دیواری بسیار موثر می باشد و معمولا بهترین زمان یرای انجام این عملیات قبل از راه اندازی پکیج و قبل از شروع فصل زمستان می باشد.بنابراین نصب و تعمیر شوفاژ، تعمیر سیستم های موتور خانه شوفاژ، تعویض پمپ های شوفاژ، تعویض شیر فلکه موتورخانه و… نیاز به تخصص و مهارت بسیاز زیاد می باشد و متخصصان ما در هومان صنعت به صورت کاملا حرفه ای انجام خواهند داد.

 

 

سیستم های تهویه مطبوع تابستان

 

انواع چیلر و مینی چیلرها برای ایجاد آب سرد و ارسال آن به فن کویل و هواساز از طریق لوله کشی.

 

 • تعمیر چیلرها و مینی چیلرها

سیستم مربوط به چیلرها نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع تخصصی تر و پیچیده تر می باشد بنابراین نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه می باشد و اکثر مشاغل صنعتی و کارخانه ها به صورت منظم نیاز به تعمیر و سرویس دهی این تجهیزات می باشند و یکی از دغدغه های بزرگ برای آنها محسوب می شود کارشناسان مجرب و کارآزموده ما نیز در این زمینه می توانند شما را یاری رسانند.

 

 

سیستم های تهویه مطبوع چهارفصل

 

این سیستم ها به صورت چهار فصل و ترکیبی از سیستم های تابستانی و زمستانی می باشند مانند سیستم مطبوع الکتریکیVRF

دستگاه زنت، داکت اسپیلت، پکیج یونیت، سیستم تهویه مطبوع مرکزی گازسوز GHP.

کاربرد سیستم های تهویه مطبوع

 

 • کاربرد صنعتی
 • کاربرد غیر صنعتی

کاربرد صنعتی

 

استفاده از سیستم های تهویه مطبوع در محیط های صنعتی برای کنترل شرایط محیطی مناسب برای کارهای صنعتی و پژوهشی می باشد. سیستم های تهویه مطبوع در کارخانه های تولید شیرینی، کاغذسازی، واحدهای صنعتی چاپ و عکاسی ، نساجی بسیار ضروری می باشد. بنابراین مانع از ورود هوای آلوده ار بیرون ساختمان و یا سوله های صنعتی به داخل سالن می شود.

 

 

کاربرد غیرصنعتی

 

استفاده از سیستم های تهویه مطبوع در محیط های غیر صنعتی برای بالا بردن افزایش کارای افراد و همچنین ایجاد محیط بهداشتی می باشد و شامل : مراکز اداری، فروشگاهی، مدرسه، مسجد، رستوران، تئاتر، بیمارستان می باشد.

 

 تعمیر و نگهداری سیستم های هوای فشرده

 

 استفاده از هوای فشرده یکی از معمول ترین و رایج ترین  کارهای اجرایی است که در مراکز تولیدی، خدماتی و تجاری و کارخانجات انجام می شود. در واقع استفاده از سیستم هوای فشرده به عنوان یک منبع انرژی برای راه انداری از ابزارهای بادی می باشد. نصب، تعمیر و نگهداری سیستم های هوای فشرده (کمپرسورها) بسیار حائز اهمیت می باشد و باید به نکاتی مانند نصب درست کمپرسور، لوله کشی، منبع انرژی و قدرت و فیلتراسیون توجه ویژه ای گردد. بنابراین حفاظت و نگهداری نامناسب باعث بالا رفتن مصرف انرژی توسط کمپرسورها شده و به دلیل کاهش راندمان و یا نشتی هوا  باعث تغییرات متناوب فشار می شود و عدم سرویس و نگهداری درست کمپرسورها نیز می تواند باعث افزایش دمای کارکرد دستگاه، آلودگی بیشتر، کنترل ضعیف رطوبت محیط کاری شود.

نکات مهم در نصب و نگهداری سیستم های گرمایشی و سرمایشی

 

 • تأمین وسایل وتجهیزات اولیه

 

 وسایل و تجهیزات اولیه برای سیستم های تهویه مطبوع شامل تجهیزات گرمایشی مانند دیگ آب گرم و دیگ‌های بخار برای گرم کردن ساختمان‌ها می‌باشند. بنابراین برای انتقال هوای تهویه مطبوع، می‌توان از فن‌های محوری و فن‌های گریز از مرکز، فن‌های پلاگین و تجهیزات برودتی استفاده کرد.

 

 • مشخص کردن یک مکان مناسب برای نصب

 

نیاز به یک مکان یا اتاق تجهیزات تهویه ای مناسب برای نصب و راه‌اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی  بسیارضروری است. در طراحی اتاق‌های تجهیزات تهویه‌ای معیارهایی مانند وزن تجهیزات، اندازه، نصب و نگهداری وهمچنین معیارهای تهویه هوا در نظر گرفته می شود.

 

 • کانال‌کشی مناسب

 

 کانال کشی مناسب نیز یکی از نکات مهم هنگام نصب و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع می باشد  در واقع برای توزیع هوا به صورت مستقیم، آرام و بدون اتلاف نیاز به کانال کشی مناسب می باشد.

 

 

 

تعمیر و نگهداری سیستم های سرمایشی و گرمایشی

 

تعمیر و نگهداری سیستم های گرمایشی و سرمایشی بسیار حائز اهمیت می باشد و نیاز به مهارت و تخصص ویژه ای می باشد بنابراین کارشناسان ما در هومان صنعت  شما را در تعمیر و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع یاری خواهند رساند.