تفاوت الکتروموتور ضد انفجار با الکتروموتور ضد جرقه

تفاوت الکتروموتور ضد انفجار با الکتروموتور ضد جرقه

 

 

در مناطقی که گازهای قابل اشتعال یا سایر مواد خطرناک در هوا وجود دارد، کاهش ریسک انفجار با سرمایه گذاری بر روی الکتروموتور ضد انفجار و ضد جرقه امری حیاتی است. در حالی که موتورهای الکتریکی استاندارد باعث ایجاد آسیب هایی فاجعه آمیز در این محیط ها می شوند ، موتورهای ضد جرقه و ضد انفجار به گونه ای طراحی شده اند که با محبوس کردن انفجار ها و خنک کردن گاز های حاصل از آن مانع انتقال انفجار به محیط اشتعال پذیر اطراف شوند. با این که این دو الکتروموتور از بسیاری جهات شبیه هم هستند، بسیار مهم است که تفاوت بین الکتروموتور ضد انفجار و ضد جرقه را درک کنید تا بتوانید الکتروموتور مناسب را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. استفاده از الکتروموتور اشتباه می تواند سبب خسارات مالی و ایمنی جبران نا پذیری گردد. 

 

تفاوت های اساسی

 

الکتروموتور های ” ضد جرقه ” و ” ضد انفجار ” از نظر محصولی بسیار شبیه به هم هستند اما در دو دسته استاندارد بین المللی کاملا متفاوت قرار می گیرند. ضد جرقه اصطلاحی است بین المللی در حالی که ضد انفجار اصطلاحی است که فقط در آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می گیرد. پارامتر های اساسی متفاوت بین این دو الکتروموتور به شرح زیر است:

 

• میزان مقاومت این دو الکتروموتور در برابر مسیر شعله بر اساس محیطی که الکتروموتور در آن تعبیه می شود متفاوت است. 

 

• الکتروموتور های ضد انفجار نسبت به موتور های ضد جرقه بیشتر تحت آزمایش انفجار شدید قرار می گیرند.

 

• الکتروموتور های ضد انفجار نسبت به موتورهای ضد جرقه ساختار سخت تری دارند.

 

• معمولا برای باز کردن محفظه الکتروموتور های ضد جرقه به ابزار های خاصی احتیاج است در حالی که الکتروموتور های ضد انفجار به راحتی باز و بسته می شوند.

 

• الکتروموتور های ضد انفجار را می توان به راحتی نصب و بر روی سیستم سوار کرد در حالی که الکتروموتور های ضد جرقه به راحتی نصب نمی شوند.

 

حتی با وجود این تفاوت های ظریف، هر دو الکتروموتور کاربرد های بسیار متنوعی در گروه و مناطق اشتعال پذیر دارند. اگر دقیقا مطمئن نیستید چه الکتروموتوری برای منطقه ی اشتعال پذیری که در آن کار می کنید، بهتر است از یک متخصص و یا کارشناس فروش متبهر مشاوره بگیرید. متخصصین ما در هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص الکتروموتور معمولی، الکتروموتور ضد انفجار  و الکتروموتور ضد جرقه مناسب می باشند. چنان چه تمایل به تهیه بهترین الکتروموتور و یا استعلام لیست قیمت آن ها را دارید با ما تماس بگیرید.