ساید چنل ارزان و با کیفیت را از کجا بخریم؟

ساید چنل ارزان

 

 

ساید چنل  ارزان وسیله ای است که عمل مکش و دهش هوا را به طور همزمان انجام می دهد. به همین دلیل می توان آن را هم برای هوادهی و هم به عنوان پمپ وکیوم استفاده کرد.

 

ساید چنل از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ساید چنل از دو لوله ی ورود و خروج هوا تشکیل شده است. که بر سر لوله ی ورودی یک فیلتر هوا نصب شده است. این دو لوله بر روی یک محفظه سوار می شوند. در داخل محفظه نیز یک روتور وجود دارد که بر روی آن تیغه یا همان پروانه نصب شده است. طریقه نصب ساید چنل را در فیلم زیر با کلیک بر روی لینک می توانید مشاهده نمایید.

 

 

 

ساید چنل چگونه کار می کند؟

 

با روشن شدن ساید چنل، روتور داخل آن چرخیده و سبب چرخش پروانه می شود. چرخش پروانه یک نیروی گریز از مرکز ایجاد کرده که سبب می شود هوا از لوله ی ورودی وارد ساید چنل شده و بین تیغه های پروانه و محفظه ساید چنل به دام افتد. این به دام افتادن سبب افزایش فشار جریان هوا و در نتیجه خروج آن از لوله دیگر می گردد.

 

اتصال ساید چنل ها چگونه است؟

 

اگر ساید چنل ها را به صورت موازی به هم متصل نمایید، هوا دهی آن ها افزایش می یابد. و اگر آن ها را به صورت متوالی یا سری به هم متصل کنید، فشار آن ها افزایش پیدا می کند.

 

 

مطرح ترین برند های ساید چنل کدام اند؟

 

برند ساید چنل

کارخانه های زیادی در سرتاسر دنیا ساید چنل تولید می کنند. اما از جمله برند های خوب ساید چنل از نظر کیفیت، طول عمر و بازده ساید چنل گرینکو و ساید چنل رونتای می باشد.

 

 

 

 

 

ساید چنل خوب را از کجا تهیه کنیم؟

 

 

با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید تامین کننده های ساید چنل را در ایران بیابید. اما نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، اصل بودن برند ساید چنل و قیمت مناسب است. در میان تامین کننده های صنعتی، هومان صنعت از جمله شرکت هایی است که علاوه بر ضمانت اصل بودن ساید چنل ها ، قیمت مناسبی را نیز می تواند  ارائه دهد.

 

 

ساید چنل در کجاها کاربرد دارد؟

 

کاربرد ساید چنل بسیار متنوع و گوناگون است به طوری که می توانید آن ها را در صنایع گوناگون مشاهده نمایید. ساید چنل ها هم می توانند به عنوان هواده و هم به عنوان وکیوم کننده گاز و جریان هوا مورد استفاده قرار بگیرند.  از جمله مهم ترین کاربرد های ساید چنل ارزان عبارتند از :

 

ساید چنل در تصفیه آب 

 

ساید چنل ارزان در تصفیه آب

کشور های زیادی از ساید چنل ها برای تصفیه آب استفاده می کنند. شاید از خود بپرسید ساید چنل چه نقشی در تصفیه و خالص سازی آب دارد. پاسخ این است که برای تصفیه و گند زدایی آب از موادو محلول هایی استفاده می کنند که علاوه بر نیاز به مخلوط مناسب آن ها در آب، باید با هوادهی پر فشار از خاصیت اسیدی آن ها و یا دیگر موادی که باعث اسیدی شدن آب می شوند، کم کرد. ساید چنل با هوادهی پر فشار می توانند این کار را انجام دهند. لازم به ذکر است که ساید چنل مناسب برای این کار باید فشار بالا و دبی متوسط داشته باشد. عموما این ساید چنل ها دو پروانه هستند. 

 

 

 

ساید چنل در کارخانه های تولید کاغذ 

 

استفاده از ساید چنل ارزان در کارخانه کاغذ سازی

 

استفاده از ساید چنل در کارخانه های تولید کاغ بسیار رایج است. اما آیا می دانید از ساید چنل چه کاربردی در این کارخانه ها دارد؟ از ساید چنل ها در کارخانه های تولید کاغذ برای پخش کردن جوهر به شکل کاملا یک نواخت بر روی صفحات بزرگ کاغذی استفاده می کنند. به این صورت که هوا از قسمت دهش ساید چنل با فشار و دبی بسیار زیاد خارج شده و وارد نازل مسطحی می گردد. این نازل هوا را با سرعت زیاد بر روی جوهر ها پخش کرده و سپس آن ها را به شکل یک نواخت بر روی کاغذ ها، گسترده می کند. 

 

 

 

 

 

ساید چنل ارزان در صنایع غذایی و تولید نوشیدنی

 

کاربرد ساید چنل در صنایع غذایی

در صنایع غذایی برای شست و شوی میوه ها وسبزیجات از ساید چنل استفاده می کنند. هم چنین در صنایع تولید نوشیدنی ها، برای پر کردن بطری ها مانند بطری های نوشابه و آبمیوه از ساید چنل بلوئر بهره می برند.

 

 

 

 

 

ساید چنل در پرورش ماهی

 

کاربرد ساید چنل در پرورش ماهی

آبزیان برای زنده ماندن به مقدار مناسبی اکسیژن نیاز دارند. این مقدار مناسب در رودخانه ها و دریاها به دلیل گوناگونی به مقدار کافی وجود دارد. اما کسانی که استخر های پرورش ماهی و میگو دارند باید به روش های مصنوعی اکسیژن کافی را در آب وارد نمایند. مهم ترین دستگاهی که برای هوا دهی به آب ها و استخر های پرورش آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد ساید چنل است. تعداد و اندازه ساید چنل نیز با توجه به حجم استخر و تعداد ماهی ها و … انتخاب می شود.

 

 

 

 

ساید چنل در تصفیه فاضلاب

 

کاربرد ساید چنل در تصفیه فاضلاب

در تصفیه فاضلاب برای پایین آوردن سرعت اکسید شدن مواد آلی باید میزان اکسیژن آن ها را افزایش داد. برای افزایش اکسیژن فاضلاب از ساید چنل بلوئر جهت هوادهی استفاده می کنند.

 

دیگر استفاده های ساید چنل عبارتند از :

  • ساید چنل در کارخانه ها تولید کاغذ و مقوا برای جداسازی الیاف کاغذ و انتقال کاغذ
  • ساید چنل در کارواش برای خشک کردن تجهیزات
  • ساید چنل در صنایع کاشی و سرامیک برای جا به جا کردن کاشی و سرامیک
  • ساید چنل در انتقال بایوگاز ها
  • ساید چنل در سیستم های وکیوم مرکزی
  • ساید چنل در استخر های شنا

 

مزایای استفاده از ساید چنل چیست ؟

 

ساید چنل بلوئر مزایای فراوانی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

 

نداشتن لرزش و ویبره

عدم ویبره ساید چنل

اکثر ساید چنل ها بر روی یک کریر قرار می گیرند، که این carrier  ها جاذب ویبره و لرزش هستند. بنابراین می توان گفت که ساید چنل ها در هنگام انجام کار، هیچ لرزشی ندارند.

 

 

 

 

نگهداری آسان

تعمیر و نگهداری ساید چنل

در ساید چنل ها، پروانه به طور مستقیم به شافت موتور متصل شده است، بنابراین در هنگام راه اندازی و شروع به کار، به هیچ روان کننده ای احتیاج نداشته و به هیچ وجه دچار اصطکاک نمی گردد. پس، از این لحاظ دچار مشکل نشده و نیاز به تعمیر نیز پیدا نمی کنند.

 

 

 

عدم نیاز به روغن

عدم نیاز به روغنکاری ساید چنل

همانطور که قبلا گفته شد به دلیل اتصال مستقیم پروانه به شافت موتور و هم چنین وجود فیلتر هوا، ساید چنل ها کاملا خشک کار کرده و نیازی به روغن و روانکار ندارند.

 

 

 

 

سر و صدای کم

 

ساید چنل ها به واسطه طراحی بسیار خوبی و سایلنتر هایی که دارند سر و صدای بسیار کمی از خود تولید می کنند. کریر هایی که ساید چنل بر روی آن ها نصب می شود، نیز جاذب صدا و ارتعاش است. بنابراین می توان گفت ساید چنل ها سر و صدای بسیار کمی دارند و در بیشترین حالت 80 دسی بل از خود صدا تولید می کنند.

 

عمر طولانی

طول عمر بالای ساید چنل

ساید چنل ها به وسطه اتصال مستقیم پروانه به شافت و آب بندی بی نظیر شافت در مدل های مطرح نیاز به تعمیر نداشته و عمر بسیار طولانی ای دارند.

 

 

 

نصب سریع و آسان ساید چنل ارزان

نصب ساید چنل ها بسیار آسان است. تنها کافی است سیستم الکتریکی را روشن کرده و لوله ساید چنل را به اتصالات مورد نظر متصل نمایید.

 

 

لوازمات جانبی مربوط به ساید چنل ها 

 

در ابتدا باید بگوییم همواره نیازی به استفاده از این وسایل نیست، ولی گاهی اوقات بسته به شرایط مورد نیاز می توان از این لوازم استفاده کرد. برای مثال کسی که می خواهد از ساید چنل در پروزش ماهی استفاده کند و چندین ساخه از آن بگیرد، نیاز است که آن را با استفاده از زانویی ها، انشعاب بندی کرده و یا فشار آن را کمی کاهش دهد. و یا حتی که سر و صدای کم ساید چنل ها برایش اهمیت دارد و می خواهدآن ها را به حداقل برساند می تواند از سایلنسر ها استفاده کند. در شکل زیر ما رایج ترین اکسسوری های همراه با ساید چنل را با عکس برای شما لیست کرده ایم. 

 

دمپر ساید چنل
سایلنسر ورودی و خروجی
فیلتر ساید چنل
تغییر دهنده فرکانس