نقش کلیدی ساید چنل در مرغداری ها | کاربرد ساید چنل در مرغداری ها

تهویه و کنترل و نظارت پرورش طیور در مرغداری های بزرگ اهمیت بسیار ویژه ای دارد به طوریکه باید به صورت مداوم رطوبت، دما و هوای تمیز در محیط چک شود. دم و بازم طیور 2 برابر حیوانات می باشد و امروزه با اصلاحات ژنتیکی که در روند رشد طیور انجام گرفته است میزان رشد پرندگان افزایش بسیار زیادی داشته است و تقریبا در مدت 6 هفته وزن طیور به چندین برابر خود خواهد رسید به همین خاطر تامین اکسیژن لازم و دفع گازهای غیر ضروری و مضر برای پرندگان به ویژه در مرغداری ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و استفاده از ساید چنل در مرغداری ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

 انواع سالن های مرغداری

 

  • سالن های باز

میزان اکسیژن موجود در سالن های مرغداری و پرورش طیور بسیار تابع رطوبت ، دما و نور محیط بیرون سالن می باشد و معمولا سالنهای باز مرغداری در مناطق گرم ومعتدل  کاربرد دارد و سقف این سالنها مقاوم در برابر تابش نور آفتاب و بارندگی می باشد و دیوارها در ابعاد نیم تا 1 متر از سطح زمین می باشد و مابقی محیط با تورهای فلزی محصور می شود و از جمله معایب بزرگ این سالن ها این است که شرایط محیط بیرونی بسیار در شرایط داخلی سالن تاثیر گذار است بنابراین باید دما و رطوبت محیط داخل سالن مرتب مورد بررسی قرار گیرد. در چنین شرایطی استفاده از ساید چنل یا بلوئر هواده در مرغداری ها ضروری می گردد.

 

  • سالن های بسته

سالن های بسته مرغدارای شرایط محیط داخلی شامل نور، دما و رطوبت قابل کنترل می باشد. و با استفاده از بلوئرهای هواده یا ساید چنل می توان میزان دمای محیط را به حد مطلوب رساند.

نقش ساید چنل در مرغداری ها

 

گرم شدن دمای محیط مرغداری ها و نبود جریان هوا یکی از مشکلات اساسی در مرغداری ها می باشد در واقع زمانی که دمای بیرون سالن با دمای داخل سالن یکسان شود باید به منظور تهویه هوا از بلوئرهای هواده یا ساید چنل استفاده شود در واقع ساید چنل در مرغداری ها باعث می گردد هوای نا سالم از طریق این بلوئرها دمیده گردد و هوای سالم و خنک به بیرون دهش پیدا کند و تهویه مطلوبی صورت گیرد  بنابراین هوای گرم جایگزین هوای خنک با فشار زیاد می گردد و همین امر باعث بهتر شدن دمای داخل سالن می شود

کاربرد ساید چنل در مرغداری ها

 

  • تنظیم دمای محیط سالن
  • مکش هوای ناسالم از محیط
  • دهش هوای خنک با فشار زیاد در محیط

چگونه ساید چنل مناسب پرورش طیور انتخاب کنیم؟

 

انتخاب بلوئر هواده و ساید چنل نیاز به تخصص و مهارت خاص می باشد و با وجود برندهای متعدد در بازار انتخاب ساید چنل با کیفیت و مناسب برای سالن های پرورش طیور بسیار سخت می باشد کارشناسان ما در هومان صنعت با سال ها تجربه و تخصص در زمینه مشاوره صنعتی می توانند بهترین  راهکارها را به شما ارائه دهند. جهت مشاوره و خرید با ما تماس حاصل فرمایید.