کاربرد گیربکس صنعتی | مشاوره تخصصی و فروش گیربکس صنعتی

کاربرد گیربکس صنعتی 

گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی

در دنیای صنعتی امروز گیربکس ها نقش مهمی در مدیریت و بهبود عملکرد های صنعتی دارند. اگر بخواهیم گیربکس را تعریف کنیم، باید جعبه دنده ای را در نظر بگیریم که از دنده های پی در پی و پیوسته تشکیل شده و هدف آن تبدیل سرعت و گشتاور موتور به سرعت و گشتاور دلخواه است. البته نه هر سرعت و گشتاوری. بلکه هر گیربکس نسبت تبدیل مخصوص به خود را دارد که سرعت و گشتاور الکتروموتور را با همان نسبت تغییر می دهد.

از گیربکس برای تعمیر ماشین ها و دوچرخه های پدالی استفاده می شود. تقریبا در هر واحد صنعتی و یا تولیدی گیربکس های صنعتی در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. به صورتی که میتوان گفت همه ی ماشین آلات صنعتی در جایی ملزم به استفاده از یک و یا چند نوع گیربکس صنعتی می باشند.

اگرچه ، کاربرد گیربکس صنعتی بسته به نوع صنعت متفاوت است. اما نکته اصلی این است که گیربکس ها برای سهولت در عملکرد مکانیکی در صنایع مختلف ساخته شده اند. برای درک بهتر روند پردازش گیربکس ، ما گزارشی از عملکرد گیربکس های صنعتی مورد استفاده در صنایع مختلف را جمع آوری کرده ایم.

 

 

 کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت کاغذ

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت کاغذ

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت کاغذ

محبوبیت صنعت کاغذ و تولید کالا های کاغذی روز به روز در حال افزایش است. این افزایش محبوبیت، سبب افزایش تقاضا برای گیربکس صنعتی نیز می شود. زیرا در تولید کاغذ از گیربکس صنعتی مانند گیربکس خورشیدی رجیانا برای نرم تر کارکردن دستگاه ها و هم چنین کنترل سرعت ماشین های تولید کاغذ استفاده می شود. جنس بیشتر این گیربکس ها از آلومینیوم، چدن و یا استیل است.

 

 

 

 

 

صنعت سیمان 

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت سیمان

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت سیمان

صنعت سیمان به گیربکس هایی نیاز دارد که بسیار قوی باشند و بتوانند گشتاور زیادی را تحمل کنند. زیرا که سایز و قدرت موتور های استفاده شده در این صنعت بسیار زیاد است. بنابراین مناسب ترین گیربکس صنعتی در صنعت سیمان گیربکس های شافت مستقیم و گیربکس های هلیکال هستند که قابلیت تقویت موتور و کاهش سرعت را تا حد زیادی دارا می باشند. در چنین صنعتی ، از جعبه دنده ها به این منظور استفاده می شود که میزان گشتاور موتور را تا حد ممکن افزایش یابد.

 

 

 

 

 کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت شکر 

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت شکر

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت شکر

صنعت شکر از بزرگ ترین صنایعی است که دارای مجموعه ی گسترده ای از انواع ماشین آلات صنعتی می باشد. ماشین آلات بیشتر یعنی استفاده بیشتر از انواع گیربکس صنعتی برای مثال گیربکس های هلیکال و یا گیربکس خورشیدی رجیانا برای مدیریت سرعت و گشتاور های مورد نیاز. گیربکس های مورد استفاده در صنعت شکر از نوع گیربکس های ابتدایی و ساده اند. البته هرچه نوع گیربکس بهتر و پیچیده تر باشد، میتواند نتایج عملکردی بهتری را به ارمغان بیاورد. ولی با این حال، در صنعت شکر از گیربکس های ساده هم می توان استفاده نمود.

 

 

 

صنعت فولاد 

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت فولاد

کاربرد گیربکس صنعتی در صنعت فولاد

صنعت فولاد یکی دیگر از واحد های صنعتی ای است که برای فرایند تولید فولاد با کیفیت، نیازمند استفاده از گیربکس صنعتی بسیار دقیق است. ماشین آلات مورد استفاده در صنعت فولاد بسیار سنگین و قدرتمندند و به همین دلیل به گیربکس هایی نیاز دارند که بسیار پایدار بوده و تحمل نیروی زیادی را دارند. در صنعت فولاد بیشتر از گیربکس های پینیون و خورشیدی استفاده میشود زیرا چنین گیربکس های به ماشین آلات صنعتی کمک میکنند که نرم تر کار کرده و عملکرد پایدار تری داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

صنایع بسیار دیگری هستند که در آنها استفاده از گیربکس صنعتی ضروری است. انتخاب گیربکس مناسب برای تولید سرعت و گشتاور مورد نیاز، بستگی به در اختیار داشتن اطلاعات کافی و تخصصی است. کسب چنین اطلاعاتی به سالها تجربه نیاز دارد. که از حیطه مسئولیت اکثر مهندسین صنعتی خارج است. اما متخصصین ما در هومان صنعت آماده اند تا در هر لحظه از شبانه روز چنین اطلاعاتی را با صبر و حوصله در اختیار متقاضیان گیربکس قرار دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط