کفکش ارزان | پمپ کف کش ارزان و با کیفیت را از کجا بخریم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کفکش ارزان و یا همان پمپ کف کش ، پمپ هایی هستند که معمولا در داخل چاه ها و برای پمپاژ آب به ارتفاعات بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند. یا شروع فصل گرما و نیاز به آب یاری باغات و زمین های کشاورزی، استفاده از این پمپ ها رو به افزایش می رود. اما موردی که معمولا ذهن خریداران این پمپ را به خود مشغول می کند، نحوه انتخاب پمپ کف کش است. سوالاتی نظیر : بهترین پمپ کف کش کدام است؟ چه پمپ کف کشی برای کار من مناسب است؟ و مهم تر از همه این که کدام پمپ کف کش در کنار کیفیت و طول عمر زیاد، قیمت ارزان و به صرفه ای دارد؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا بهترین پاسخ ها را دریافت نمایید.

پمپ کف کش چیست؟

پمپ کف کش پمپی است که جهت پمپاژ آب های تمیز با میزان بسیار کمی مواد ریز و یا آلاینده، معمولا از اعماق چاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در کاتالوگ هر پمپ معمولا ذکر شده است که این پمپ توانایی پمپاژ آب با چه میزان ذرات معلق را دارد. برای مثال بیشتر پمپ ها ذرات جامد 5 تا 8 میلی متر را می توانند پمپاژ کنند.

 

کاربرد کفکش ارزان در کجاست؟

کف کش ها معمولا در چاه های کشاورزی که آب دارای ذرات کمی مواد جامد مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر در پمپاژ آب های صنعتی و یا پساب هایی با میزان کمی مواد جامد ریز است. بهتر از قبل از خرید کف کش با یک متخصص مشورت نمایید.

 

آیا همه پمپ های کف کش باید مستغرق شوند؟

 

پمپ شافت و غلاف

پاسخ خیر است. بیشتر پمپ های کف کش موجود در بازار از نوع پمپ های مستغرق و خود مکش هستند. ولی نمونه ی دیگری از پمپ های کف کش موجود است که بر روی زمین نصب شده و مستغرق نمی شود. به این پمپ ها، پمپ  شافت و غلاف گفته می شود و شما می توانید نمونه های آن ها را در پارک ها مشاهده نمایید. مزیت این مدل پمپ ها نسبت به کف کش های مستغرق این است که به راحتی می توانند باز و تعمیر شوند.

 

اصطلاح فلوتر یعنی چه ؟ آیا فلوتر نیاز است؟

 

فلوتر کفکش

شاید شما هم نام فلوتر را در هنگام خرید پمپ کف کش ارزان شنیده باشد. معادل فارسی فلوتر همان شناور است. شناور پمپ کف کش وسیله ای شبیه همان شناور موجود در کولر های آب است، با این تفاوت که فلوتر های موجود در کنار کف کش برای این به کار می روند که اگر سطح آب از مقدار معینی کم تر شد، پمپ کف کش را خاموش کنند که خشک کار نکند و اجزای موجود در آن آسیب نبیند. با این توصیفات قطعا متوجه شده اید که وجود فلوتر بسیار ضروری و واجب است.

 

 

 

 

جنس اجزای کف کش معمولا از چیست؟

 

متریال

مهم ترین اجزای پمپ کف که معمولا جنس در مورد آن ها مطرح می شود، بدنه، پروانه و مکانیکال سیل هستند. بدنه ی پمپ های کف کش معمولا از جنس چدن، استیل، آلومینیوم و p.p  است. برای پروانه ها نیز جنس چدن، استیل، برنج و آلیاژ های کروم نیز موجود است. جنس مکانیکال سیل ها هم معمولا از سیلیسیوم کاربید است. توجه داشته باشید که قطعات استیل هنگامی استفاده می شود که سیال کمی خورنده  و اسیدی و یا حاوی مقدار زیادی نمک باشد. پمپ های کف کش استیل قطعا قیمت بالاتری نسبت به پمپ های کف کش چدن و غیره دارند.

 

 

 

منظور از کف کش نیم اینچی چیست؟ 

 

شاید در هنگام خرید و یا انتخاب پمپ های کفکش شنیده باشید که آن ها را تحت عنوان های کف کش نیم اینچی، کف کش 1 اینچی و غبره بیان می کنند. منظور از عدد اینچی که بعد از کلمه کف کش می آید، اندازه قطر خروجی آن است که بر سرعت و میزان آب دهی تاثیر می گذارد. پارامتر دیگری که در انتخاب کف کش موثر است و معمولا همراه با اینچ آن می آید، ارتفاع کف کش است. برای مثال منظور از کفکش یک و نیم اینچ 10 متری، کفکشی است که 1.5 اینچ دهانه خروجی داشته و در بیشترین حالت می تواند 10 متر آب را پمپاژ کند. ولی این 10 متر هنگامی است که دبی 0 باشد. بنابراین باید با مراجعه به کاتالوگ انواع کف کش ها و مشاهده دبی و قطر و فشار مورد نیاز، کف کش مناسب خود را انتخاب کنید. 

 

 

 

 

 

پمپ های کف کش موجود در بازار ایران، از چه برند هایی هستند؟

 

پمپ های کف کش در ایران محصول چهار کشور هستند. ایتالیا، ژاپن، چین و ایران. هر کدام از این کشور ها، برند های مخصوص به خود را داشته که کیفیت و قیمت های متفاوتی نیز دارند. برای مثال کشور ایتالیا، برند های پنتاکس، لوارا و کالپدا را تولید می کند که نسبت به رقبای خود کیفیت بی نظیری دارند. در زیر به بررسی هر کدام از این کف کش ها می پردازیم.

 

 

 

 

کف کش های ایتالیایی

 

پمپ های کف کش ایتالیایی از نظر کیفیت قسمت های مکانیکی مانند پروانه و روتور و هم چنین بخش های الکتریکی مانند سیم پیچ ها بی نظیرند. بنابراین چنان چه می خواهید پمپ کف کشی را تهیه کنید که از هر نظر قابل اطمینان باشد می توانید به سراغ کف کش های ایتالیایی بروید. مسلم است که به دلیل وارداتی بودن این محصولات و هم چنین کیفیت بالای قطعات موجود در آن، قیمت بیشتری نسبت به رقبای خود دارند.

 

 

 

 

کف کش های ژاپنی

 

کفکش ارزان ژاپنی

مهم ترین برند ژاپنی در بازار پمپ ها، برند اباراست که از نظر کیفیت و هم چنین سازگاری با محیط زیست بی نظیر است. اما متاسفانه در سال های اخیر یافتن نمونه های ژاپنی کمی سخت شده و تنها می توان طرح ایرانی آن ها را در بازار یافت. طراحی های ایرانی آن دقیقا مانند برند های ژاپنی نیستند ولی می توان گفت کیفیت بسیار بالایی دارند و قیمت آن ها هم به صرفه تر و کمتر است.

 

 

کف کش چینی همان کفکش ارزان 

 

کفکش ارزان چینی

پمپ های کف کش چینی موجود در ایران که در دو برند پمپ کف کش لئو و پمپ کف کش استریم عرضه می شوند، ارزان ترین پمپ های کف کش موجود در ایران هستند. بنابراین چنان چه خواستار تهیه کف کش ارزان هستید، باید به سراغ این دو برند بروید. برند های چینی در قسمت های مکانیکی پمپ، بهتر از قسمت های الکتریکی بوده و طول عمر قطعات مکانیکی آن ها بالا تر است. در میان این دو برند، پیشنهاد حرفه ای ما پس از گرفتن بازخورد از مشتریان پمپ کف کش لئو است. زیرا علاوه بر کیفیت بالاتر، دارای گارانتی محصول بوده و در هنگام خرابی، تعمیر و یافتن قطعات یدکی آن آسان تر است.

 

 

 

پمپ کف کش ایرانی 

کفکش ارزان ایرانی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید با پرداخت مقدار بیشتری هزینه، کیفیت بالاتری را تجربه کنید، کف کش های ایرانی بهترین گزینه برای شما هستند. این کف کش ها که در برند های توان تک و پمپ کف کش اسپیکو به بازار عرضه می شوند، از نظر الکتریکی بسیار عالی و با کیفیت هستند و مصرف انرژی بسیارکمی دارند. علاوه بر این به دلیل این که تولید داخل هستند، قطعات یدکی آن ها بهتر یافت شده و با رعایت محدوده ای از موارد، شامل گارانتی های خوبی از طرف کارخانه می شوند.

 

جمع بندی کفکش ارزان 

 

خرید پمپ کف کش و نحوه انتخاب شما تا میزان زیادی بستگی به بودجه شما دارد. چنان چه صرف مقدار زیادی هزینه برای شما به صرفه نیست، میتوانید به سراغ کف کش های چینی و سپس ایرانی بروید. اما اگر کیفیت برای شما حرف اول را می زند و می توانید هزینه زیادی برای آن صرف کنید، کف کش های ایتالیایی بهترین گزینه برای شما هستند. با تماس با مشاوران ما می توانید مشاوره های دقیق تر و تخصصی تری را دریافت نمایید.