یک تامین کننده معتبر صنعتی کیست

یک تامین کننده معتبر صنعتی کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

همه ما می دانیم که سالیان سال است تجهیزات صنعتی و مکانیکی عضو جدایی ناپذیر هر خانه و کارخانه ای شده اند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده ایم که چگونه این تجهیزات دقیقا متناسب با نیاز انسان ها و به شکلی بهینه انتخاب شده و به دست آنان میرسند؟ برای مثال اگر فردی بخواهد وسیله ای را تهیه کند ،چه معیار هایی را باید مد نظر قرارا دهد؟ چه مشخصات فنی ای مانند جنس، ابعاد و اندازه و توان را در نظر بگیرد؟ و از همه مهم تر آن محصول را از چه برند و از کجا تهیه نماید؟ پاسخ سوالات فوق را می توان در تامین کننده ها یافت.

 

 

 

 

 

تامین کننده کیست؟

تامین کننده مجموعه ای است که شناخت کافی از صنعت به عنوان عرضه کننده محصولات و هم چنین از بازار به عنوان تقاضا کنند همان محصول را دارد. و با استفاده از همین دانش و شناخت می تواند محصولات مورد نیاز بازار و در نتیجه مصرف کننده ها را، دقیقا متناسب با نیاز آن ها تامین نماید.

تامین کننده ها به رفاه تقاضا کنندگان اهمیت زیادی می دهند. از این رو تنها به ارائه محصول به تنهایی اکتفا نمی کنند. بلکه تجهیزات جانبی همراه با آن محصول و خدمات پس از فروش آن را نیز به خوبی تامین می نمایند. از این رو بدون وجود تامین کننده عملا ارتباط میان بازار و صنعت فلج شده و یا از بین می رود.

 

 

 

 

بیایید صنعت، تامین کننده و بازار را در خانه اقتصادی یک کشور به پدر، مادر و فرزندان یک خانواده تشبیه کنیم. در این خانواده تنها زمانی رشد و توسعه محقق می شود که مادر، تجربه و شناخت کافی نسبت به نیاز فرزندان و پتانسیل درآمدی خانه داشته باشد. تامین کنده های صنعتی نیز چنین وظیفه مهمی را به عهده دارند.

برای مثال تامین کننده صنعتی ای که محصولاتی از قبیل پمپ، الکتروموتور و گیربکس را به بازار صنعتی، کشاورزی و خانگی عرضه میکند باید از انواع  مختلف پمپ مانند پمپ خانگی، دوزینگ پمپ، پمپ دنده ای و یا انواع الکتروموتور مانند الکتروموتور معمولی و ضد انفجار اطلاعات کافی و جامع داشته باشد.

 اکنون برای تفهیم اینکه چنین تامین کننده صنعتی ای چه اطلاعاتی باید از این محصولات داشته باشد، در ادامه چند خطی در مورد آنها توضیح داده ایم.

 

وقتی همه پمپ می شوند

 

این روز ها همه چیز را می توان پمپ کرد . از شیر مرغ تا جون آدمیزاد. و همین امر سبب شده تا پمپ ها نقش و جایگاه ویژه های در زندگی ما پیدا کنند. یک تامین صنعتی خوب با شناختی که از صنعت پمپ دارد باید بتواند برای موارد مختلف پمپ های مختلف را پیشنهاد دهد. بسیاری از صنعتگران متاسفانه شناخت کاملی از انواع پمپ ها ندارند و دست به انتخاب هایی می زنند که نتیجه آن افزایش هزینه و کاهش کارایی سیستم خواهد شد.

پمپ ها دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

 

پمپ گریز از مرکز

پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ

پمپ دنده ای

پمپ پیستونی

پمپ روغن داغ

پمپ تخلیه بشکه

لوب پمپ

پمپ پریستالتیک

پمپ کف کش

پمپ لجن کش

پمپ   طبقاتی

پمپ سیرکولاتور

پمپ مگنتی

پمپ اسید

مونو پمپ

پمپ آب خانگی ارزان 

 

 

بازی چرخ دنده ها

 

گیربکس ها مجموعه ای از چرخ دنده ها هستند که دور ورودی از الکتروموتور ها را به نسبت معینی کاهش می دهند. از این تعریف می توان پی برد که گیربکس ها کاربرد های فراوانی دارند. از ساعت های گردان چهار راه ها تا جرثقیل های بزرگ خطوط تولید همه و همه از بازی چرخ دنده های استفاده می کنند. گیربکس ها انواع مختلفی دارند که معروف ترین آن ها گیربکس شافت مستقیم یا گیربکس هلیکال ، گیربکس حلزونی ، گیربکس خورشیدی ، گیربکس آویز ، گیربکس دور متغیر ، گیربکس پینیون کرانویل و … اشاره کرد.

 

 

 

نیرو بر می خیزد..

 

دنیای پیرامون ما پر از نیروهای عینی و غیر عینی است نیروهایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زندگی ما نقشی برجسته دارند. یکی از آن نیرو های نامرئی نیروی الکتریکی است که به لطف پیشرفت تکنولوژی جایگاه ویژه ای در دنیا پیدا کرده است. گاهی نیاز است تا از نیروی الکتریکی به شکل دیگری استفاده کرد اینجا بود که الکتروموتور ها بر خواستند تا نامرئی را مرئی کنند ، الکتریسیته را حرکت دهند و غیر متجلی را تجلی ببخشند.

الکتروموتور یا موتور الکتریکی وسیله ایست که انرژی الکتریکی را دریافت و آن را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند.

این انرژی مکانیکی کاربرد های بسیار زیادی دارد که برخی از آن ها در پمپ ها ، خطوط انتقال قدرت، خطوط تولید و … می باشد. الکتروموتور ها بسته به کاربردی که دارند در انواع مختلف نظیر الکتروموتور سنکرون ، الکتروموتور آسنکرون ، الکتروموتور تکفاز ، الکتروموتور سه فاز ، الکتروموتور ضد انفجار ، الکتروموتور دریایی  و … تولید می شوند.

کارشناسان ما در هومان صنعت به صورت شبانه روزی آماده اند تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما در بهترین انتخاب یاری نمایند. بنابراین جهت ارتباط با ما و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

×

محصولات مرتبط