پمپ کارواش و مه پاش ارزان از کجا بخریم؟

 

پمپ کارواش چیست؟

 

همانطور که می دانید تمیز بودن تجهیزات ،سطوح  و رفع آلودگی از بسیار با اهمیت می باشد. بنابراین برای این کار نیازمند ابزار و تجهیزات نظافتی می باشیم. شستشوی تجهیزات و سطوح مختلف در ابعاد بزرگ دشوار و زمانبر می باشد. تصور کنید برای شستن یک مکان بزرگ به چند نفر نیروی کار و یا حجم  بسیار زیادی از آب و مواد شوینده نیاز می باشد.  امروزه با پیشرفت بسیار تکنولوژی و اختراع ابزار و دستگاه های مدرن، انجام بسیاری از کارها بسیار راحت شده و طراحی این سیستم ها  باعث رفاه و آسایش بیشتر افراد شده است. بنابراین استفاده از پمپ کارواش یک امر ضروری در صنعت محسوب می شود.

مدل های پمپ کارواش

 

 • صنعتی
 • نیمه صنعتی
 • خانگی

یکی از تفاوت های عمده ای این مدل پمپ ها در فشار بار الکتریکی و قدرت آنها است. پمپ های کارواش خانگی در ابعاد کوچکتر و به صورت تک فاز ساخته می شوند، وبنابراین پمپ های کارواش نیمه صنعتی و صنعتی نیز در ابعاد بزرگترو با قدرت بالاتری و در مدل3 فاز تولید می شوند.

کاربردهای پمپ کارواش در صنعت چیست؟

 

پمپ های کارواش صنعتی کاربردهای فراوانی دارند که برای شستشوی سطوح مختلف شامل: اتومبیل ،راهروها، حیاط، تجهیزات صنعتی،سالن ها و شیشه ها استفاده می گردند و به دلیل داشتن قدرت پاک کنندگی بالا در از بین بردن هر نوع آلودگی به یکی از پرکاربردترین وسایل در صنایع مختلف تبدیل شده اند.

مه پاش چیست؟

 

سیستم مه پاش یا رطوبت ساز که به آن سیستم فوگر fogger  نیز گفته می شود یک دستگاه کاربردی برای ایجاد رطوبت و دما و در کل خنک سازی محیط و یا فضاهای بزرگ  و یکپارچه می باشد. سیستم مه پاش با ایجاد ذرات بسیار ریز آب در حدود 3 تا 20 میکرون به صورت یکنواخت در محیط پخش می کند و این ذرات آب به خاطر سبکی و ریزی بسیار زیاد به صورت معلق درآمده و با جذب سریع گرمای هوا در فضا تبخیر می شوند و فضا را خنک کرده و باعث افزایش رطوبت در فضا می گردند و البته بدون آن که اثری از رطوبت و خیسی بر روی سطح از خود باقی بگذارند.

نحوه کار مه پاش

سیستم مه پاش شامل یک شیلنگ با انعطاف و تعدادی نازل مه پاش  می باشد، که با استفاده از فشار آب ، جریان آب را به مانند شکل پودر ایجاد می کند و این پودر حالتی مانند ابر یا مه ایجاد می کند و باعث تامین رطوبت و کمک به تهویه مطبوع محیط می شود.

 

 

مدل های مه پاش

 

 • صنعتی
 • نیمه صنعتی
 • خانگی

 

کاربردهای مه پاش چیست؟

 

 • گلخانه های پرورش گل و گیاه و قارچ
 • سالن های پرورش دام و طیور
 • مرغداری گوشتی
 • گاوداری
 • سوله ها و فضاهای باز یا بسته صنعتی
 • فضاهای باز تفریحی و رستوران ها
 • پارک ها

دستگاه مه پاش جهت خنک سازی و همچنین تامیت رطوبت مورد نیاز گلخانه ها و سالن های پرورش دام و طیور می باشد که در فصل تابستان و گرما با مشکل بزرگ رطوبت پایین و گرمای بسیار زیاد محیط روبه برو می شوند زیرا رطوبت پایین و گرما و دمای زیاد در این محیط ها باعث کاهش بسیار زیاد تولید محصولات شده و مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. بنابراین امروزه استفاده از دستگاه مه پاش در گاوداری، مرغداری گوشتی، گلخانه و پرورش قارچ یک امربسیار ضروری است.

 

مه پاش درگلخانه ها

 

کنترل دما در گلخانه ها امری حائز اهمیت است در واقع گلخانه ها که مکان هایی بسته جهت پرورش گیاهان و میوه های خاصی می باشند بنابراین سرد یا گرم کردن محیط می تواند هزینه های زیادی را در بر گیرد. استفاده از سیستم های مه پاش در گلخانه ها  هزینه بسیارکمی دارد و می تواند با تامین رطوبت مورد نیاز دمای این مکان ها را در حد مورد نیاز قرار می دهد. از طرفی دیگر با ایجاد جریان کافی از هوا، رطوبت به سرما تبدیل می شود و نیاز به دستگاه های خنک کننده به حداقل می رسد.

 

.

مه پاش در مرغداری گوشتی و گاوداری

 

در مرغداری ها به دلیل داشتن فضای زیاد، کنترل دما و رطوبت بسیار مهم می باشد. طیور پرورشی مانند مرغ های برقی، پرندگان حساس می باشند و در مقابل تغییرات دما و رطوبت عکس العمل زیاد نشان می دهند. بنابراین سیستم مه پاش در مرغداری ها می توان به وسیله مه پاش به آسانی دمای فضا و رطوبت را کنترل کرد.

 

 

فضای باز تفریحی و رستوران ها

 

در رستوران ها به دلیل وجود حرارت زیاد و بوی غذای زیاد و همچنین تنفس افراد، بوی نامطبوعی در فضای ایجاد می شود بنابراین سیستم های مه پاش در رستوران ها بسیار مناسب می باشد و می تواند این فضاها را تا بسیار خوبی مرطوب و لطیف نگه دارد.

 

پمپ کارواش و مه پاش را از کجا بخریم؟

 

در حال حاضر  استفاده از پمپ کارواش و مه پاش در حال افزایش است و اطلاع از برندها و مدهای آن ها نیاز به آگاهی و تخصص ویژه ای می باشد بنابراین کارشناسان ما در هومان صنعت می توانند شما را به بهترین شکل ممکن یاری رسانند.

لیست قیمت