مکانیکال سیل الماسه | قیمت فیبر و فنر الماسه ارزان انواع و جزئیات

مکانیکال سیل

مکانیکال سیل الماسه 

 

  سایز12 تا 80 میلی متر 

 

اهمیت فشار در انتحاب بهترین دوزینگ پمپ  حداکثر فشار : 16 بار 

 

اهمیت دما در انتخاب دوزینگ پمپ

 دمای قابل تحمل : از 20- تا 140 درجه سانتی گراد 

 

کاربرد : این مکانیکال سیل از جنس سیلیکون و وایتون بوده و در آب بندی کلیه پمپ ها و تجهیزات دوار مانند میکسر ها که انتقال دهنده سیالات سایشی باشند، به کار می رود

 

 

مکانیکال سیل الماسه

 

مکانیکال سیل الماسه محصول کمپانی TNG چین است. این کمپانی از سال 1982 اقدام به تولید مکانیکال سیل های گوناگون با متریال های مختلف کرده است. مکانیکال سیل های الماسه و یا همان  مکانیکال سیل با روکش الماسه ی ساخته شده توسط کمپانی TNG  قابل استفاده در انواع پمپ ها و کلیه تجهیزات دوار می باشد.  مهم ترین شعار کمپانی TNG  چین، ارتباط صمیمانه با مشتری و رفع نیاز های آن ها در کوتاه ترین زمان است. در مورد کیفیت مکانیکال سیل های کمپانی TNG  همین کافی است که بگوییم پس از دریافت گواهی ISO 9001  و لایسنس تولید محصولات صنعتی با کیفیت توانست بازار آسیا و اروپا را به سرعت فراگیرد.

 

مکانیکال سیل الماسه چیست؟ 

 

مکانیکال سیل های الماسه یا به انگلیسی Diamond face seals  دسته ای از مکانیکال سیل ها هستند که نسبت به سیل های معمولی از استقامت بالاتری برخورداند. قریب به 20 سال پیش با ورود پوشش های الماسی به صنعت، مکانیکال سیل ها پیشرفت زیادی کردند. زیرا این پوشش های الماسی سبب می شد عمر مکانیکال سیل ها تا چندین برابر بالاتر رفته و نیاز به تعمیر و تعویض آن ها تا میزان زیادی کاهش یابد. هم چنین مکانیکال سیل ها با پوشش الماسه نسبت به دیگر سیل ها، از مقاومت بیشتری در برابر سایش و خوردگی بهره مند بودند. در نتیجه تعداد قابل توجهی از مصرف کنندگان مکانیکل سیل ها به طرفداران مکانیکال سیل های الماسه تبدیل شدند.

 

 

 

محصولات مشابه :

 

 

 

 • مکانیکال سیل زغالی 
×

 

 

مکانیکال سیل با روکش الماسه در کجا کاربرد دارد؟

 

 

کاربرد دوزینگ پمپ در صنایع غذایی

مکانیکال سیل با پوشش الماسه به طور عمده در انواع پمپ ها و تجهیزات انتقال دهنده مواد خورنده و ساینده مانند دوغاب ها و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. عمده صنایعی که مصرف کننده این نوع مکانیکال سیل ها هستند عبارتند از :

 • صنایع نفت و گاز
 • صنایع سیمان سازی
 • صنایع داروسازی
 • صنایع غذایی
 • صنایع شیمایی

 

مزایای مکانیکال سیل های الماسه

 

مزایای مکانیکال سیل با پوشش الماسه را می توانیم در چهار دسته بندی قرار دهیم.

 

کمترین میزان اصطکاک

 

کمترین میزان اصطکاک در مکانیل سیل الماسه

اصطکاک یکی از مهم ترین عوامل کاهش طول عمر مکانیکال سیل ها است. اما خوش بختانه طبق آزمایشات انجام گرفته بر روی مکانیکال سیل های الماسه، محققین دریافته اند که میزان اصطکاک این نوع سیل ها در برابر مواد و سیالات ساینده و حتی هنگام خشک کار کردن تقریبا 5 برابر کمتر است مکانیکال سیل های عادی و یا مکانیکال سیل سیلیکونی است. هم چنین می توان نتیجه گرفت که میزان دمای تولیدی در هنگام کارکرد این مکانیکال سیل ها بسیار کمتر از انواع دیگر سیل ها بوده و نیاز به خنک کاری کمتری نیز دارند.

 

 

 

کمترین میزان فرسایش

 

کمترین میزان فرسایش در مکانیل سیل الماسه

مکانیکال سیل های الماسه کم ترین میزان سایش را در برابر دیگر سیل ها دارند. میانگین سایش مکانیکال سیل ها با روکش الماسه با بالاترین سرعت و در حالت خشک، برابر با 0.08 تا 0.2 میکرومتر در ساعت می باشد. این عدد بسیار کوچک بوده و سبب می شود که این مکانیکال سیل ها  بیشترین میزان مقاومت در برابر مواد خورنده و ساینده ایجاد شده و بالاترین انتقال گرما را داشته باشد.

 

 

 

 

بالاترین میزان چسبندگی مولکولی

 

بالاترین چسبندگی مولکولی در مکانیل سیل الماسه

استفاده از پوشش الماسه سبب می شود که قدرت چسبندگی مولکولی بین پوشش الماسه و مکانیکال سیل های سیلیکونی به بالاترین حد خود برسد. این میزان چسبندگی بالا سبب می شود که مکانیکال سیل از ترک خوردن و لایه لایه شدن به دور بوده و  بتواند کلیه نیاز های عملی مشتریان را برطرف نماید.

 

 

 

 

بهینه بودن میزان صافی سیل

 

 

بالاترین صافی سطح در مکانیل سیل الماسه

مکانیکال سیل ها با روکش  الماسه بالاترین سطح صافی سطح را دارند که میزان قابلیت اطمینان آن ها را بالابرده و سبب می شود که مقاومت سطحی آن ها تا میزان زیادی افزایش پیدا کند. بالا بودن مکانیکال سیل های الماسه این امکان را به آن ها می دهد که تنش های سطحی را تحمل کنند. 

 

 

 

 

نحوه نگهداری و تعمیرات مکانیکال سیل

 

در نگهداری و استفاده از کلیه ی مکانیکال سیل ها بهتر است که نکاتی را همواره رعایت نمایید. رعایت این نکات سبب می شود که کم ترین میزان فرسایش در سیل ایجاد شده و عمر آن ها به مراتب افزایش یابد. 

 

تعمیر و نگهداری ساید چنل

 • از تماس مستقیم مکانیکال سیل با منابع گرمایی مانند نور خورشید یا تجهیزات جانبی اجتناب کنید.
 • هرگز مکانیکال سیل را در برابر نور ماورا بنفش منابعی چون نور جوشکاری، لامپ فلوئورسنت و هالوژن ها قرار ندهید.
 • مکانیکال سیل را در تماس مستقیم با مواد معدنی و روغن ها قرار ندهید.
 • از قرار دادن مکانیکال سیل در برابر منابع اوزونی خودداری کنید.
 • چنان چه مکانیکال سیل دچار شوک و ضربه های ناگهانی شد حتما آن را دوباره چک کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این حتما 2 یا 3 سال یک بار آن را بازرسی نمایید.

 

قیمت مکانیکال سیل های الماسه 

 

قیمت پمپ دنده ای

مکانیکال سیل های الماسه معمولا قیمت بالاتری نسبت به مکانیکال سیل های معمولی بدون روکش دارند. ولی از آن جایی که ما در هومان صنعت یکی از تامین کنندگان اصلی این مکانیکال سیل ها به شمار می رویم همواره پایین ترین قیمت ممکن را به هم وطنان عرضه کرده ایم. قیمت مکانیکال سیل ها با روکش الماسه بسته به ضخامت روکش و اندازه آن متفاوت می باشد. طبیعی است که هرچه این اندازه بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. متاسفانه به دلیل نوسانات شدید ارز در سال های گذشته و هم چنین ناپایداری بازار داخلی از ارائه یک لیست ثابت قیمت به شما عزیزان معذوریم. بنابراین چنان چه خواستار اطلاع از قیمت مکانیکال سیل مورد نیاز خود هستید، می توانید با متخصصان ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید. 

انتخاب صحیح مکانیکال سیل ها از چندین جهت حائز اهمیت است. اولین موردی که باید به آن توجه کرد سیالی است که قرار است تجهیز را در برابر آن آب بندی کنیم. برای مثال چنان چه سیال خورنده باشد، منطقی است که از مکانیکال سیل های الماسه استفاده کنیم. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد اندازه مکانیکال سیل و توانایی انطباق آن با پمپ و شافت مورد نظر است. برای این کار باید به جداول و سایز بندی های مکانیکال سیل مراجعه نمایید. آخرین و مهم ترین نکته درباره مکانیکال سیل ها این است که باید نوع آن را از نظر تک و یا دوبل بودن و حتی فشاری یا غیر فشاری بودن انتخاب کنید. این جاست که نیاز به نظر یک کارشناس فنی و متخصص دارید. متخصصین ما در هومان صنعت همه روزه آماده اند تا با پاسخ گویی سریع، مشکل شما را در انتخاب مکانیکال سیل مناسب برطرف نمایند. با ما تماس بگیرید.