مکانیکال سیل بورگمن | قیمت مکانیکال سیل بورگمن انواع و جزئیات

ایگل بورگمن

مکانیکال سیل بورگمن 

 

  سایز مدل سرامیکی20 تا 50

 

  سایز مدل وایتون12 تا 100 میلی متر :

 

اهمیت فشار در انتحاب بهترین دوزینگ پمپ  حداکثر فشار مدل سرامیکی : 12 بار

 

اهمیت فشار در انتحاب بهترین دوزینگ پمپ  حداکثر فشار مدل وایتون : 16 بار 

 

اهمیت دما در انتخاب دوزینگ پمپ

 دمای قابل تحمل سری سرامیکی : 140 سانتی گراد 

 

اهمیت دما در انتخاب دوزینگ پمپ

 دمای قابل تحمل سری وایتون : 150 درجه سانتی گراد 

 

متریال

متریال به کار رفته در مدل سرامیک : کربن، سرامیک، گرافیت و NBR

 

متریال

متریال به کار رفته در مدل وایتون : سیلیکون و وایتون 

 

کاربرد : نوع سرامیکی در پمپ های انتقال دهنده مواد سایشی و آب خالص / نوع وایتون در انتقال مواد خورنده، سایشی و دمای بالا 

 

burgman

 

مکانیکال سیل بورگمن محصول کمپانی Eagleburgman  آلمان است. کمپانی بورگمن بزرگترین تولید کننده سیل های صنعتی در سرتاسر جهان است که محصولاتش به کلیه کشور ها صادر می گردد. مهم ترین ویژگی کمپانی بورگمن کیفیت عالی، ارتباط صمیمانه و نزدیک با مشتریان و ظرفیت عالی برای نوآوری بوده که سبب می شود در میان رقیبان خود بی نظیر باشد. مکانیکال سیل های بورگمن به دلیل کیفیت بالایی که دارند محبوب ترین و پر استفاده ترین مکانیکال سیل ها در ایران می باشند.

 

انواع سیل ها و محصولات بورگمن

 

نمونه محصولات کارخانه بورگمن شامل مکانیکال سیل ها و سیل های سیستم های تغذیه، کوپلینگ های مغناطیسی، سیل های حلقه ای شناور کربنی، واشر ها و مفاصل گسترده، پکینگ ها، محصولات ویژه و خدمات گسترده است. کارخانه بورگمن عضو گروه Freudenberg آلمان و EKK ژاپن است. این عضویت نشان می دهد که محصولات کارخانه بورگمن قابل اعتماد بوده و همکاری با  این کارخانه بر پایه های محکمی استوار است.

 

مکانیکال سیل سرامیکی و وایتون

 

مکانیکال سیل بورگمن

 

 

مکانیکال سیل های بورگمن در دو نوع سرامیکی و وایتون تولید می شوند. مکانیکال سیل های وایتون برتری ای که نسبت به مکانیکال سیل های سرامیکی دارند این است که در برابر مواد خورنده و ساینده بسیار مقاوم تر بوده و دمای بالاتری را می توانند تحمل کنند. اما درمقابل در برابر آب و بخار آب عملکرد چندان مناسبی ندارند. به همین دلیل در جایی که قرار باشد پمپ آب و یا سیال همراه با بخار آب را پمپاژ کند باید از مکانیکال سیل های سرامیکی استفاده کرد.

 

 

کاربرد مکانیکال سیل های بورگمن

 

مکانیکال سیل های بورگمن در پمپ ها

 

پمپ آب خانگی ارزان

مکانیکال سیل های بورگمن که برای آب بندی پمپ ها استفاده می شوند، با استفاده از مایعات و گاز های مخصوصی روانکاری می شوند. روان کاری این مکانیکال سیل ها سبب افزایش عمر و کاهش سایش آن ها می گردد. به دلیل این که این مکانیکال سیل ها در پمپ های متنوعی نظیر پمپ های گریز از مرکز، پمپ های آب، پمپ های دنده و … استفاده می شوند در دو نوع تک سیل و چند سیل تولید می شوند.

 

 

همزن ها

مکانیکال سیل بورگمن در همزن

یکی از تجهیزاتی که همراه به آب بندی نیاز دارد همزن های صنعتی هستند. همزن ها برای یک دست کردن محلول های استریل و مخلوط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از مکانیکال سیل ها سبب می شود که این محول ها به داخل بخش الکتریکی همزن وارد نشوند. مکانیکال سیل های کمپانی بورگمن با استفاده از مواد و تکنولوژی ای ساخته شده اند که به اندازه کافی نیرومند بوده تا بتوانند در مصارف روزانه و همزن های قدرت مند صنعتی به خوبی مورد استفاه قرار بگیرند.

 

 

کمپرسور ها

مکانیکال سیل کمپرسور

کمپرسور های گازی جهت جلوگیری از ورود سیال به بخش های الکتریکی با استفاده از مکانیکال سیل ها، آب بندی می شوند. مکانیکال سیل های به کار رفته در این کمپرسور ها، می توانند از نوع تکی، دوبل و یا Tandem  باشند. مکانیکال سیل های Tandem  نوعی مکانیکال سیل دوبل می باشند که هر دو مکانیکال سیل با هم در یک جهت می چرخند. مکانیکال سیل های بورگمن به دلیل سختی بالا، عدم سایش و مقاومت بالا، بهترین گزینه برای آب بندی کمپرسور های بادی هستند.

 

 

 

ویژگی ها و مزایا

 

 • مناسب برای شافت های ساده
 • مستقل از جهت چرخش شافت
 • مناسب برای پمپ آب گردش آب داغ
 • انعطاف پذیری بالا به دلیل استفاده از متریال مرغوب و ویژه
 • مناسب برای پمپ های انتقال دهنده مواد استریل
 • موجود در دو نوع تک سیل و دوبل
 • مقاوم در برابر تنش های سطحی و برشی

 

 

نحوه نگهداری و تعمیرات مکانیکال سیل

 

در نگهداری و استفاده از کلیه ی مکانیکال سیل ها بهتر است که نکاتی را همواره رعایت نمایید. رعایت این نکات سبب می شود که کم ترین میزان فرسایش در سیل ایجاد شده و عمر آن ها به مراتب افزایش یابد. 

 

تعمیر و نگهداری ساید چنل

 • از تماس مستقیم مکانیکال سیل با منابع گرمایی مانند نور خورشید یا تجهیزات جانبی اجتناب کنید.
 • هرگز مکانیکال سیل را در برابر نور ماورا بنفش منابعی چون نور جوشکاری، لامپ فلوئورسنت و هالوژن ها قرار ندهید.
 • مکانیکال سیل را در تماس مستقیم با مواد معدنی و روغن ها قرار ندهید.
 • از قرار دادن مکانیکال سیل در برابر منابع اوزونی خودداری کنید.
 • چنان چه مکانیکال سیل دچار شوک و ضربه های ناگهانی شد حتما آن را دوباره چک کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این حتما 2 یا 3 سال یک بار آن را بازرسی نمایید.

 

قیمت مکانیکال سیل های الماسه 

 

قیمت پمپ دنده ای

مکانیکال سیل های بورگمن پر طرفدار ترین مکانیکال سیل های موجود در ایران هستند که قیمت مناسبی نسبت به کیفیت خود دارند. از آن جایی که ما در هومان صنعت یکی از تامین کنندگان اصلی این مکانیکال سیل ها به شمار می رویم همواره پایین ترین قیمت ممکن را به هم وطنان عرضه کرده ایم. قیمت مکانیکال سیل ها بورگمن بسته به اندازه آن متفاوت می باشد. طبیعی است که هرچه این اندازه بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. متاسفانه به دلیل نوسانات شدید ارز در سال های گذشته و هم چنین ناپایداری بازار داخلی از ارائه یک لیست ثابت قیمت به شما عزیزان معذوریم. بنابراین چنان چه خواستار اطلاع از قیمت مکانیکال سیل مورد نیاز خود هستید، می توانید با متخصصان ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید. 

انتخاب صحیح مکانیکال سیل ها از چندین جهت حائز اهمیت است. اولین موردی که باید به آن توجه کرد سیالی است که قرار است تجهیز را در برابر آن آب بندی کنیم. برای مثال چنان چه سیال خورنده بوده و دمای بالایی نیز داشته باشد، منطقی است که از مکانیکال سیل های بورگمن استفاده کنیم. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد اندازه مکانیکال سیل و توانایی انطباق آن با پمپ و شافت مورد نظر است. برای این کار باید به جداول و سایز بندی های مکانیکال سیل مراجعه نمایید. آخرین و مهم ترین نکته درباره مکانیکال سیل ها این است که باید نوع آن را از نظر تک و یا دوبل بودن و حتی فشاری یا غیر فشاری بودن انتخاب کنید. این جاست که نیاز به نظر یک کارشناس فنی و متخصص دارید. متخصصین ما در هومان صنعت همه روزه آماده اند تا با پاسخ گویی سریع، مشکل شما را در انتخاب مکانیکال سیل مناسب برطرف نمایند. با ما تماس بگیرید.