پمپ آب خانگی انواع و جزئیات

 

پمپ آب خانگی

 

پمپ آب خانگی و مسائل مربوط به آن مانند تعمیر و یا حتی خرید، معمولا اولین مسئله ای است که دهن ما را با شروع فصل گرما به خود مشغول می کند. همانطور که در جریانید با شروع فصل گرما مصرف آب به شدت افزایش پیدا می کند. این افزایش مصرف سبب می شود که ساختمان های مسکونی معمولا با کاهش فشار آب و یا قطعی آن مخصوصا در ساعات پر مصرف مواجه شوند. از این رو نیاز  پمپ آب خانگی ارزان و با کیفیت به شدت احساس می شود.

 

پمپ آب خانگی چیست؟

 

پمپ آب خانگی یکی از پمپ های خانواده پمپ های گریز از مرکز است. مکانیزم این پمپ به گونه ای است که با حرکت یک یا چند پروانه ابتدا سرعت و سپس فشار آب افزایش پیدا کرده و سبب می شود که آب تا ارتفاعات بالایی برسد. تعداد پروانه های پمپ  آب خانگی میزان فشار آن را تعیین می کند. به این ترتیب که هرچی تعداد پروانه ها بیشتر باشد، میزان فشار بیشتر می شود.

 

در خرید پمپ آب خانگی به چه مواردی باید دقت کنیم؟

 

خرید ساید چنل

در خرید پمپ های آب خانگی معمولا سه فاکتور را در نظر می گیرند. این فاکتور ها عبارتند از : میزان فشار، میزان آب دهی و قدرت پمپ. معمولا هر چه تعداد طبقات یک ساختمان و واحد های موجود در آن بیشتر باشند، به پمپ با قدرت و فشار بیشتری نیاز است. تعداد شیرها، دوش ها و وسایلی که آب مصرف می کنند مانند ماشین ظرف شویی و لباس شویی نیز در انتخاب پمپ آب تاثیر زیادی دارند.

 

 

 

 

 

 

چه عوامل دیگری سبب افت فشار در ساختمان ها می شود؟

 

افت فشار در پمپ آب خانگی

معمولا میزان فشار آب در منازل هنگام صبح کمتر از دیگر ساعات روز است. علت این امر این است که در ساعات اولیه صبح میزان پخت و پز و استحمام بیش تر از دیگر ساعات روز است و افت فشار بیشتری در منازل رخ میدهد. هم چنین اگر لوله کشی ساختمان دچار نشتی شده باشد و یا این که ساختمان در انتهای کوچه و خط لوله واقع شده باشد، فشار آب کاهش پیدا می کند.

 

 

 

آیا در کنار پمپ آب خانگی، تجهیز دیگری نیز نیاز است؟

 

مخزن انبساط پمپ آب خانگی ارزان

پاسخ این سوال همیشه مثبت است. علت این امر این است که پمپ های آب خانگی پمپ های هوشمند و دارای سنسور نیستند و نیاز دارند که با استفاده از فرمانی متوجه شوند که چه موقعی روشن و چه موقعی خاموش شوند. بنابراین وجود یک تجهیز هوشمند سبب می شود که فرمان روشن و خاموش شدن به پمپ داده شود. این تجهیز کلید کنترل اتوماتیک نام دارد که معمولا برای ساختمان های کم طبقه مورد استفاده واقع می شود. در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد از منبع انبساط استفاده می کنند. توضیحات این تجهیزات را می توانید در مقاله پمپ آب خانگی ارزان مشاهده نمایید.

 

 

 

برای ساختمان من چه پمپ آبی نیاز است؟

 

نوع پمپ آب خانگی و میزان قدرت و فشار آن همان طور که گفته شد به تعداد طبقات و واحد های آن بستگی دارد. ما در جدول زیر پمپ های مورد نیاز ساختمان های رایج را دسته بندی کرده ایم که می توانید مشاهده کنید.

 

جدول انتخاب پمپ اب خانگی

تعمیر پمپ آب خانگی

 

تعمیرخیلی از افراد با شروع فصل گرما، شروع به راه اندازی پمپ آب خانگی قدیمی خود می کنند. ولی متاسفانه متوجه می شوند که پمپ آن ها مانند سال قبل به خوبی کار نکرده و دچار مشکل شده است. از جمله عواملی که سبب می شود پمپ آب دچار عیب شود می توان موارد زیر را نام برد:

  • دائم کار کردن پمپ آب
  • عدم استفاده از کلید کنترل
  • آب پمپاژ شده دارای میزان زیادی رسوب بوده است.
  • قطعی مکرر برق ساختمان
  • کافی نبودن میزان قدرت پمپ برای ساختمان
  • نصب نا صحیح پمپ آب

 چنان چه پمپ شما نیز بنا به هر دلیلی با عیب و مشکل مواجه شد و یا راندمان گذشته را نداشت، می توانید با متخصصان ما در واحد تعمیرات هومان صنعت تماس گرفته و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

 

قیمت پمپ اب خانگی چقدر است؟

 

لیست قیمتقیمت پمپ آب خانگی به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله این عوامل برند آن می باشد. مسلما برند های اروپایی قیمت بالاتری نسبت به برند های چینی و ایرانی دارند. دیگر عوامل موثر بر روی قیمت پمپ آب عبارتند از : قدرت، میزان فشار و جنس پمپ. هرچه قدر که قدرت پمپ بالاتر بوده و از متریال مرغوب تری در آن استفاده شده باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود. چنان چه شما نیز خواستار اطلاع از جدید ترین قیمت های پمپ آب خانگی یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص انتخاب پمپ آب هستید می توانید با مشاوران ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید.