پمپ دنده ای ایران تولید مدل WHF انواع و جزئیات

پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF

 

ویژگی های کلیدی پمپ دنده ای ایران تولید سری WFP

 

بیشترین میزان آب دهی : 133 لیتر بر دقیقه Lit/min

 

بیشترین میزان فشار : 5 بار

 

نوع آب بند : بلبرینگ 

 

بیشترین درجه حرارت : 80 درجه سانتیگراد 

* برای دماهای بالاتر باید از پمپ های مخصوص استفاده نمود. 

کاربرد : جهت انتقال موادی با ویسکوزیته بالا نظیر چسب، قیر، سوخت، نفت، گاز، ملاس و خمیر مورد استفاده واقع میشوند. 

پمپ ایران تولید 

پمپ دنده ای WHF از پر طرفدار ترین پمپ های ساخته شده توسط شرکت پمپ سازی ایران تولید است. ایران تولید از موفق ترین گروه های صنعتی ایران می باشد که با بیش از 30 سال سابقه کار، توانسته است اطمینانی کافی در بازار پمپ های دنده ای ایجاد نماید. ایران تولید مفتخر است که توانسته در این 30 سال با بهره گیری از دانش روز دنیا و مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، همواره کیفیت محصولات خویش را ارتقاء دهد.

پمپ دنده ای ایران تولید

پمپ دنده ای ایران تولید

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جدول راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

حداکثر فشار : 5 بار 

حداکثر آبدهی :  133 لیتر بر دقیقه 

قطر ورودی : 1 تا 1و 1/4 اینچ

قطر خروجی : 1 تا 1 و 1/4 اینچ

جنس پوسته : چدن                 

جنس دنده : فولاد آب کاری شده 

نوع آب بند : بلبرینگ 

حداکثر دما : 80 درجه سانتیگراد

مشخصات فنی پمپ دنده ای ایران تولید سری HF

جدول راهنمای انتخاب  پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران پمپ  سری WHF

حهت رفاه حال و هم چنین  صرفه جویی در وفتتان، ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران تولید سری  WHF را به صورت اختصاصی از کاتالوگ جدا کرده و در اختیار شما قرار داده ایم. 

ابعاد پمپ دنده ای ایران تولید سری HF

ابعاد پمپ دنده ای ایران تولید سری HF

85%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
60%
خدمات پس از فروش
75%
کیفیت

امیدواریم تا اینجا توانسته باشیم شما را در انتخاب صحیح پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF  یاری کنیم . کارشناسان و متخصصین  هومان صنعت آماده اند تا در هر ساعت از شبانه روز ،با مشاوره ای حرفه ای و دلسوزانه و  به صورت کاملا رایگان شما را در انتخاب بهترین پمپ یاری کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر  با ما تماس بگیرید.

پمپ دنده ای چیست ؟

پمپ دنده ای ایران تولید نوعی پمپ جا به جایی مثبت است. پمپ دنده ای سیال را به طور مداوم بین چرخ دنده ها محصور نموده و آنرا به صورت مکانیکی و با استفاده از عمل پمپاژ چرخه ای منتقل میکند. این پمپ  یک جریان بدون پالس آرام را متناسب با سرعت چرخشی چرخ دنده هایش انتقال می دهد.

پمپ دنده ای چگونه کار میکند؟

پمپ های دنده ای با استفاده از  چرخش چرخ دنده ها برای انتقال سیال استفاده میکنند. قسمت دوران کننده یک پوششی از سیال بر روی پوسته پمپ دنده ای ایجاد کرده و در ورودی پمپ دنده ای ، مکش ایجاد میکند. سیال مکش شده بین حفره های چرخ دنده قرار گرفته و فشارش افزایش پیدا میکند. در نهایت این سیال با فشار بالاتر به خروجی هدایت میشود.

 

مشخصات پمپ دنده ای

 


انواع پمپ دنده ای

دو نوع طراحی برای پمپ دنده ای وجود دارد.

 1. پمپ دنده ای خارجی
 2. پمپ دنده ای داخلی

در زیر به شرح هر کدام از این نوع ها میپردازیم.

پمپ دنده ای خارجی

یک پمپ دنده خارجی  شامل دو چرخ دنده ی یکپارچه میباشد که توسط شافت های جداگانه پشتیبانی می شود. به طور کلی، یک چرخ دنده توسط یک موتور رانده شده و این چرخ دنده، چرخ دنده دیگر را می چرخاند. در برخی موارد، ممکن است هر دو شفت توسط موتورها رانده شوند. این شفت ها با استفاده از یاتاقان هایی در هر دو طرف پوسته ساپورت میگردند

 1. وقتی که چرخدنده از سوراخ ورودی دور میگردد، حجم سیال را گسترش میدهد. جریان مایع به درون حفره ها وارد شده و بین دندانه چرخ دنده ها گیر می افتد تا هنگامی که چرخ دنده ها بر خلاف جهت پوسته پمپ دنده ای شروع به چرخش کنند.
 2. مایع به دام اقتاده از ورودی تا خروجی پیرامون پوسته حرکت مینماید.
 3. هنگامی که دندانه ها در بخش خروجی پمپ دنده ای به هم گیر میکنند، حجم سیال کاهش یافته و تحت فشار واقع میشود.

هیچ مایعی دوباره بین دندانه ها باز نمیگردد زیرا آنها در هم قفل شده اند. تلورانس نزدیک بین چرخ دنده و پوسته به پمپ دنده ای اجازه میدهد که مکش را از ورودی انجام داده و از نشت مایع در قسمت خروجی جلوگیری کند.

 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده خارجی

 

پمپ دنده ای داخلی

اساس کار پمپ دنده ای  داخلی نیز دقیقا مانند همان خارجی میباشد. با این تفاوت که دو چرخدنده ای که در هم گیر میکنند به شکل دیگری هستند. در واقع به این شکل است که یک چرخدنده کوچک در یک چرخدنده بزرگ واقع شده و درون هم میچرخند. دنده بزرگتر (روتور) همان دنده ای داخلی است یعنی دنده های آن به طرف داخل قرار دارند. درون آن  این یک دنده بیرونی کوچکتر است که خارج از مرکز نصب شده است.

پمپ دنده ای داخلی به شکلی طراحی شده که دنده ها تنها در یک نقطه در گیر گردند. بوش و پینیون متصل به پوسته، محفظه را فیکس میکنند. یک قطعه ثابت هلالی شکل فضای ایجاد شده بین محفظه و چرخدنده را پر کرده و به عنوان آب بند عمل میکند.

 

پمپ دنده داخلی

پمپ دنده داخلی

 

هنگامی که چرخدنده ها از سوراخ ورودی پمپ دنده ای تولید  دور میشوند، حجم وسیعی را ایجاد مینمایند، سیال به درون این فضا ها و سوراخ ها رفته همانطور که چرخ دنده ها میچرخند درون دندانه های آنها گیر میکند.

 1. سیال گیر افتاده از ورودی پمپ دنده ای تا خروجی آن هدایت میگردد.
 2. همانطور که چرخدنده ها در یکدیگر و در سمت خروجی پمپ دنده ای قفل شده اند و حجم سیال کاهش میابد و سیال با فشار از پمپ خارج میگردد.

 

بزرگترین ویژگی ها و فواید پمپ دنده ای 

 

 1. پمپ دنده ای بسیار ساده و جمع و جور با تعداد محدودی از قطعات میباشند. آنها قادر نیستند دبی پمپ های گریز از مرکز را تولید کنند. اما میتوانند فشار و راندمان بالایی را نسبت به پمپ هایی چون پمپ های پره ای و لوب تامین نمایند. پمپ دنده ای اغلب برای پمپاژ مایعاتی چون روغن و سیالاتی با ویسکوزیته بالا مناسب هستند.
 2. در بین دو مدل پمپ دنده ای خارجی و پمپ دنده ای داخلی، پمپ دنده ای خارجی قادر به تامین فشار و دبی بالاتر میباشد. زیرا دارای شفت محکم تری است که تحمل و مقاومت پمپ را افزایش میدهد.
 3. در مقابل پمپ های دنده ای داخلی، مکش بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی دارند و برای پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب ترند. این نوع پمپ ها هم چنین میتوانند دامنه عملیات مفید تری را فراهم کنند.
 4. گرچه پمپ های دنده ای بیشتر از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ هستند، اما آلیاژ ها و کامپوزیت های به کار رفته در آنها سبب میگردند که بتوانند سیالات خورنده همچون اسید سولفوریک، هیپوکلرایت سدیم، کلرید سدیم و هیدروکسید سدیم را پمپاژ کنند.
 5. پمپ های دنده ای خارجی میتوانند در وسایل نقلیه، بالابر ها و هم چنین تجهیزات متحرک کارخانه جات به کار بروند.

 

تعمیر پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF

تعمیر پمپ گریز از مرکز پمپیران

پمپ دنده ای ایران تولید حتی اگر معیوب هم نشوند باید به شکل منظم بازرسی شود. بازرسی این پمپ ها معمولا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد. اما اگر سیالی که پمپاژ میکنند خورنده بوده و یا حاوی ذراتی باشند که به مرور باعث سایش شوند، باید بازرسی ها را زیاد کرد.

در بازرسی ها باید یاتاقان ها را روغن زد و دمای آن ها را  مرتبا چک کنمود. هم چنین باید دقت نمود که آیا پمپ نشتی دارد یا خیر. درآخر  وجود هرگونه ارتعاش و یا صدای غیر عادی در پمپ باید به تعمیرکار گذارش شود.

با این حال در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات پمپ دنده ای ایران تولید  تکنسین های کارآزموده و با تجربه هومان صنعت آماده هدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

کاربرد پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF

پمپ دنده ای ایران تولید  معمولا برای پمپاژ مایعات ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، رزین یا مواد غذایی مورد استفاده واقع می شود. آنها در هر برنامه ای که در آن دقت دقیق یا خروجی فشار بالا مورد نیاز است،  به سایر پمپ ها ترجیح داده می شود. نوسان فشار، پمپ دنده ای ایران تولید  را به شدت تحت تاثیر قرار نمیدهد. بنابر این برای جاهایی مناسب اند که تامین فشار مناسب، نا منظم میباشد.

جدول زیر، لیست کاربرد پمپ های دنده ای خارجی و داخلی را به شکل مجزا نشان میدهد:

کاربرد

پمپ دنده ای داخلی

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ روغن های سوختی و روان کننده

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ افزودنی های شیمیایی و پلیمری

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ  مخلوط های شیمیایی

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت کاربرد های صنعتی، کشاورزی و هیدرولیکی

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ اسید ها و اکسید ها

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ رزین و پلیمرها

                √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ الکل و حلال         

               √

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ آسفالت و قیر

               √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ فوم پلی ارتان

              √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ شربت ذرت، کره بادام زمینی، کره کاکائو، شکر، روغن گیاهی و روغن حیوانی

              √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ رنگ، جوهر و رنگدانه

             √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ صابون و شوینده

             √

 

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ گلیکول

            √