پمپ دنده ای ایران تولید انواع و جزئیات

پمپ دنده ای ایران تولید از پر طرفدار ترین پمپ های ساخته شده در ایران است. ایران تولید از موفق ترین گروه های صنعتی ایران می باشد که با بیش از 30 سال سابقه کار، توانسته است اطمینانی کافی در بازار پمپ دنده ای ایجاد نماید. ایران تولید مفتخر است که توانسته  است در این 30 سال با بهره گیری از دانش روز دنیا و مدرت ترین تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، همواره کیفیت محصولات خویش را ارتقاء دهد. 

 

انواع پمپ دنده ای ایران تولید 

پمپ دنده ای ایران تولید در دو سری کلی GF و HF تولید می شود. هر کدام از این دسته های اصلی شامل زیر هایی هم چون WHF، WGF و …. می شوند. زیر دسته های کوچکتر هر کدام دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد خویش است که آن را از سایر پمپ ها متمایز می کند. 

از دیگر سری های پمپ دنده ای ایران تولید می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل، بر روی آن کلیک کنید. 

 


پمپ دنده ای ایران تولید سری HF

پمپ دنده ای ایران تولید سری HF از سری های اصلی تولید شده توسط شرکت ایران تولید است. بیشترین میزان آب دهی این پمپ 133 لیتر بر دقیقه و ماکسیمم فشاری که می تواند تامین نماید 5 بار می باشد. این پمپ برای انتقال مواد با ویسکوزیته بالا مانند قیر، عسل روغن و … به کار برده می شود. جنس پوسته پمپ دنده ای ایران تولید سری HF از چدن و پروانه آن چدنی و یا برنزی است. مزیت این نوع پمپ این است که به راحتی با الکتروموتور های موجود در بازار کوپل شده و اغلب برای کاهش دور نیاز به گیربکس شافت مستقیم ندارد. 

 

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری HFP

پمپ دنده ای ایران تولید سری HFP از پمپ های زیر مجموعه دسته اصلی HF است. تمامی ویژگی های این پمپ دقیقا مانند پمپ HF  می باشد. برای مثال میزان دبی آن 133 لیتر بر دقیقه و فشار حداکثری آن 5 بار می باشد. تنها وجه تمایز این پمپ نسبت به پمپ دنده ای HF  این است که در سری HFP به جای نخ نسوز، از بلبرینگ استفاده می شود. فایده بلبرینگ این است که از نشت مایع پمپاژی به بیرون پمپ جلوگیری می نماید. 

 

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری WHF مانند سری PHF از زیر مجموعه های گروه پمپ دنده ای ایران تولید سری HF است. به همین دلیل بیشتر مشخصات این پمپ مانند سر گروه این دسته می باشد. جنس بدنه این پمپ از چدن و جنس بدنه آن از فولاد آب کاری شده است. یکی از تفاوت های این پمپ نسبت به سایر پمپ های گروه HF این است که با الکتروموتور به صورت فلانج دار کوپل شده است . از این نوع پمپ نیز برای انتقال مواد با ویسکوزیته بالا و بدون ذرات معلق استفاده می شود. 

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری GF

پمپ دنده ای ایران تولید سری GF از جمله پمپ های تولید شده توسط گروه ایران تولید است که مانند سری HF سر دسته گروه خود می باشد. تمامی پمپ های تولید شده در این سری برای انتقال مواد با ویسکوزیته بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرند. بیشترین میزان دبی تولید شده توسط این پمپ 1200 لیتر بر دقیقه و ماکسیمم فشار آن 5 بار می باشد. وزن این پمپ نیز از 26 کیلوگرم تا 300 کیلوگرم است. بدنه پمپ دنده ای ایران تولید سری GF از چدن خاکستری و دنده آن فولاد آب کاری شده است. برای آب بندی این پمپ نیز از نخ نسوز استفاده شده است. 

 

 

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری WGF

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری WGF زیر دسته گروه پمپ های دنده ای GF است که برای انتقال مواد با ویسکوزیته بالا به کار می رود. میزان آب دهی و فشار این پمپ دنده ای به ترتیب 102 متر مکعب بر ساعت و 6 بار می باشد. جنس بدنه و دنده این پمپ دقیقا مانند پمپ دنده ای ایران تولید سری WGF  می باشد. اما بوش نگهدارنده آن از چدن با لایه ی برنزی است. حداکثر دمایی که این پمپ می تواند تحمل کند نیز 80 درجه سانتی گراد می باشد. 

 

 

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF در 8 مدل تولید می شود. حداکثر فشار تولیدی توسط این پمپ 8 بار و ماکسیمم آب دهی آن 2800 لیتر بر دقیقه می باشد. جنس این نوع پمپ مانند همه پمپ های دنده ای تولید شده در گروه GF از چدن و دنده آن فولاد آب کاری شده است. قطر ورودی و خروجی این پمپ با هم برابر بوده و نهایتا 8 اینچ می باشد. وزن این پمپ در سری های بالاتر گاها به 556 کیلوگرم نیز می رسد. دور مناسب الکتروموتور برای این پمپ معمولا 700 دور بر دقیقه است که به راحتی در بازار یافت می شود. 

 

 

تعمیرات پمپ دنده ای ایران تولید 

تعمیر

 

خوش بختانه پمپ دنده ای ایران تولید ساخته شده در ایران است و در صورت معیوب شدن قطعات داخلی آن مانند بلبرینگ ها، بوش ها، نخ های نسوز و دنده ها به راحتی قابل تامین شدن می باشند. از آن جایی که جنس بدنه و دنده ای نوع پمپ ها از چدن بوده و مقاومت بالایی دارند معمولا تا سال های زیادی عمر می کنند. اما چنان چه پس از خرید این پمپ ها در اثر نصب و راه اندازی این پمپ، دچار عیب گردید می توانید با واحد تعمیرات ما در هومان صنعت تماس بگیرید. 

 

 

 

لیست قیمت پمپ دنده ای ایران تولید 

همانطور که درر بخش تعمیرات ذکر شد به دلیل اینکه پمپ دنده ای ایران تولید ساخته شده در ایران است، معمولا قیمت بسیار پایین تری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی و وارداتی دارد. از طرف دیگر تهیه تجهیزات جانبی آن نیز معمولا بسیار مناسب تر می باشد. قیمت این پمپ ها تا حد زیادی بستگی به جنس و اندازه آن دارد. ملسم است که پمپ هایی با اندازه های بزرگ تر به دلیل متریال بیشتری که در آن ها به کار رفته است قیمت بالاتری دارند. یکی دیگر از فاکتور های موثر در قیمت پمپ های دنده ای، الکتروموتور مناسب برای آن هاست. زیرا گاهی پیش می آید که ماده پمپ شونده، بسیار ویسکوز بوده و برای انتقال آن نیاز به قدرت بالا و دور موتور پایین تری نسبت به آن چه الکتروموتور های موجود در بازار تامین می کنند داریم. بنابراین در این موارد مجبور به استفاده از گیربکس های صنعتی می شویم که این گیربکس به همراه شاسی مورد استفاده معمولا قیمت سیستم پمپ را تا حدی افزایش می دهد.