پمپ دنده ای ایران تولید مدل VGF انواع و جزئیات

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

 

ویژگی های کلیدی پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

 

بیشترین میزان آب دهی : 2800 لیتر بر دقیقه 

 

بیشترین میزان فشار : 8 بار

 

نوع آب بند : آب بند مکانیکی 

 

بیشترین درجه حرارت : 80 درجه سانتیگراد 

* برای دماهای بالاتر باید از پمپ های مخصوص استفاده کرد. 

 

کاربرد : جهت انتقال مواد با ویسکوزیته بالا نظیر چسب، قیر، سوخت، نفت ، گاز، ملاس و خمیر مورد استفاده واقع میشوند. پمپ های دنده ای سری VGF، میتوانند مواد با ویسکوزیته بالاتری را نسبت به دیگر پمپ های دنده ای ایران تولید، پمپاژ نمایند. 

پمپ ایران تولید 

پمپ دنده ای ایران تولید VGF از پر طرفدار ترین پمپ های ساخته شده توسط شرکت ایران تولید است. ایران تولید از به نام ترین گروه های صنعتی ایران میباشد که با بیش از 30 سال سابقه کار، توانسته است اطمینانی کافی در بازار پمپ های دنده ای  ایجاد کند. ایران تولید مفتخر است که توانسته است در این 30 سال با بهره گرفتن از دانش روز دنیا و پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، همواره کیفیت محصولات خویش را ارتقاء دهد. 

پمپ دنده ای ایران تولید

پمپ دنده ای ایران تولید

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جدول راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

حداکثر فشار : 8 بار 

حداکثر آبدهی :  2800 لیتر بر دقیقه 

قطر ورودی : 1و 1/4 تا 8 اینچ

قطر خروجی : 1و 1/4 تا 8 اینچ

جنس پوسته : چدن خاکستری             

جنس دنده : فولاد آب کاری شده 

نوع آب بند : بوش نگهدارنده از جنس چدن با لایه برنزی

حداکثر دما : 80 درجه سلسیوس      

جدول راهنمای انتخاب پمپ ایران تولید سری VGF

جدول راهنمای انتخاب پمپ ایران تولید سری VGF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران پمپ  سری VGF

حهت رفاه حال و هم چنین  صرفه جویی در وفتتان،  ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF را به صورت اختصاصی از کاتالوگ جدا کردیم و در اختیارتان قرار داده ایم.

جدول ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

جدول ابعاد و اندازه پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

امیدواریم تا اینجا توانسته باشیم شما را در انتخاب صحیح پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF یاری نماییم . کارشناسان  و متخصصین هومان صنعت آماده اند تا در هر ساعت از شبانه روز ،با مشاوره ای حرفه ای و دلسوزانه و  به صورت رایگان شما را در انتخاب بهترین پمپ یاری کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر  و یا مشاوره  با ما تماس بگیرید.

پمپ دنده ای چیست ؟

پمپ دنده ای ایران تولید نوعی پمپ جا به جایی مثبت  می باشد. پمپ دنده ای سیال  ویسکوز را به صورت مداوم بین چرخ دنده ها محصور مینماید و آنرا به صورت مکانیکی و با استفاده از عمل پمپاژ چرخه ای منتقل میکند. این پمپ  یک جریان بدون پالس آرام را متناسب با سرعت چرخشی چرخ دنده هایش ارائه میدهد. 

پمپ دنده ای چگونه کار میکند؟

پمپ های دنده ای  از چرخش چرخ دنده ها برای انتقال سیال استفاده میکنند. قسمت دوار ، یک پوشش از سیال بر روی پوسته پمپ دنده ای ایجاد کرده و در ورودی پمپ دنده ای ، مکش ایجاد مینماید. سیال مکش شده بین حفره های چرخ دنده قرار گرفته و فشارش افزایش پیدا میکند. در نهایت این سیال با فشار بالاتر به خروجی هدایت میگردد.

 

مشخصات پمپ دنده ای

 


انواع پمپ دنده ای

دو نوع طراحی برای پمپ دنده ای وجود دارد.

 1. پمپ دنده ای خارجی
 2. پمپ دنده ای داخلی

در زیر به شرح هر کدام از این نوع ها پرداخته ایم. 

پمپ دنده ای خارجی

یک پمپ دنده خارجی  شامل دو چرخ دنده ی یکپارچه است که توسط شافت های جداگانه پشتیبانی میگردد. به طور کلی، یک چرخ دنده توسط یک موتور رانده شده و این چرخ دنده، چرخ دنده دیگر را می گرداند. در برخی موارد، ممکن است هر دو شفت توسط موتورها رانده شوند. این شفت ها با استفاده از یاتاقان هایی در هر دو طرف پوسته ساپورت میگردند. 

 1. وقتی که چرخدنده از سوراخ ورودی دور میشود، حجم سیال را زیاد میکند. جریان مایع به درون حفره ها وارد شده و بین دندانه چرخ دنده ها گیر می افتد تا هنگامی که چرخ دنده ها بر خلاف جهت پوسته پمپ دنده ای شروع به چرخش نمایند. 
 2. مایع به دام اقتاده از ورودی تا خروجی پیرامون پوسته حرکت میکند.
 3. هنگامی که دندانه ها در بخش خروجی پمپ دنده ای به هم گیر میکنند، حجم سیال کاهش یافته و تحت فشار قرار میگیرند. 

هیچ مایعی دوباره بین دندانه ها باز نمیگردد زیرا آنها در هم قفل شده اند. تلورانس نزدیک بین چرخ دنده و پوسته به پمپ دنده ای این را اجازه میدهد که مکش را از ورودی انجام دهد و از نشت مایع در قسمت خروجی جلوگیری کند.

 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده خارجی

 

پمپ دنده ای داخلی

اساس کار پمپ دنده ای  داخلی نیز دقیقا مانند همان پمپ دنده ای  خارجی است با این تفاوت که دو چرخدنده ای که در هم گیر میکنند به شکل دیگری هستند. در واقع به این شکل است که یک چرخدنده کوچک در یک چرخدنده بزرگ واقع شده و درون هم میچرخند. دنده بزرگتر (روتور) دنده ای داخلی است یعنی دنده های آن به طرف داخل قرار دارند. درون آن  این یک دنده بیرونی کوچکتر است که خارج از مرکز نصب شده است.

پمپ دنده ای داخلی به شکلی طراحی شده است  که دنده ها تنها در یک نقطه در گیر شوند. بوش و پینیون متصل به پوسته، محفظه را فیکس میکنند. یک قطعه ثابت هلالی شکل فضای ایجاد شده بین محفظه و چرخدنده را پر کرده و به عنوان آب بند عمل مینماید.

 

پمپ دنده داخلی

پمپ دنده داخلی

 

هنگامی که چرخدنده ها از سوراخ ورودی پمپ دنده ای تولید  دور میشوند، حجم وسیعی را ایجاد میکنند. سیال به درون این فضا ها و سوراخ ها رفته همانطور که چرخ دنده ها میچرخند درون دندانه های آنها گیر میکند.

 1. سیال گیر افتاده از ورودی پمپ دنده ای تا خروجی آن هدایت میشود.
 2. همانطور که چرخدنده ها در یکدیگر و در سمت خروجی پمپ دنده ای قفل شده اند و حجم سیال کاهش میابد و سیال با فشار از پمپ خارج میگردد.

 

بزرگترین ویژگی ها و فواید پمپ دنده ای

 

 1. پمپ دنده ای بسیار ساده و جمع و جور با تعداد محدودی از قطعات میباشند. آنها قادر نیستند دبی پمپ های گریز از مرکز را تولید کنند. اما میتوانند فشار و راندمان بالایی را نسبت به پمپ هایی چون پمپ های پره ای و لوب تامین نمایند. پمپ دنده ای اغلب برای پمپاژ مایعاتی چون روغن و سیالاتی با ویسکوزیته بالا مناسبند.
 2. در بین دو مدل پمپ دنده ای خارجی و پمپ دنده ای داخلی، پمپ دنده ای خارجی قادر به تامین فشار و دبی بالاتر است. زیرا ارای شفت محکم تری است که تحمل و مقاومت پمپ را افزایش میدهد.
 3. در مقابل پمپ های دنده ای داخلی، مکش بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی داشته و برای پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب ترند. این نوع پمپ ها هم چنین میتوانند دامنه عملیات مفید تری را فراهم کنند.
 4. گرچه پمپ های دنده ای بیشتر از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ هستند، اما آلیاژ ها و کامپوزیت های به کار رفته در آنها سبب میشود که بتوانند سیالات خورنده همچون اسید سولفوریک، هیپوکلرایت سدیم، کلرید سدیم و هیدروکسید سدیم را پمپاژ نمایند. 
 5. پمپ های دنده ای خارجی میتوانند در وسایل نقلیه، بالابر ها و هم چنین تجهیزات متحرک کارخانه جات به کار برده شوند. 

 

تعمیر پمپ دنده ای ایران تولید

تعمیر پمپ گریز از مرکز پمپیران

پمپ دنده ای ایران تولید حتی اگر خراب هم نشود باید به شکل منظم بازرسی شود. بازرسی این پمپ ها معمولا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد. اما اگر سیالی که پمپاژ مینمایند خورنده بوده و یا حاوی ذراتی باشند که به مرور باعث سایش شوند، باید بازرسی ها را زیاد کرد.

در بازرسی ها باید یاتاقان ها را روغن زد و دمای آن ها را  مرتبا چک کرد. هم چنین باید دقت نمود که آیا پمپ نشتی دارد یا خیر. درآخر  وجود هرگونه ارتعاش و یا صدای غیر عادی در پمپ باید به تعمیرکار گذارش شود.

با این حال در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات پمپ دنده ای ایران تولید  تکنسین های متخصص و با تجربه هومان صنعت آماده هدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

کاربرد پمپ دنده ای

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF  معمولا برای پمپاژ مایعات ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، رزین یا مواد غذایی استفاده می شود. آنها در هر برنامه ای که در آن دقت دقیق یا خروجی فشار بالا مورد نیاز است،  به سایر پمپ ها ترجیح داده می شود. نوسان فشار، پمپ دنده ای ایران تولید سری VGH را به شدت تحت تاثیر قرار نمیدهد. بنابر این برای جاهایی مناسب اند که تامین فشار مناسب، نا منظم میباشد.

جدول زیر، لیست  برخی از کاربرد پمپ های دنده ای خارجی و داخلی را به شکل مجزا نمایش میدهد:

کاربرد

پمپ دنده ای داخلی

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ روغن های سوختی و روان کننده

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید جهت پمپاژ افزودنی های شیمیایی و پلیمری

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید  سری VGFجهت پمپاژ  مخلوط های شیمیایی

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF جهت کاربرد های صنعتی، کشاورزی و هیدرولیکی

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF جهت پمپاژ اسید ها و اکسید ها

 

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF جهت پمپاژ رزین و پلیمرها

                √

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF جهت پمپاژ الکل و حلال         

               √

                  √

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGF جهت پمپاژ آسفالت و قیر

               √

 

پمپ دنده ای ایران تولید  سری VGFجهت پمپاژ فوم پلی ارتان

              √

 

پمپ دنده ای ایران تولید  سری VGFجهت پمپاژ شربت ذرت، کره بادام زمینی، کره کاکائو، شکر، روغن گیاهی و روغن حیوانی

              √

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGFجهت پمپاژ رنگ، جوهر و رنگدانه

             √

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGFجهت پمپاژ صابون و شوینده

             √

 

پمپ دنده ای ایران تولید سری VGFجهت پمپاژ گلیکول

            √