پمپ دنده ای ریکمایر | قیمت پمپ ریکمایر آلمان انواع و جزئیات

ریکمایر

 

پمپ دنده ای ریکمایر محصول برتر کمپانی ریکمایر آلمان است. از سال 1914 کارخانه ریکمایر آلمان نماینده فناوری های نوآورانه در تولید پمپ دنده ای گردید. این کمپانی انواع پمپ های دنده ای، والو و  سیستم های انتقال را تولید و توزیع می کند. کارمندان متعد، منبع عالی، برنامه جامع تضمین کیفیت، تداوم و ایمنی محصولات در آینده، اراده سرمایه گذاری دائم در فرایندهای مدیریت پیشرفته ، توسعه و ساخت مداوم RICKMEIER را به عنوان یک تامین کننده و شریک قابل اعتماد تبدیل می کند. قابل اعتماد بودن کمپانی ریکمایر سبب شده که قدمت آن به بیش از 100 سال برسد. در سرتاسر ایران نیز تقریبا در هر کارخانه مواد غذایی و کاغذ سازی می توان حداقل یک پمپ دنده ای ریکمایر را یافت.

 

انواع پمپ دنده ای ریکمایر

پمپ دنده ای ریکمایر یک پمپ دنده داخلی یا همان ماه و ستاره است که در انواع گوناگونی تولید می شود. همه مدل ها از نوع دنده داخلی بوده ولی در طراحی و اندازه متفاوت از یک دیگر هستند. این تفاوت سبب می شود که بتوان سیالات با ویسکوزیته و سفتی گوناگون نظیر رزین، خمیر، نبات مایع و … با آن جا به جا کرد. شما با مراجعه به جدول و کاتالوگ پمپ دنده ای ریکمایر می توانید اطلاعات دقیق تری را راجع به هر سری و مشخصات آن بیابید.

 

جهت مشاهده مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ هر مدل، بر روی نام آن کلیک نمایید.


مشخصات پمپ دنده ای ریکمایر

 

کاتالوگ پمپ دنده ای ریکمایر بسیار گسترده و جامع است، از این رو شاید مطالعه آن کمی وقت گیر و پیچیده باشد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم برای صرفه جویی در زمان شما مهم ترین اطلاعات کاتالوگ را استخراج کرده و در اختیارتان قرار دهیم. این اطلاعات راجع به پارامتر هایی چون میزان دبی ( آب دهی پمپ)، میزان فشار و جنس اجزای سازنده آن است. با در اختیار داشتن مشخصات سیال خود و نحوه سیستم انتقال آن مانند ارتفاع پمپاژ مطلوب می توانید تشخیص دهید که کدام سری پمپ دنده ای ریکمایر برای شما مناسب است.

 

 

حداکثر دبی یا آب دهی : 0.2 تا 2400 لیتر بر دقیقه 

حداکثر فشار  : 25 بار 

حداکثر توان : 63.8 کیلو وات 

بیشترین سطح صدا : 90 دسی بل 

حداکثر سرعت : 3600 دور بر دقیقه 

جنس بدنه : فولاد 

جنس دنده : برنج 

 

 

کاربرد پمپ دنده ای

پمپ های دنده ای به طور کلی برای پمپاژ و انتقال مواد با غلظت بالا به کار می رود. از جمله این مواد می توان به انواع خمیر خوراکی، خمیر کاغذ، سس، چسب، قیر، رزین، اسید ها و اکسید ها، رنگ، آسفالت، پلیمر، مواد شیمایی، روغن ها و روان کننده ها اشاره کرد.

پمپ های دنده ای اساسا به دو دسته پمپ های دنده داخلی و دنده خارجی تقسیم می شوند. پمپ های دنده داخلی برای مواد سفت تر و وسیکوز تر مناسب بوده و پمپ های دنده خارجی برای انتقال مواد با فشار زیاد تر مناسب هستند. پمپ دنده ای ریکمایر از نوع پمپ دنده داخلی بوده و به همین دلیل کارخانه های مواد غذایی و پتروشیمی که مواد ویسکوز را پمپاژ می کنند، مشتریان پر و پا قرص این پمپ می باشند.

 

 

 

 

 

نکات ایمنی

 

نکات ایمنی پمپ دنده ای کراخت

برای استفاده از پمپ دنده ای Rikmeier  باید همواره نکاتی را مد نظر قرار داد. از جمله این که :

  • سیال پمپاژی حتما کمی خاصیت روان کنندگی را داشته باشد.
  • سیال پمپاژی به هیچ وجه نباید دارای ذرات جامد بوده و از نظر شیمیایی نیز با متریال به کار رفته در پمپ باید سازگار باشد.
  • از خشک کار کردن پمپ به شدت اجتناب گردد.
  • پمپ حتما باید در حتما در یک جهت حرکت نماید، در غیر این صورت شافت آن از بین خواهد رفت.
  • برای جلوگیری از فشار بیش از حد بر روی پمپ، حتما باید بر روی سیستم و یا خود پمپ از شیر فشار اطمینان استفاده نمایید.
  • شیر فشار شکنی که به پمپ متصل می گردد و قرار است به عنوان شیر اطمینان عمل نماید، تنها باید برای مدت کوتاهی به کار برده شود.
  • در صورت این که مقدار کمی سیال در پمپاژ های طولانی مدت از پمپ خارج می گردد، یک شیر فشار شکن جدا، با لوله ی برگشتی حتما باید از پمپ به مخزن سیال در نظر گرفته شود.

 

 

 

تعمیرات پمپ دنده ای ریکمیر 

تعمیر

 

پمپ دنده ای ریکمایر از بهترین برندهای موجود در جهان است که از با تکنولوژی پیشرفته و متریال با کیفیت ساخته می شود و بنابراین به ندرت پیش می آید که دچار مشکل گردد. در نظر گرفتن نکات ایمنی بالا نیز سبب می گردد که بتوانید عمر آن را تا میزان زیادی افزایش دهید. اما اگر در اثر استفاده و یا نصب نادرست این دستگاه و یا به هر علت دیگری این پمپ دچار مشکل گردید و یا نیاز داشتید که قطعات معیوب و فرسوده آن را تعویض نمایید می توانید با متخصصان ما در واحد تعمیرات هومان صنعت تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

لیست قیمت پمپ دنده ای ریکمایر

 

لیست قیمت

همان گونه که می دانید پمپ دنده ای ریکمایر  از پمپ های تولید شده در کشور آلمان بوده و تمامی قطعات و اجزای پمپ دنده ای کراخت از نمونه های ایرانی هم چون پمپ دنده ای نقش جهان و پمپ دنده ای ایران تولید مستحکم تر و با کیفیت تر می باشند و می توانند فشار بالاتری را نیز تامین نمایند. بنابراین طبیعی است که قیمت بالاتری را نسبت به این مدل پمپ های ایرانی داشته باشند. اما متاسفانه به دلیل نوسانات ارز و ناپایداری بازار داخلی در سال های اخیر، نمی توان لیست قیمت ثابتی از آن را ارائه نمود و تمامی مشتریان این کالا به ناچار باید قیمت آن را روزانه استعلام نمایند. بنابرین چنان چه شما نیز خواستار تهیه این پمپ و یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان در خصوص خرید پمپ دنده ای مناسب هستید می توانید با مشاوران ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید.