پمپ دنده ای نقش جهان سری GF انواع و جزئیات

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

 

ویژگی های کلیدی پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

 

بیشترین میزان آب دهی : 2000 لیتر بر دقیقه 

 

بیشترین میزان فشار : 5 بار

 

نوع آب بند : بوش برنزی

 

بیشترین درجه حرارت : 300 درجه سانتیگراد 

 

 

کاربرد پمپ دنده ای : جهت انتقال مواد با ویسکوزیته بالا نظیر چسب، قیر، سوخت، نفت ، گاز، ملاس و خمیر مورد استفاده قرار میگیرند. پمپ های دنده ای سری GF، میتوانند مواد با ویسکوزیته بالاتری را نسبت به دیگر پمپ های دنده ای نقش جهان، پمپاژ نمایند. 

پمپ نقش حهان 

پمپ دنده ای GF از پر طرفدار ترین پمپ های ساخته شده توسط شرکت نقش جهان است. .گروه صنعتی نقش جهان، فعالیت خود را از سال 1379 در اصفهان آغاز نمود. پمپ های دنده ای نقش جهان از چندان کیفیت بالایی برخوردارند که نیاز کشور به پمپ های وارداتی را تا حد زیادی کاهش داده اند. زیرا هدف اصلی نقش جهان، کاهش وابستگی کشور و به تبع آن هم وطنان به پمپ های وارداتی به خصوص در زمان تحریم است. لازم به ذکر است که گروه صنعتی نقش جهان، در راستای نیل به این هدف، همواره پمپ های دنده ای خویش را با قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه کرده است. 

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جدول راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

پمپ دنده ای از آن دسته محصولاتی است که در ایران تولید کنندگان خوبی با محصولاتی با کیفیت دارد. پمپ دنده ای نقش جهان یکی از همین محصولات داخلی است که توانسته است پاسخگوی نیاز داخلی باشد. پمپ دنده ای نقش جهان با تنوع مدل بالایی که دارد در بسیاری از محیط های صنعتی و غیر صنعتی قابل استفاده است.
پمپ دنده ای نقش جهان سری GF را در ادامه بررسی تخصصی خواهیم کرد:

پمپ گریز از مرکز پمپران

کیفیت پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF از محصولات با کیفیت داخلی است که نیاز به مدل مشابه خارجی را تا حدود زیادی برطرف کرده است. از آنجا که نمونه های مشابه خارجی پمپ دنده ای نقش جهان اختلاف قیمت بالایی با نمونه های داخلی دارد ، استفاده از پمپ دنده ای نقش جهان سری GF را بسیار مقرون به صرفه کرده است. استفاده از آلیاژ های خوب و همچنین ماشین کاری های با کیفیت سبب شده تا بتوانیم به پمپ دنده ای نقش جهان سری GF از نظر کیفی نمره قابل قبولی بدهیم.

بررسی فنی پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF کاربرد های فراوانی نظیر انتقال قیر ، آسفالت ، رزین ، رنگ ، مواد خوراکی و غیره دارد که این امر نشانگر این است که پمپ دنده ای نقش جهان پمپ پر

کاربردی است. از همین حیث اکثر پمپ های پر کاربرد دارای گستره محصولات متنوعی هستند تا بتوانند به نیاز های گوناگون پاسخگو باشند. پمپ دنده ای نقش جهان سری GF با توجه به کاربرد های ذکر شده ، در سایز هایی از 2 تا 6 اینچ تولید می گردد و توانایی انتقال 2000 لیتر بر دقیقه از سیال های ذکر شده را دارد. حداکثر فشار در پمپ دنده ای نقش جهان سری GF کم و در حدود 5 بار است که البته با توجه به دنده خارجی بودن و مدل پمپ ، عدد قابل قبولی است. از نظر حرارتی نیز پمپ دنده ای نقش جهان سری GF سیالات تا 300 درجه سانتی گراد را می تواند پمپاژ کند . البته توصیه می گردد حتی الامکان در دمای های پایین تر مورد استفاده قرار گیرد.

 

خدمات پس از فروش پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF با توجه به اینکه در داخل کشور تولید می گردد ، امکان تهیه قطعات اصلی وجود دارد لذا می توانیم از این حیث نمره قابل قبولی به این پمپ بدهیم. اما بهتر است در صورتی که نیاز به استفاده مداوم از پمپ دنده ای نقش جهان سری GF داریم ، حتما پمپ رزرو نیز تهیه کنیم.

 

تعمیر پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

جنس پوسته : چدن خاکستری             

جنس دنده : فولاد آب کاری شده 

حداکثر فشار : 5 بار 

حداکثر آبدهی :  2000 لیتر بر دقیقه 

نوع آب بند : بوش نگهدارنده از جنس چدن با لایه برنزی

قطر ورودی : 1 تا 6 اینچ

قطر خروجی : 1 تا 6 اینچ

حداکثر دما : 300 درجه سلسیوس      

جدول راهنمای انتخاب پمپ نقش حهان سری GF

جدول راهنمای انتخاب پمپ نقش حهان سری GF

معرفی قطعات پمپ نقش جهان سری GH

معرفی قطعات پمپ نقش جهان سری GH

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

از آنجایی که یافتن پمپ مورد نظر در کاتالوگ، کاری زمانبر و مشکل است، جهت رفاه حال شما صفحه مورد نظرتان را  در خصوص ابعاد و اندازه پمپ نقش جهان سری GF  از کاتالوگ جدا کرده و در اختیارتان قرار داده ایم. 

ابعاد و اندازه پمپ نقش جهان سری GF

ابعاد و اندازه پمپ نقش جهان سری GF

75%
نسبت ارزش به قیمت
65%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

بسیار امید داریم که  تا اینجا توانسته باشیم شما را در انتخاب صحیح پمپ دنده ای نقش جهان سری GF  به بهترین شکل یاری کنیم. کارشناسان  و متخصصین هومان صنعت آماده اند تا در هر ساعت از شبانه روز ،با مشاوره ای حرفه ای و دلسوزانه و  به صورت رایگان شما را در انتخاب بهترین پمپ یاری نمایند. با ما تماس بگیرید.

پمپ دنده ای چیست ؟

پمپ دنده ای نقش جهان نوعی پمپ جا به جایی مثبت  می باشد. پمپ دنده ای سیال را به طور مداوم بین چرخ دنده ها  گیر می اندازد و آنرا به صورت مکانیکی و با استفاده از عمل پمپاژ چرخه ای به بیرون منتقل میکند. این پمپ  یک جریان بدون پالس آرام را متناسب با سرعت چرخشی چرخ دنده هایش ارائه می کند.

پمپ دنده ای چگونه کار میکند؟

پمپ های دنده ای از چرخش چرخ دنده ها برای انتقال سیال استفاده میکنند. قسمت دوران کننده  یک پوششی از سیال بر روی پوسته پمپ دنده ای ایجاد کرده و در ورودی پمپ دنده ای ، مکش ایجاد میکند. سیال مکش شده بین حفره های چرخ دنده قرار گرفته و فشارش افزایش می یابد. در نهایت این سیال با فشار بالاتر به خروجی هدایت میشود. 

 

مشخصات پمپ دنده ای پمپ دنده ای چیست مکانیزم پمپ دنده ای

 

بزرگترین ویژگی ها و فواید پمپ دنده ای

 

 1. پمپ دنده ای بسیار ساده و جمع و جور با تعداد محدودی از قطعات میباشند. آنها قادر نیستند دبی پمپ های گریز از مرکز را تولید کنند. اما میتوانند فشار و راندمان بالایی را نسبت به پمپ هایی چون پمپ های پره ای و لوب تامین نمایند. پمپ دنده ای اغلب برای پمپاژ مایعاتی چون روغن و سیالاتی با ویسکوزیته بالا مناسبند.
 2. در بین دو مدل پمپ دنده ای خارجی و پمپ دنده ای داخلی، پمپ دنده ای خارجی قادر به تامین فشار و دبی بالاتر است. زیرا ارای شفت محکم تری است که تحمل و مقاومت پمپ را افزایش میدهد.
 3. در مقابل پمپ های دنده ای داخلی، مکش بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی داشته و برای پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب ترند. این نوع پمپ ها هم چنین میتوانند دامنه عملیات مفید تری را فراهم کنند.
 4. گرچه پمپ های دنده ای بیشتر از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ هستند، اما آلیاژ ها و کامپوزیت های به کار رفته در آنها سبب میشود که بتوانند سیالات خورنده همچون اسید سولفوریک، هیپوکلرایت سدیم، کلرید سدیم و هیدروکسید سدیم را پمپاژ نمایند. 
 5. پمپ های دنده ای خارجی میتوانند در وسایل نقلیه، بالابر ها و هم چنین تجهیزات متحرک کارخانه جات به کار برده شوند. 


انواع پمپ دنده ای

دو نوع طراحی برای پمپ دنده ای وجود دارد.

 1. پمپ دنده ای خارجی
 2. پمپ دنده ای داخلی

در زیر به شرح هر کدام از این نوع ها میپردازیم.

پمپ دنده ای خارجی

یک پمپ دنده خارجی  شامل دو چرخ دنده ی یکپارچه می باشد که توسط شافت های جداگانه پشتیبانی می شود. به طور کلی، یک چرخ دنده توسط یک موتور رانده می شود و این چرخ دنده، چرخ دنده دیگر را می گرداند. در برخی موارد، ممکن است هر دو شفت توسط موتورها رانده شوند. این شفت ها با استفاده از یاتاقان هایی در هر دو طرف پوسته ساپورت میگردند. 

 1. وقتی که چرخدنده از سوراخ ورودی دور میشود، حجم سیال را زیاد میکند. جریان مایع به درون حفره ها وارد شده و بین دندانه چرخ دنده ها گیر می افتد تا هنگامی که چرخ دنده ها بر خلاف جهت پوسته پمپ دنده ای شروع به چرخش کنند.
 2. مایع به دام اقتاده از ورودی تا خروجی پیرامون پوسته حرکت میکند.
 3. هنگامی که دندانه ها در بخش خروجی پمپ دنده ای به هم گیر میکنند، حجم سیال کاهش یافته و تحت فشار واقع میشود. 

هیچ مایعی دوباره بین دندانه ها باز نمیگردد زیرا آنها در هم قفل شده اند. تلورانس نزدیک بین چرخ دنده و پوسته به پمپ دنده ای این اجازه را  میدهد که مکش را از  قسمت ورودی انجام داده و از نشت مایع در قسمت خروجی جلوگیری نماید. 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده خارجی

 

پمپ دنده ای داخلی

مکانیزم  پمپ دنده ای  داخلی نیز دقیقا مانند همان خارجی است با این تفاوت که در پمپ دنده ای داخلی دو چرخدنده ای که در هم گیر میکنند به شکل دیگری هستند. در واقع به این شکل است که یک چرخدنده کوچک در یک چرخدنده بزرگ واقع شده و درون هم میچرخند. دنده بزرگتر (روتور) دنده ای داخلی است یعنی دنده های آن به طرف داخل قرار دارند. درون آن  این یک دنده بیرونی کوچکتر است که خارج از مرکز نصب شده است.

پمپ دنده ای داخلی به شکلی طراحی شده است که دنده ها تنها در یک نقطه در گیر شوند. بوش و پینیون متصل به پوسته، محفظه را فیکس میکنند. یک قطعه ثابت هلالی شکل فضای ایجاد شده بین محفظه و چرخدنده را پر کرده و به عنوان آب بند عمل میکند. 

 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده داخلی

 

هنگامی که چرخدنده ها از سوراخ ورودی پمپ دنده ای  نقش جهان دور میشوند، حجم وسیعی را ایجاد میکنند. سیال به درون این فضا ها و سوراخ ها رفته همانطور که چرخ دنده ها میچرخند درون دندانه های آنها گیر میکند.

 1. سیال گیر افتاده از ورودی پمپ دنده ای تا خروجی آن هدایت میگردد. 
 2. همانطور که چرخدنده ها در یکدیگر و در سمت خروجی پمپ دنده ای قفل شده اند و حجم سیال کم شده  و سیال با فشار از پمپ خارج میگردد.

 

تعمیر پمپ دنده ای نقش جهان

تعمیر پمپ گریز از مرکز پمپیران

پمپ دنده ای نقش جهان  حتی اگر خراب هم نشود باید به شکل منظم بازرسی شود. در بازرسی ها باید یاتاقان ها را روغن زد و دمای آن ها را  مرتبا چک کرد. هم چنین باید دقت نمود که آیا پمپ نشتی دارد یا خیر.

بازرسی این پمپ ها معمولا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد. اما اگر سیالی که پمپاژ مینمایند خورنده بوده و یا حاوی ذراتی باشند که به مرور باعث سایش شوند، باید بازرسی ها را زیاد کرد. درآخر وجود هرگونه ارتعاش و یا صدای غیر عادی در پمپ باید به تعمیرکار گذارش شود.

با این حال در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات پمپ دنده ای نقش جهان  تکنسین های متخصص و با تجربه هومان صنعت آماده هدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

کاربرد پمپ دنده ای نقش جهان 

پمپ دنده ای نقش جهان معمولا برای پمپاژ مایعات ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، رزین، اسید و اکسید ها، سوخت ها و مواد غذایی مورد استفاده می شود. آنها در هر برنامه ای که در آن دقت دقیق یا خروجی فشار بالا مورد نیاز است،  به سایر پمپ ها ترجیح داده می شود.  پمپ دنده ای نقش جهان سری GF برای پمپاژ موادی با ویسکوزیته بسیار بالا مورد استفاده قرار میگیرد. نوسان فشار، پمپ دنده ای نقش جهان را به شدت تحت تاثیر قرار نمیدهد. بنابر این برای جاهایی مناسب اند که تامین فشار مناسب، نا منظم است.

جدول زیر، لیست  برخی از کاربرد پمپ های دنده ای خارجی و داخلی را به شکل مجزا نمایش میدهد:

کاربرد

پمپ دنده ای داخلی

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ روغن های سوختی و روان کننده

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ افزودنی های شیمیایی و پلیمری

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ  مخلوط های شیمیایی

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت کاربرد های صنعتی، کشاورزی و هیدرولیکی

 

                  √

پمپ دنده اینقش جهان جهت پمپاژ اسید ها و اکسید ها

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ رزین و پلیمرها

                √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ الکل و حلال         

               √

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ آسفالت و قیر

               √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ فوم پلی ارتان

              √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ شربت ذرت، کره بادام زمینی، کره کاکائو، شکر، روغن گیاهی و روغن حیوانی

              √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ رنگ، جوهر و رنگدانه

             √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ صابون و شوینده

             √

 

پمپ دنده ای نقش جهانجهت پمپاژ گلیکول

            √

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات مرتبط