پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF انواع و جزئیات

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

 

ویژگی های کلیدی پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

 

بیشترین میزان آب دهی : 133 لیتر بر دقیقه 

 

بیشترین میزان فشار : 5 بار

 

نوع آب بند : بلبرینگ 

 

بیشترین درجه حرارت : 300 درجه سانتیگراد 

* برای دماهای بالاتر باید از پمپ های مخصوص استفاده کرد. 

 

کاربرد : جهت انتقال مواد با ویسکوزیته بالا نظیر چسب، قیر، سوخت، نفت ، گاز، ملاس و خمیر مورد استفاده قرار میگیرند. 

پمپ نقش جهان 

 پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF  از پر کاربرترین پمپ های تولید شده توسط گروه صنعتی نقش جهان می باشد. گروه صنعتی نقش جهان، فعالیت خود را از سال 1379 در اصفهان آغاز نمود. پمپ های دنده ای نقش جهان چنان از کیفیت بالایی برخوردارند که نیاز کشور به پمپ های وارداتی را تا حد زیادی کاهش داده است. زیرا هدف اصلی نقش جهان، کاهش وابستگی هم وطنان به پمپ های وارداتی به خصوص در زمان تحریم است. لازم به ذکر است که گروه صنعتی نقش جهان، در راستای نیل به این هدف، همواره پمپ های دنده ای خویش را با قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه کرده است. 

لوگو پمپ نقش جهان

لوگو پمپ نقش جهان

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جدول راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

حداکثر فشار : 5 بار 

حداکثر آبدهی :  133 لیتر بر دقیقه 

قطر ورودی : 1 تا 2 اینچ

قطر خروجی : 1 تا 2 اینچ

جنس پوسته : چدن                 

جنس دنده : فولاد 

نوع آب بند :بلبرینگ 

حداکثر دما : 300 درجه سلسیوس      

راهنمای انتخاب پمپ دنده ای نقش جهان سری HF

راهنمای انتخاب پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

حهت رفاه حال و هم چنین  صرفه جویی در وفتتان،  ابعاد و اندازه پمپ دنده ای  نقش جهان سری PHF را به صورت اختصاصی از کاتالوگ جدا کردیم و در اختیارتان قرار داده ایم.

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری HF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

امیدواریم که  تا اینجا توانسته باشیم شما را در انتخاب صحیح پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF یاری نماییم . همکاران  متخصص ما در  هومان صنعت آماده اند تا در هر ساعت  از شبانه روز ،با مشاوره ای حرفه ای و دلسوزنه و  به صورت کاملا  رایگان شما را در انتخاب بهترین پمپ یاری نمایند. با ما تماس بگیرید.

پمپ دنده ای چیست ؟

پمپ دنده ای نقش جهان از پرکاربرد ترین  پمپ های  جا به جایی مثبت میباشد. پمپ دنده ای سیال را به طور مداوم بین چرخ دنده ها محصور میکند و آنرا به صورت مکانیکی و با استفاده از عمل پمپاژ چرخه ای منتقل مینماید. این پمپ  یک جریان بدون پالس آرام را متناسب با سرعت چرخشی چرخ دنده هایش ارائه می دهد.

پمپ دنده ای چگونه کار میکند؟

پمپ های دنده ای با استفاده از  چرخش چرخ دنده ها برای انتقال سیال استفاده میکنند. قسمت دوار یک پوششی از سیال بر روی پوسته پمپ دنده ای ایجاد کرده و در ورودی پمپ دنده ای ، مکش ایجاد مینماید. سیال مکش شده بین حفره های چرخ دنده قرار گرفته و فشارش افزایش پیدا میکند. در نهایت این سیال با فشار بالاتر به خروجی هدایت میگردد.

 

مشخصات پمپ دنده ای

 


انواع پمپ دنده ای

دو نوع طراحی برای پمپ دنده ای وجود دارد.

 1. پمپ دنده ای خارجی
 2. پمپ دنده ای داخلی

در زیر به شرح هر کدام از این نوع ها میپردازیم.

پمپ دنده ای خارجی

یک پمپ دنده خارجی  شامل دو چرخ دنده ی یکپارچه است که توسط شافت های جداگانه پشتیبانی می شود. به طور کلی، یک چرخ دنده توسط یک موتور رانده می شود و این چرخ دنده، چرخ دنده دیگر را می چرخاند. در بعضی از  موارد، ممکن است هر دو شفت  توسط موتورها رانده شوند. این شفت ها با استفاده از یاتاقان هایی در هر دو طرف پوسته ساپورت میشوند.

 1. وقتی که چرخدنده از سوراخ ورودی دور میشود، حجم سیال را زیاد میکند. جریان مایع به درون حفره ها وارد شده و بین دندانه چرخ دنده ها گیر میکند تا هنگامی که چرخ دنده ها بر خلاف جهت پوسته پمپ دنده ای شروع به چرخش کنند.
 2. مایع به دام اقتاده از ورودی تا خروجی پیرامون پوسته حرکت میکند.
 3. هنگامی که دندانه ها در بخش خروجی پمپ دنده ای به هم گیر میکنند، حجم سیال کاهش یافته و تحت فشار میگیرد.

هیچ مایعی دوباره بین دندانه ها باز نمیگردد زیرا آنها در هم قفل شده اند. تلورانس نزدیک بین چرخ دنده و پوسته به پمپ دنده ای  این اجازه  را میدهد که مکش را از ورودی انجام داده و از نشت مایع در قسمت خروجی جلوگیری  نماید.

 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده خارجی

 

پمپ دنده ای داخلی

اساس کار پمپ دنده ای  داخلی نیز دقیقا شبیه همان  پمپ دنده ای خارجی است با این تفاوت که دو چرخدنده ای که در هم گیر میکنند به شکل دیگری هستند. در واقع به این شکل است که یک چرخدنده کوچک در یک چرخدنده بزرگ واقع شده و درون یکدیگر میچرخند. دنده بزرگتر (روتور) دنده ای داخلی است یعنی دنده های آن به طرف داخل قرار دارند. درون آن  این یک دنده بیرونی کوچکتر است که خارج از مرکز نصب شده است.

پمپ دنده ای داخلی به صورتی  طراحی شده که دنده ها تنها در یک نقطه در گیر شوند. بوش و پینیون متصل به پوسته، محفظه را فیکس میکنند. یک قطعه ثابت هلالی شکل فضای ایجاد شده بین محفظه و چرخدنده را پر کرده و به عنوان آب بند عمل مینماید. 

 

پمپ دنده داخلی

پمپ دنده داخلی

 

هنگامی که چرخدنده ها از سوراخ ورودی پمپ دنده ای تولید  دور میشوند، حجم وسیعی را ایجاد مینمایند. سیال به درون این فضا ها و سوراخ ها رفته همانطور که چرخ دنده ها میچرخند درون دندانه های آنها گیر میکند.

 1. سیال گیر افتاده از ورودی پمپ دنده ای تا خروجی آن هدایت میگردد. 
 2. همانطور که چرخدنده ها در یکدیگر و در سمت خروجی پمپ دنده ای قفل شده اند و حجم سیال کاهش میابد و سیال با فشار از پمپ خارج میشود. 

 

بزرگترین ویژگی ها و فواید پمپ دنده ای

 

 1. پمپ دنده ای بسیار ساده و جمع و جور با تعداد محدودی از قطعاتاست.  آنها قادر نیستند دبی پمپ های گریز از مرکز را تولید کنند. اما میتوانند فشار و راندمان بالایی را نسبت به پمپ هایی چون پمپ های پره ای و لوب تامین نمایند. پمپ دنده ای اغلب برای پمپاژ مایعاتی چون روغن و سیالاتی با ویسکوزیته بالا مناسبند.
 2. در بین دو مدل پمپ دنده ای خارجی و پمپ دنده ای داخلی، پمپ دنده ای خارجی قادر به تامین فشار و دبی بالاتر است. زیرا دارای شفت محکم تری است که تحمل و مقاومت پمپ را افزایش میدهد.
 3. در مقابل پمپ های دنده ای داخلی، مکش بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی داشته و برای پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب تر هستند. این نوع پمپ ها هم چنین میتوانند دامنه عملیات مفید تری را فراهم کنند.
 4. گرچه پمپ های دنده ای بیشتر از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ هستند، اما آلیاژ ها و کامپوزیت های به کار رفته در آنها سبب میشود که بتوانند سیالات خورنده همچون اسید سولفوریک، هیپوکلرایت سدیم، کلرید سدیم و هیدروکسید سدیم را پمپاژ کنند.
 5. پمپ های دنده ای خارجی میتوانند در وسایل نقلیه، بالابر ها و هم چنین تجهیزات متحرک کارخانه جات به کار بروند.

 

تعمیر پمپ دنده ای نقش جهان

تعمیر پمپ گریز از مرکز پمپیران

پمپ دنده ای  نقش جهان حتی اگر معیوب هم نشوند باید به شکل منظم بازرسی گردند. بازرسی این پمپ ها معمولا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد. اما اگر سیالی که پمپاژ مینمایند خورنده بوده و یا حاوی ذراتی باشند که به مرور باعث سایش شوند، باید بازرسی ها را افزایش داد. 

در بازرسی ها باید یاتاقان ها را روغن زد و دمای آن ها را  مرتبا چک کرد. هم چنین باید دقت نمود که آیا پمپ نشتی دارد یا خیر. درآخر  وجود هرگونه ارتعاش و یا صدای غیر عادی در پمپ باید به تعمیرکار گذارش شود.

با این حال در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات پمپ دنده ای ایران تولید  تکنسین های کارآزموده و با تجربه هومان صنعت آماده هدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

کاربرد پمپ دنده ای

پمپ دنده ای نقش جهان  معمولا برای پمپاژ مایعات ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، رزین یا مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. آنها در هر برنامه ای که در آن دقت دقیق یا خروجی فشار بالا مورد نیاز است، به سایر پمپ ها ارجحیت دارند. نوسان فشار، پمپ دنده ای نقش جهان  را به شدت تحت تاثیر قرار نمیدهد. بنابراین برای جاهایی مناسب اند که تامین فشار مناسب، نا منظم میباشد. 

جدول زیر، لیست کاربرد پمپ های دنده ای خارجی و داخلی را به شکل مجزا نشان میدهد:

کاربرد

پمپ دنده ای داخلی

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای نقش جهان  سری PHF جهت پمپاژ روغن های سوختی و روان کننده

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF جهت پمپاژ افزودنی های شیمیایی و پلیمری

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان  سری PHF جهت پمپاژ  مخلوط های شیمیایی

 

                  √

پمپ دنده اینقش جهانسری PHF جهت کاربرد های صنعتی، کشاورزی و هیدرولیکی

 

                  √

پمپ دنده اینقش جهانسری PHF جهت پمپاژ اسید ها و اکسید ها

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهانسری PHF جهت پمپاژ رزین و پلیمرها

                √

 

پمپ دنده ای نقش جهانسری PHF جهت پمپاژ الکل و حلال         

               √

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF جهت پمپاژ آسفالت و قیر

               √

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF جهت پمپاژ فوم پلی ارتان

              √

 

پمپ دنده اینقش جهانسری PHF جهت پمپاژ شربت ذرت، کره بادام زمینی، کره کاکائو، شکر، روغن گیاهی و روغن حیوانی

              √

 

پمپ دنده اینقش جهان سری PHF جهت پمپاژ رنگ، جوهر و رنگدانه

             √

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF جهت پمپاژ صابون و شوینده

             √

 

پمپ دنده اینقش جهان  سری PHF جهت پمپاژ گلیکول

            √