پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF انواع و جزئیات

پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF

 

ویژگی های کلیدی پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF

 

بیشترین میزان آب دهی : 72.5  لیتر بر دقیقه 

 

بیشترین میزان فشار : 2 بار

 

نوع آب بند : نخ گرافیتی 

 

بیشترین درجه حرارت : 300 درجه سانتیگراد 

 

کاربرد پمپ دنده ای : جهت انتقال مواد با ویسکوزیته بالا نظیر چسب، قیر، سوخت، نفت ، گاز، ملاس و خمیر مورد استفاده قرار میگیرند. 

پمپ نقش جهان 

پمپ استیل دنده ای نقش جهان سری SHF ، به دلیل جنس بدنه و دنده هایی که دارد، متفاوت ترین پمپ نقش جهان است .گروه صنعتی نقش جهان، فعالیت خود را از سال 1379 در اصفهان آغاز نمود. پمپ های دنده ای نقش جهان از چندان کیفیت بالایی برخوردارند که نیاز کشور به پمپ های وارداتی را تا حد زیادی کاهش داده اند. زیرا هدف اصلی نقش جهان، کاهش وابستگیکشور و به تبع  هم وطنان به پمپ های وارداتی به خصوص در زمان تحریم است. لازم به ذکر است که گروه صنعتی نقش جهان، در راستای نیل به این هدف، همواره پمپ های دنده ای خویش را با قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه کرده است. 

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
جدول راهنمای انتخاب
ابعاد و اندازه
دانلود کاتالوگ

قطر ورودی : 1 تا 2 اینچ

قطر خروجی : 1 تا 2 اینچ

حداکثر فشار : 2 بار 

حداکثر آبدهی :  72.5 لیتر بر دقیقه 

جنس پوسته : استیل         

جنس دنده : استیل 

حداکثر دما : 300 درجه سلسیوس  

نوع آب بند : نخ گرافیتی

   

پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF

پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF

شاید شما هم در یافتن صفحه مورد نظر حهت اطلاع از ابعاد و اندازه پمپ مورد نظرتان در کاتالوگ به مشکل برخورده باشید. ما این مشکل را بر طرف کرده و صفحه ابعاد و اندازه را جهت رفاه حال شما، کاربران گرامی از کاتالوگ جدا نموده ایم. 

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری HF

ابعاد و اندازه پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF

75%
نسبت ارزش به قیمت
70%
تعمیر پذیری
80%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

امیدواریم تا اینجاl موفق شده باشیم تا شما را در انتخاب صحیح  پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF یاری کنیم. کارشناسان متخصص  ما در گروه صنعتی هومان صنعت آماده اند تا در هر ساعت از شبانه روز ،با مشاوره ای حرفه ای و دلسوزانه و به صورت کاملا رایگان شما را در انتخاب بهترین پمپ یاری کنند. با ما تماس بگیرید.

پمپ دنده ای چیست ؟

پمپ دنده ای نقش جهان نوعی پمپ جا به جایی مثبت میباشد.  پمپ دنده ای سیال را به صورت مداوم بین چرخ دنده ها محصور نموده و آنرا به صورت مکانیکی و با استفاده از عمل پمپاژ چرخه ای منتقل مینماید. این پمپ  یک جریان بدون پالس آرام را متناسب با سرعت چرخشی چرخ دنده هایش ارائه می دهد.

پمپ دنده ای چگونه کار میکند؟

پمپ های دنده ای با استفاده از چرخش چرخ دنده ها برای انتقال سیال استفاده میکنند. قسمت دوار یک پوشش از سیال بر روی پوسته ی  پمپ دنده ای ایجاد کرده و در  قسمت ورودی پمپ دنده ای ، مکش ایجاد مینماید. سیال مکش شده بین حفره های چرخ دنده قرار گرفته و فشارش افزایش پیدا میکند.  در نهایت این سیال با فشار بالاتر به خروجی هدایت میگردد.

 

مشخصات پمپ دنده ای

 


انواع پمپ دنده ای

دو نوع طراحی برای پمپ دنده ای وجود دارد.

 1. پمپ دنده ای خارجی
 2. پمپ دنده ای داخلی

در زیر به شرح هر کدام از این نوع ها میپردازیم.

پمپ دنده ای خارجی

یک پمپ دنده  ای خارجی  دارای دو چرخ دنده ی یکپارچه میباشد که توسط شافت های جداگانه پشتیبانی می گردد. به طور کلی، یک چرخ دنده توسط یک موتور رانده شده و این چرخ دنده، چرخ دنده دیگر را می چرخاند. در برخی موارد، ممکن است هر دو شفت توسط موتورها رانده شوند. این شفت ها با استفاده از یاتاقان هایی در هر دو طرف پوسته ساپورت میشوند.

 1. وقتی که چرخدنده از سوراخ ورودی دور میشود، حجم سیال را گسترش میدهد. جریان مایع به درون حفره ها وارد شده و بین دندانه چرخ دنده ها گیر میکند تا هنگامی که چرخ دنده ها بر خلاف جهت پوسته پمپ دنده ای شروع به چرخش نماید.
 2. مایع به دام اقتاده از ورودی تا خروجی پیرامون پوسته حرکت میکند.
 3. هنگامی که دندانه ها در بخش خروجی پمپ دنده ای به هم گیر میکنند، حجم سیال کاهش یافته و تحت فشار واقع میشود. 

هیچ مایعی دوباره بین دندانه ها بر نمیگردد زیرا آنها در هم قفل شده اند. تلورانس نزدیک میان چرخ دنده و پوسته به پمپ دنده ای  این اجازه  را میدهد که مکش را از ورودی انجام داده و از نشت مایع در قسمت خروجی جلوگیری  نماید.

 

پمپ دنده داخلی

پمپ دنده خارجی

 

پمپ دنده ای داخلی

مکانیزم  پمپ دنده ای  داخلی نیز دقیقا مانند همان خارجی است با این تفاوت که در پمپ دنده ای داخلی دو چرخدنده ای که در هم گیر میکنند به شکل دیگری هستند. در واقع به این شکل است که یک چرخدنده کوچک در یک چرخدنده بزرگ واقع شده و درون هم میچرخند. دنده بزرگتر (روتور) دنده ای داخلی است یعنی دنده های آن به طرف داخل قرار دارند. درون آن  این یک دنده بیرونی کوچکتر است که خارج از مرکز نصب شده است.

پمپ دنده ای داخلی به شکلی طراحی شده است که دنده ها تنها در یک نقطه در گیر شوند. بوش و پینیون متصل به پوسته، محفظه را فیکس میکنند. یک قطعه ثابت هلالی شکل فضای ایجاد شده بین محفظه و چرخدنده را پر کرده و به عنوان آب بند عمل میکند. 

 

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده داخلی

 

زمانی  که چرخدنده ها از سوراخ ورودی پمپ دنده ای تولید دور میشوند، حجم وسیعی را ایجاد مینمایند. سیال به درون این فضا ها و سوراخ ها رفته همانطور که چرخ دنده ها میچرخند درون دندانه های آنها گیر میکند.

 1. سیال گیر افتاده از ورودی پمپ دنده ای تا خروجی آن هدایت میشود.  
 2. همانطور که چرخدنده ها در یکدیگر و در سمت خروجی پمپ دنده ای قفل شده اند و حجم سیال کاهش میابد و سیال با فشار از پمپ خارج میگردد. 

 

بزرگترین ویژگی ها و فواید پمپ دنده ای

 

 1. در بین دو مدل پمپ دنده ای خارجی و پمپ دنده ای داخلی، پمپ دنده ای خارجی قادر به تامین فشار و دبی بالاتر است. زیرا دارای شفت محکم تری است که تحمل و مقاومت پمپ را تا حد زیادی بالا میبرد. 
 2. گرچه پمپ های دنده ای بیشتر از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ هستند، اما آلیاژ ها و کامپوزیت های به کار رفته در آنها سبب میگردد که بتوانند سیالات خورنده همچون اسید سولفوریک، هیپوکلرایت سدیم، کلرید سدیم و هیدروکسید سدیم را پمپاژ کنند.
 3. پمپ های دنده ای خارجی میتوانند در وسایل نقلیه، بالابر ها و هم چنین تجهیزات متحرک کارخانه جات به کار بروند.
 4. پمپ دنده ای بسیار ساده و جمع و جور با تعداد محدودی از قطعات میباشد. آنها قادر نیستند دبی ای هم اندازه پمپ های گریز از مرکز را تولید نمایند. اما میتوانند فشار و راندمان بالایی را نسبت به پمپ هایی چون پمپ های پره ای و لوب تامین کنند. پمپ دنده ای اغلب برای پمپاژ مایعاتی چون روغن و سیالاتی با ویسکوزیته بالا مناسب هستند.
 5. در مقابل پمپ های دنده ای داخلی، مکش بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای خارجی داشته و برای پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالا مناسب تر میباشند. این نوع پمپ ها هم چنین میتوانند دامنه عملیات مفید تری را فراهم نمایند. 

 

تعمیر پمپ دنده ای نقش جهان

تعمیر پمپ گریز از مرکز پمپیران

پمپ دنده ای نقش جهان حتی اگر معیوب هم نشود باید به شکل منظم بازرسی شوند. بازرسی این پمپ ها معمولا 3 ماهه و 6 ماهه می باشد. اما اگر سیالی که پمپاژ میکنند خورنده بوده و یا حاوی ذراتی باشند که به مرور باعث سایش شوند، باید بازرسی ها را افزایش داد. 

در بازرسی ها باید یاتاقان ها را روغن کاری کرد و دمای آن ها را  مرتبا چک نمود. هم چنین باید دقت نمود که آیا پمپ نشتی دارد یا خیر. درآخر  وجود هرگونه ارتعاش و یا صدای غیر عادی در پمپ باید به تعمیرکار گذارش شود.

با این حال در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات پمپ دنده ای ایران تولید  تکنسین های کارآزموده و با تجربه هومان صنعت آماده هدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

 

کاربرد پمپ دنده ای

پمپ دنده ای نقش جهان  معمولا برای پمپاژ مایعات ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، رزین یا مواد غذایی موردبهره برداری  واقع می شود. آنها در هر برنامه ای که در آن دقت دقیق یا خروجی فشار بالا مورد نیاز است، به سایر پمپ ها ترجیح داده می شوند. نوسان فشار، پمپ دنده ای نقش جهان  را شدیدا تحت تاثیر قرار نمیدهد. پس برای جاهایی مناسب اند که تامین فشار مناسب، نا منظم میباشد. 

جدول زیر، لیست کاربرد پمپ های دنده ای خارجی و داخلی را به شکل مجزا نشان میدهد:

کاربرد

پمپ دنده ای داخلی

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای نقش جهان  جهت پمپاژ روغن های سوختی و روان کننده

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ افزودنی های شیمیایی و پلیمری

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ  مخلوط های شیمیایی

 

                  √

پمپ دنده اینقش جهان جهت کاربرد های صنعتی، کشاورزی و هیدرولیکی

 

                  √

پمپ دنده اینقش جهان جهت پمپاژ اسید ها و اکسید ها

 

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ رزین و پلیمرها

                √

 

پمپ دنده ای نقش جهانجهت پمپاژ الکل و حلال         

               √

                  √

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ آسفالت و قیر

               √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ فوم پلی ارتان

              √

 

پمپ دنده اینقش جهان جهت پمپاژ شربت ذرت، کره بادام زمینی، کره کاکائو، شکر، روغن گیاهی و روغن حیوانی

              √

 

پمپ دنده اینقش جهان جهت پمپاژ رنگ، جوهر و رنگدانه

             √

 

پمپ دنده ای نقش جهان جهت پمپاژ صابون و شوینده

             √

 

پمپ دنده اینقش جهان  جهت پمپاژ گلیکول

            √

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات مرتبط