پمپ دنده ای نقش جهان انواع و جزئیات

گروه صنعتی نقش جهان، فعالیت خود را از سال 1379 در اصفهان آغاز نمود. پمپ های دنده ای نقش جهان چنان از کیفیت بالایی برخوردارند که نیاز کشور به پمپ های وارداتی را تا حد زیادی کاهش داده است. زیرا هدف اصلی نقش جهان، کاهش وابستگی هم وطنان به پمپ های وارداتی به خصوص در زمان تحریم است. لازم به ذکر است که گروه صنعتی نقش جهان، در راستای نیل به این هدف، همواره پمپ دنده ای خویش را با قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه کرده است. 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری

 

انواع پمپ دنده ای نقش جهان 

 

همان طور که می دانید پمپ های دنده ای یا همان پمپ های غلیظ کش در صنایع مختلفی کاربرد دارند. برای مثال از این نوع پمپ ها برای انتقال قیر و یا انتقال عسل و شکلات در صنایع غذایی استفاده می کنند. به دلیل تنوع کاربرد این نوع پمپ شرکت نقش جهان اقدام به تولید انواع گوناگونی از این پمپ ها نموده است. مثلا در صنایع غذایی برای باید از پمپ دنده ای نقش جهان نوع استیل استفاده نمود. 

از دیگر سری های پمپ دنده ای نقش جهان می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل، بر روی آن کلیک کنید. 

 


پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF از جمله پمپ هایی است که می تواند حجم زیادی از مواد ویسکوز مانند قیر، عسل، مواد خمیری و … را پمپاژ نماید. جنس پوسته ی این پمپ از چدن بوده ولی دنده های آن فولادی هستند. چنین ویژگی هایی قدرت این پمپ را برای پمپاژ مواد ویسکوز به شدت بالا می برد. ماکسیمم فشاری که پمپ دنده ای نقش جهان سری PHF  می تواند تولید کند 5 بار و حداکثر دبی آن 133لیتر بر دقیقه می باشد. جنس دنده ها و پوسته این پمپ قابلیت تحمل دمای بسیار بالا تا حد 300 درجه سانتی گراد را به این پمپ می دهد. به همین دلیل است که از پمپ دنده ای PHF برای پمپاژ موادی چون قیر داغ می توان بهره گرفت.برای جلوگیری از نشتی مواد در این پمپ نیز از بلبرینگ استفاده می شود.  

 

 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری HF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری HF

 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری HF از جمله اولین پمپ های دنده ای تولید شده توسط گروه صنعتی نقش جهان می باشد. در حقیقت سری های دیگر پمپ دنده ای نقش جهان مانند پمپ دنده ای PHF مشابه این پمپ تولید شدند. بنابراین بیشتر ویژگی های پمپ دنده ای نقش جهان سری HF شبیه سری قبل یعنی پمپ دنده ای PHF می باشد. یعنی میزان دبی این پمپ دنده ای حداکثر 133 لیتر بر دقیقه و بیشترین فشار آن 5 بار می باشد. جنس بدنه پمپ دنده ای نقش جهان سری HF از چدن خاکستری و دنده های آن فولادی است. حداکثر دمایی که این پمپ می تواند تحمل کند 80 درجه سانتری گراد بوده و برای پمپاژ موادی مناسب است که حساسیت بهداشتی و یا خورندگی دارند. نوع آب بند این پمپ نیز نخ نسوز است. لازم به ذکر است، هنگامی که دور مورد نیاز بالای 700 دور بر دقیقه باشد، پمپ دنده ای HF باید به شکل مستقیم با الکتروموتور کوپل شود. 

 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری SHF جزو رده های متوسط پمپ دنده ای نقش جهان می باشد. زیرا حداکثر دبی تولیدی توسط این پمپ دنده ای 72.5 لیتر بر دقیقه و بیشترین فشار تامینی آن 2 بار می باشد. اما مهم ترین ویژگی ای که سبب تمایز این پمپ دنده ای نسبت به سایر پمپ های دنده ای نقش جهان می شود، جنس بدنه و دنده های آن است که تماما استیل می باشد. همانطور که می دانید پمپ های تمام استیل برای پمپاژ مواد غذایی و اسیدی مناسب است. اما به دلیل وجود همین استیل به کار رفته در بدنه باید از الکتروموتور با دور پایین استفاد نمود. از آن جایی که چنین دور موتوری عموما توسط الکتروموتور ها تولید نمی شود به ناچار باید از گیربکس و یا اینونتور استفاده نمود. 

 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF از محصولات با کیفیت داخلی است که نیاز به مدل مشابه خارجی را تا حدود زیادی برطرف کرده است. از آنجا که نمونه های مشابه خارجی پمپ دنده ای نقش جهان اختلاف قیمت بالایی با نمونه های داخلی دارد، استفاده از پمپ دنده ای نقش جهان سری GF را بسیار مقرون به صرفه کرده است. استفاده از آلیاژ های خوب و هم چنین ماشین کاری های با کیفیت سبب شده تا بتوانیم به پمپ دنده ای نقش جهان سری GF از نظر کیفی نمره قابل قبولی بدهیم.

پمپ دنده ای نقش جهان سری GF کاربرد های فراوانی نظیر انتقال قیر ، آسفالت ، رزین ، رنگ ، مواد خوراکی و غیره دارد که این امر نشانگر این است که پمپ دنده ای نقش جهان پمپ پرکاربردی است. از همین حیث اکثر پمپ های پر کاربرد دارای گستره محصولات متنوعی هستند تا بتوانند به نیاز های گوناگون پاسخگو باشند. پمپ دنده ای نقش جهان سری GF با توجه به کاربرد های ذکر شده ، در سایز هایی از 2 تا 6 اینچ تولید می گردد و توانایی انتقال 2000 لیتر بر دقیقه از سیال های ذکر شده را دارد. حداکثر فشار در پمپ دنده ای نقش جهان سری GF کم و در حدود 5 بار است که البته با توجه به دنده خارجی بودن و مدل پمپ ، عدد قابل قبولی است. از نظر حرارتی نیز پمپ دنده ای نقش جهان سری GF سیالات تا 300 درجه سانتی گراد را می تواند پمپاژ کند . البته توصیه می گردد حتی الامکان در دمای های پایین تر مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF

 

پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF

پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF  از جمله پمپ های زیر گروه HF  می باشد. این نوع پمپ مانند پمپ دنده ای HF برای انتقال مواد با ویسکوزیته بالا استفاده می شود ولی نسبت به پمپ های سری GF وسکوزیته پایین تری را می تواند منتقل کند. جنس بدنه پمپ دنده ای نقش جهان سری BHF از برنج و دنده های آن استینلس استیل 316 می باشد. بیش ترین دمایی که می تواند این پمپ منتقل کند 300 درجه سانتی گراد و آب بند آن نخ گرافیتی می باشد. این نوع پمپ نیز مانند سری SHF نیاز به دور پایین داشته و حتما باید با گیربکس شافت مستقیم وصل شود. 

 

 

تعمیرات پمپ دنده ای نقش جهان 

 

تعمیر

پمپ دنده ای نقش جهان با توجه به اینکه در داخل کشور تولید می گردد ، امکان تهیه قطعات اصلی وجود دارد لذا می توانیم از این حیث نمره قابل قبولی به این پمپ بدهیم. اما بهتر است در صورتی که نیاز به استفاده مداوم از پمپ دنده ای نقش جهان داریم ، حتما پمپ رزرو نیز تهیه کنیم.تعمیر این سری، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

لیست قیمت پمپ دنده ای نقش جهان 

 

لیست قیمت پمپ دنده ای نقش جهان بستگی به جنس، اندازه، مدل و تجهیزات جانبی مورد نیاز آن پمپ دارد. برای مثال سری هایی که در آن از استیل استفاده شده است معمولا قیمت بالاتری دارند. راندمان پمپ نیز تاثیر بسیاری در قیمت پمپ دارد. مسلم است که پمپ هایی با راندمان بالاتر، قیمت بالاتری نیز دارند. برخی از سری های پمپ دنده ای نقش جهان تنها با دور پایین الکتروموتور کار می کنند، چنین دور هایی معمولا توسط الکتروموتور های موجود در بازار تولید نمی شوند بنابراین باید از گیربکس صنعتی برای کاهش دور استفاده کرد. چنین تجهیزات جانبی ای به همراه شاسی قیمت پمپ دنده ای را افزایش می دهد.