پمپ دیافراگمی آرو | فروش و قیمت پمپ دیافراگمی بادی ARO انواع و جزئیات

 

ARo  یک کمپانی آمریکایی است که در جهت انتخاب بهترین و هوشمندانه ترین محصولات سیالاتی مورد نیاز در صنایع فعالیت می کند. محصولات ARO  از قبیل پمپ دیافراگمی آرو بادی، پمپ پیستونی، فیلتر ها، رگلاتور ها، روان کننده ها، تجهیزات روان کننده و شیر ها و سیلندر های پنوماتیک به گونه ای طراحی و تولید شده اند که بهترین میزان راندمان و عملکرد و قابلیت سروی دهی را داشته باشند. به همین دلیل است که ARO  هوشمندانه ترین انتخاب برای جهت صنایع سیالاتی است. ARO  با داشتن 85 سال سابقه در جهت تولید محصولات برتر و ممتاز در حوزه سیالات، توانسته است جایگاه خود را در صنایع مختلفی از جمله صنایع شیمایی، صنایع تولیدی، صنایع داروسازی و صنایع معدنی در سرتاسر دنیا به بالاترین رتبه اختصاص دهد.

 

پمپ های دیافراگمی بادی ARO  برای استفاده های عمومی طراحی شده اند. این پمپ ها می توانند همه نوع سیالی را از سیال تمیز با ویسکوزیته بالا تا سیالات چسبنده، دارای ذرات خورنده و ساینده در اندازه های بزرگ و با ویسکوزیته متوسط را بدون هیچ گونه آسیب و خسارتی پمپاژ نمایند. به دلیل وجود موتور پنوماتیک در این پمپ ها، می توان از آن ها  در محیط هایی که در معرض خطر انفجار هستند استفاده کرد. بیشتر پمپ های دیافراگمی ARO دارای گواهینامه ATEX هستند (CE Ex11 2GD X).

 

 

پمپ دیافراگمی آرو

 

انواع پمپ دیافراگمی آرو

 

پمپ دیافراگمی ARO  در سری ها و مدل های گوناگون تولید می شود که از جمله این مدل ها می توان به

 

 • پمپ های دیافراگمی سری Expert
 • پمپ های دیافراگمی PRO
 • پمپ های دیافراگمی خاص

 

اشاره کرد. در میان این سری ها، پمپ دیافراگمی سری Expert  محبوبیت بیشتری دارد.این سری از پمپ دیافراگمی آرو شامل تمامی ویژگی های پمپ های دیافراگمی بادی هستند با این تفاوت که از یک سری مزایا و ویژگی های برتری نسبت به پمپ های دیافراگمی معمولی برخوردار هستند. این ویژگی های عبارتند از :

 

 • قابلیت برقراری ارتباط الکترونیکی و فعال سازی سلنوئیدی که سبب افزایش دقت دبی در هر چرخه پمپاژ و حجم پایدار تر انتقالی در هر ضربه می شود.

 

 • دارا بودن کنترلر سلنوئیدی که سبب می شود تعداد چرخه هایی که باید برای بهبود تکرار پذیری دسته ها انجام شود، دقیق تر باشند.

 

 • شیر هوای راه انداز Patented SimulShift، که مانع از توقف پمپ در هنگام اتصال به پمپ های دیگر می شود.

 

 • شیر یک طرفه Quick Dump که هوای سرد را از اجزای مستعد یخ زدگی دور کرده و مانع از یخ زدن آن ها می شود.

 

 • دیافراگم PTFE (پلی اترا فلورو اتیلن) که دوام و طول عمری دو برابر دیگر دیافراگم ها دارد.

 

جهت مشاهده مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ هر کدام از مدل های Expert  بر روی آن کلیک نمایید.

 

پمپ دیافراگمی ARO  سری EXPERT  ( غیر فلزی-پلاستیکی)

 

پمپ دیافراگمی آرو پلاستیکی

 

پمپ دیافراگمی آرو سری EXPERT  ( غیر فلزی-پلاستیکی) از موادی مانند پلی پروپیلن، استال و PVDF  ساخته شده است. عمر دیافراگم های این سری از پمپ های ARO  بالا بوده و نیاز کمی به نگهداری و تعمیر پیدا می کنند. نشتی در این مدل پمپ وجود نداشته و پمپاژ مواد با دقت بسیار بالایی انجام می گیرد. میزان آب دهی پمپ  دیافراگمی و پلاستیکی ARO  در بازه  20 تا 696 لیتر بر دقیقه و فشار کاری آن در محدوده 6.8 تا 8.6 بار می باشد. همانطور که در بالا گفته شد این پمپ دیافراگمی می تواند سیالات حاوی ذرات بزرگ را میز پمپاژ نماید. اندازه ذراتی که قابل پمپاژ برای این پمپ هستند از 1.6 تا 6.4 میلی متر هستند.

 

 

 

 

پمپ دیافراگمی ARO  سری EXPERT  (فلزی)

 

پمپ دیافراگمی آرو فلزی

پمپ دیافراگمی آرو  سری EXPERT  (فلزی) به طور کلی در صنایع شیمیایی برای انتقال مواد اسیدی، حلال ها و هم چنین مواد با ویسکوزیته بسیار بالا و یا حاوی ذرات معلق بسیار بزرگ به کار می رود. فلزات و متریال به کار رفته در این پمپ شامل آلومینیوم، چدن، استیل و هستلوی Hastelloy (سوپر آلیاژ بر پایه نیکل) می باشد. این مدل هم مانند سری پلاستیکی دقت بالایی داشته و قابلیت نصب ضد نشت را بر روی خود دارد. محدوده فشار پمپ دیافراگمی فلزی آرو از 6.8 تا 8.6 بار و محدوده آب دهی آن از 45 تا 1041 لیتر بر دقیقه می باشد. قدرت مکش این پمپ از 4.2 تا 5.7 متر و بازه قطر ریز ذرات قابل انتقال در آن از 2.4 تا 9 میلی متر می باشد.

 

 

تعمیرات پمپ دیافراگمی آرو 

 

تعمیر

پمپ دیافراگمی آرو معمولا طول عمر بالایی دارد و خیلی کم  دچار آسیب می شود. تنها قطعه ای که در این پمپ بیشتر در معرض آسیب قرار دارد دیافراگم است. اما خوش بختانه دیافراگم جزو قطعات ارزان قیمت بوده و به راحتی می توان آن را تعویض و نصب نمود. از جمله راه کار های عملی برای افزایش دوام و طول عمر این پمپ می توان به تعویض فیلتر هوا در پمپ دیافراگمی بادی، تنظیم رطوبت هوا، جلوگیری از ورود هوای آلوده به پمپ، تمیز کردن پورت های ورودی و خروجی از رسوبات، آزمایش قطعات الاستیکی پمپ و تعویض آن ها در صورت پارگی و سایش اشاره نمود.

چنان چه با رعایت تمامی این موارد پمپ دیافراگمی شما به هر علتی دچارعیب گردید و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات داشت می توانید با متخصصان ما در واحد تعمیرات هومان صنعت تماس بگیرید.

 

 

لیست قیمت پمپ دیافراگمی آرو

 

لیست قیمت

متاسفانه در سال های اخیر به دلیل نوسانات ارز و ناپایداری بازار داخلی، قیمت پمپ های دیافراگمی هیچ گاه ثابت نبوده است. ولی به طور کلی می توان گفت قیمت پمپ دیافراگمی آرو به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به

 • متریال به کار رفته در پمپ

 

 • نوع پمپ دیافراگمی

 

 • دوام و طول عمر

 

 • نوع و جنس دیافراگم

 

 • میزان بازده پمپ

 

 • میزان مکش

 

 • سایز پمپ

 

 • میزان فشار

 

 • میزان آب دهی

 

 • داشتن سنسور های نشت یاب

 

 • برند پمپ

 

اشاره نمود. با اطلاع از نوع نیاز به این پمپ و ویژگی های سیالی که می خواهید آن را پمپاژ نمایید می توانید موارد بالا را بهینه تر انتخاب نموده و قیمت مناسب تری را خریداری نمایید. مشاوران ما در هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاورات فنی و به روز ترین لیست قیمت به شما هم وطنان عزیز می باشند. با ما تماس بگیرید.