پمپ سانتریفیوژ ابارا انواع و جزئیات

پمپ سانتریفیوژ ابارا از پرکاربرد ترین پمپ های شرکت EBARA است. ابارا بزرگترین شرکت ژاپنی در حوزه تولید انواع پمپ میباشد. ابارا در سال 1912 تاسیس شد و در طی سالیان با شعار خلاقیت و چالش پذیری توانسته به سرعت رشد کند. ابارا در نظر دارد همچون یک قرن سابقه خویش با چشم اندازی صد ساله تکنولوژی های نوینی را به خدمت گرفته و محصولاتی بی نظیر را وارد بازار کند. محصولات ابارا توانسته بازارکشورهای اروپایی و آسیایی زیادی را از جمله ایران پوشش داده و هم چنان با قدرت به خدمت رسانی بی نظیر خویش ادامه دهد. بزرگترین مشخصه محصولات شرکت ابارا، سازگار بودن با محیط زیست است. این مشخصه سبب شده، مصرف کنندگان زیای، محصولات این شرکت را به سایر رقبا ترجیح دهند.

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا پمپ ابارا

 

انواع پمپ سانتریفیوژ ابارا 

پمپ سانتریفیوژ ابارا در انواع و جنس های گوناگون مانند پمپ های سانرتیفیوژ چدنی، برنزی و استیل به بازار ایران وارد می شود. بازار یابی خوب این پمپ ها در ایران باعث شده است که امروزه در اقصی نقاط صنعت و کشاورزی این پمپ های متنوع و با کیفیت را به چشم ببینیم. برای مثال در صنایع غذایی و سیستم های گرمایشی پمپ های ژاپنی ابارا گوی سبقت را از رقیبان خود دزدیده اند. 

از دیگر سری های پمپ سانتریفیوژ ابارا می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

برای مشاهده مشخصات فنی بیشتر و دانلود کاتالوگ هر مدل، بر روی آن کلیک کنید. 

 


 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری MD-MMD

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری MD-MMD از جمله پمپ های گریز از مرکز تولید شده توسط کارخانه اباراست که کاربرد وسیعی دارد. این کاربرد ها عبارتند از تامین آب در کشاورزی، عمران، صنایع، تهویه مطبوع، مزارع صنعتی و … . یازده این پمپ چیزی نزدیک به 80 درصد بوده و پروانه آن به گونه ای است که به شکل هیدرولیکی بالانس شده تا از تراست محوری و در نتیجه نشتی آب جلوگیری نماید. حداکثر فشاری که توسط این پمپ تامین می شود 10 بار و میزان آب دهی ماکسیمم 270 متر مکعب در ساعت است.  جنس بدنه پمپ سانرتیفیوژ ابارا سری MD-MMD از چدن و پروانه آن استیل می باشد. متریال به کار رفته در این پمپ سبب می شود که بتواند حداکثر دمای 130 درجه سانتی گراد را تحمل نماید. مناسب ترین الکتروموتور پمپ MD-MMD نیز الکتروموتوری است سه فاز با کلاس حرارتی F  و کلاس حفاظتی IP 55. 

 

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری 2CDX

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری 2CDX از سری های استیل تولید شده توسط کمپانی ابارا است که دارای دو پروانه شعاعی هیدرولیکی می باشد. جنس این دو پروانه از استیل AISI 304 و AISI 316  سری L است. به همین دلیل به این پمپ، 2CDX سری L می گویند. تمامی قطعات این سری پمپ سانتریفیوژ ابارا طی فرایند های هیدروفرمینگ ساخته شده اند که سبب افزایش قدرت، استحکام و بازده این پمپ می شوند. وظیفه اصلی این پمپ در کل تامین آب تمیز است و حوزه های متنوعی را از آبیاری محدوده های کوچک تا برج های تبخیر غول آسا را در صنعت در بر می گیرد. نوع آب بند این پمپ مکانیکال سیل است و می تواند در مقابل فشار 7 بار و حداکثر آب دهی 80 متر مکعب این پمپ مقاومت کرده و نشتی جلوگیری نماید. 

 

 

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری DWO

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری DWO با استفاده از بهترین آلیاژ ها و بهترین ماشین آلات تولید شده که سبب گردیده از پمپ استیل ابارا سری DWO  بتوان در کاربرد های بسیار گوناگونی استفاده کرد. این سری از پمپ استیل ابارا پروانه باز بوده و به همین سبب می تواند سیالاتی که ناخالصی دارد را نیز پمپاژ کند . عمده کاربرد پمپ استیل ابارا سری DWO  جهت انتقال آب تمیز ، نوشیدنی ها و سیالات خوراکی و به طور کلی جاهایی که انتقال بهداشتی سیالات بسیار اهمیت دارد ، می باشد. که در این راستا این سری از پمپ استیل ابارا در سایز  2 اینچ با حداکثر آبدهی 66 متر مکعب بر ساعت تولید می گردد. همچنین حداکثر فشار تولیدی این پمپ 8 بار  می باشد. پوسته پمپ استیل ابارا سری DWO  و همچنین پروانه آن از جنس استیل 304 می باشد. حداکثر دمای سیال قابل انتقال رای این سری از پمپ استیل ابارا 90 درجه سانتیگراد است .

 

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری 3L

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری 3L یک پمپ گریز از مرکز یک طبقه و استیل می باشد. مانند بیشتر پمپ های گریز از مرکز این سری نیز جهت آب رسانی و انتقال مواد خوراکی و خورنده در صنایع غذایی، کولینگ تاور (برج های خنک کن)، برج های تبخیر و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. حداکثر فشار قابل تامین توسط پمپ استیل ابارا سری 3L ، ده بار بوده و سری های معمولی آن تا دمای 90 درجه سانتی گراد را می توانند تحمل کنند. چنانچه نیاز به انتقال سیال با دمای بیشتر باشد باید از سری های ویژه استفاده نمود که تا دمای 120 درجه را می توانند تحمل کنند. 

 

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری CD-CDX

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری CD-CDX همانطور که از تصویرش مشخص است، از سری های استیل ابارا می باشد. پمپ های استیل علاوه بر انتقال آب تمیز برای انتقال مواد خوراکی مانند نوشابه ها در صنایع غذایی و هم چنین مواد شوینده صنعتی حاوی ذرات معلق مورد استفاده قرار می گیرند. وجه تمایز اصلی این پمپ با پمپ سانتریفیوژ ابارا سری 2CDX این است که در این مدل از تنها یک پروانه استفاده شده است. حداکثر فشار کاری قابل تولید برای پمپ سانترفیوژ ابارا سری   CD-CDX هشت 8  بار و ماکسیمم دمای سیال قابل پمپاژ برای آن 90 درجه سانتی گراد می باشد. علاوه بر این برای اتصال این پمپ به الکتروموتور باید از موتوری استفاده کرد که کلاس حفاظتی  IP55 داشته باشد. 

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری ENR

پمپ سانتریفیوژ ابارا سری ENR  از سری پمپ های گریز مرکز استاندارد و چدنی اباراست. مهم ترین کاربرد این پمپ در عمران، کشاورزی، صنعت، افزایش فشار آب، آتش نشانی، تهویه مطبوع، سیستم های گرمایشی، انتقال سیالات صنعتی و آب یاری گیاهان می باشد. حداکثر فشار قابل تامین توسط این پمپ 147 بار و ماکسیمم دمای قابل تحمل برای آن 120 درجه سانتی گراد می باشد. در مورد مواد و متریال به کار رفته در این پمپ می توان گفت که پروانه آن عمدتا از جنس چدن و گاها برنز بوده و شافت آن نیز استیل AISI 420 می باشد. 

 

 

 

تعمیرات پمپ سانتریفیوژ ابارا

تعمیر

 

پمپ سانتریفیوژ ابارا معمولا دچار عیب جدی و خاصی نمی گردد ولی با این حال پس از 3 تا 6 ماه استفاده مداوم منطقی است که باز بینی گردد. به علاوه پمپ های استیل ابارا امکان عیب در ناحیه پروانه استیل خود به دلیل انتقال سیالات گوناگون را خواهند داشت. که در حال حاضر می توان قطعات یدکی این مدل را تامین کرد. تعمیر این پمپ ها نیز ، نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات و قطعات لازم و همچنین دانش و مهارت می باشد. جهت ارتباط با واحد تعمیرات هومان صنعت، با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

لیست قیمت پمپ سانتریفیوژ ابارا

لیست قیمت پمپ سانتیفیوژ ابارا به دلیل وارداتی بودن این کالا و نوسانات ارز مرتبا در حال تغییر است، بنابراین نمی توان یک لیست قیمت ثابت را ارائه کرد. چنانچه تمایل دارید از قیمت این پمپ ها مطلع گردید کافی است با متخصصان ما در هومان صنعت تماس بگیرید. اما جهت افرایش آگاهی و دانسته های شما می توان گفت که قیمت پمپ های سانتریفیوژ تا حد زیادی به متریال به کار رفته و سایز آن بستگی دارد. برای مثال پمپ های استیل به سبب متریال خود دمای بالاتری دارند.