گروت سیمانی | قیمت گروت سیمانی با مقاومت بالا انواع و جزئیات

گروت سیمانی

 

 

گروت سیمانی ماده ای خمیری شکل و ضخیم است. این ماده از سیمان و رزین بدون  سنگدانه تشکیل شده است که با آب مخلوط شده و به شکل خمیر مورد استفاده قرار می گیرد. سابقه گروت و خمیر گروت حداقل به 200 سال پیش بر می گردد. گروت همانند بتن جهت مقاوم سازی به کار نمی رود، بلکه بیشتر جهت پر کردن فاصله ها و یا ترمیم ترک ها مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله قصد داریم کاربرد گروت و نحوه میکس کردن آن را به طور کامل شرح دهیم.

 

 

کیفیت گروت و هم چنین اطلاع از درصد ترکیب گروت با آب بسیار در کیفیت ترمیم ها و هم چنین از بین بردن ترک ها حائز اهمیت است. بنابراین حتما گروت مورد نیاز خود را از یک شرکت و یا نمایندگی معتبر تهیه کرده و قبل از ترکیب و استفاده از آن حتما با یک کارشناس خبره مشورت نمایید. مهندسین ما در واحد عمران هومان صنعت همه روزه آماده ارائه مشاوره ی رایگان در خصوص گروت و نحوه ترکیب و استفاده از آن به شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.

 

 

×

انواع گروت

گروت ها به سه دسته اصلی

  • گروت های سیمانی
  • گروت های اپوکسی
  • گروت های رزینی فوران

تقسیم بندی می شوند. در این میان دو دسته ی اول از همه پر کاربرد تر و در بازار فراوان تر می باشند. اما در این مقاله هدف ما تنها بررسی گروت های سیمانی است. بنابراین از توضیحات اضافی در خصوص دو گروت دیگر صرفه نظر خواهیم کرد.


گروت سیمانی

گروت سیمانی

 

 

گروت سیمانی همان طور که از نامش پیداست از درصد بالایی سیمان پورتلند، شن بسیار ریز، افزودنی های ضد آب و هم چنین رنگ دانه تشکیل شده است. گروت های سیمانی قدیمی ترین و پرکاربرد ترین انواع گروت بوده و در ساختمان ها و مجتمع های تجاری کاربرد دارند. گروت های سیمانی معمولا در رنگ های متنوع موجود بوده و می توانند با انواع رنگ کف پوش و کاشی ست شوند. این گروت ها باید با آب مخلوط گردیده و پس از خمیری شدن با استفاده از ماله بر روی سطح کشیده شوند. وجود دیرگیر های سیمان در این ترکیب سبب می شود که گروت دیر تر خشک شده و استحکام بیشتری داشته باشد.

استفاده از گروت های سیمانی می تواند کاشی هایی که متخلخل هستند را دچار لکه کند، بنابراین بیشتر متخصصین جهت استفاده از این گروت ها، ابتدا کاشی ها را آب بندی کرده و سپس با ماله بر روی آن ها گروت می ریزند. گروت های سیمانی چنان چه قرار باشد جهت آب بندی کاشی های استاندارد لعاب دار مورد استفاده قرار بگیرد، نیاز به آب کاری کاشی و یا سطوح دیگر ندارد.

 

گروت شن دار

 

 

گروت شن دار به دسته ای از گروت های سیمانی گفته می شود که در آن شن های موجود به قدری بزرگ هستند که بتوانند دیده شده و لمس گردند. در واقع می توان آن ها را گروت های ریگ دار نیز نامید. این دسته از گروت ها هنگامی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند که سایز ترک کمی بیش از  1/8اینچ باشد. استفاده از  شن در گروت سبب می شود که ترک ها بهتر ترمیم شده و پیوند قوی بین ذرات به وجود بیاید. چنان چه بخواهید گروت های شن دار را بر روی کاشی های پولیش شده و بسیار صیقلی استفاده کنید، باید کمی احتیاط کنید تا کاشی خراش نیوفتد. در واقع بهتر است که از قبل روی یک نمونه از کاشی آزمایش نمایید.

 

گروت بدون شن

 

گروت شن دار و بدون شن

گروت های سیمانی بدون شن بافت و ساختار بسیار لطیفی دارند، زیرا در آن ها از پودر مواد معدنی استفاده شده و ذرات شن و ریگ بزرگ و یا قابل توجهی در آن وجود ندارد. این گروت ها در درز ها و ترک هایی مورد استفاده می شوند که عرضی بین مقادیر 1/16  تا 1/8  داشته باشند. در ترک های وسیع تر نمی توان از این مدل گروت استفاده کرد زیرا عدم وجود سنگدانه در آن ها سبب می شود که قدرت اتصال قوی ای بین ذرات آن جود نداشته باشد.  

 

 

 

گروت سیمانی اصلاح شده با لاتکس

 

گروت های سیمانی شن دار گاهی اوقات با لاتکس ترکیب می شوند. لاتکس می تواند به عنوان افزودنی ای عمل کند که به گروت خشک و یا گروت ترکیب شده با آب اضافه می شود. افزودن افزودنی لاتکس سبب افزایش خاصیت ضد آبی گروت شده و مقاومت آن را نیز افزایش می دهد.

 

نحوه ساخت خمیر گروت 

 

ساخت مخلوط گروت بسیار ساده و آسان است. شما باید به اندازه 0.4  تا 0.5  وزن گروت را آب ریخته و به خوبی ترکیب کنید. چنان تمایل دارید از افزودنی های بتن  مانند روان کننده بتن و یا دیرگیر استفاده نمایید، طبق دستور مصرف آن ها را اضافه کنید. توجه داشته باشید که حتما از ماله، فرچه و تجهیزات تخصصی با کیفیت جهت مالیدن گروت استفاده نمایید. چنان چه بخواهیم یک ترکیب پر استفاده را به شما معرفی کنیم می توانیم توصیه کنیم به ازای 50 کیلوگرم گروت از 20 لیتر آب جهت ساخت خمیر استفاده کنید.

 

 

نگهداری

 

نگهداری گروت

گروت هایی که در درز ها و کناره های کاشی ها استفاده می شوند، می توانند رنگ گرفته و زیبایی خود را از دست بدهند. بنابراین حتما توجه داشته باشید که پس از خشک شدن گروت ها در درز ها، حتما از از لعاب و مواد آب بندی در یک یا چند لایه بر روی گروت خشک استفاده نمایید تا از رنگ گرفتن آن ها جلوگیری کنید.

 

 

 

 

 

 

قیمت گروت های سیمانی

لیست قیمتقیمت گروت سیمانی بسته به کیفیت و میزان حجمی که شما می خرید متنوع است. معمولا چنان چه درصد بالایی خریداری نمایید، درصد تخفیف بیشتری را می توانید کسب نمایید. گروت های سیمانی شن دار و دارای سنگ ریزه معمولا دارای قیمت بالاتری نسبت به گروت های بدون ماسه هستند. زیرا این ماسه ها از نوع صنعتی بوده و استحکام گروت را بالاتر می برند. بنابراین طبیعی است که قیمت بالاتری داشته باشند. شما می توانید همه روزه در ساعات اداری با متخصصین ما در واحد فروش هومان صنعت تماس گرفته تا از جدید ترین قیمت گروت های سیمانی و درصد تخفیف آن اطلاع پیدا کنید.