گیربکس خورشیدی انواع و جزئیات

گیربکس خورشیدی

 

گیربکس خورشیدی که با نام گیربکس سیاره ای( اپی سیکلیک) نیز شناخته می شود، از 3 نوع چرخ دنده تشکیل شده است. این سه چرخ دنده عبارتند از : چرخ دنده خورشیدی، چرخ دنده سیاره ای و چرخ دنده ی حلقه ای. چرخ دنده خورشیدی در وسط گیربکس قرار گرفته و گشتاور را چرخ دنده های سیاره ای که روی حامل های محرک قرار گرفته منتقل میکند. چرخ دنده های سیاره ای به دور چرخ دنده ای می چرخند و با چرخ دنده ی حلقه ای دور خود ایجاد یک شبکه می کنند. گیربکس های خورشیدی از لحاظ پیچیدگی می توانند طیفی از ساده تا پیچیده را بسته به کاربردشان در بر بگیرند.

 

انواع گیربکس خورشیدی 

 

گیربکس های خورشیدی انواع مختلفی دارند. دلیل تولید این انواع مختلف این است که گیربکس های خورشیدی راندمان بالایی دارند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد این مدل گیربکس در پاراگراف پایین به اختصار و همراه با تصویر آمده است. انواع گیربکس خورشیدی از نظر طراحی و نحوه اتصال به تجهیز مکانیکی در صنایع و ساختمان سازی عبارت است از : 

گیربکس خورشیدی خطی

گیربکس خورشیدی زاویه ای 

گیربکس خورشیدی پایه دار 

گیربکس خورشیدی فلنج دار 

برای آشنایی بیشتر با این مدل طراحی ها و نحوه اتصال دو مدل از معروف ترین انواع آن را همراه با عکس برای شما قرار داده ایم . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گیربکس خورشیدی پایه دار
گیربکس خورشیدی فلنج دار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از دیگر دسته بندی هایی که برای گیربکس خورشیدی در نظر گرفته می شود، دسته بندی بر اساس برند می باشد. از آن جایی که گیربکس خورشیدی یک گیربکس بسیار پرکاربرد است، کمپانی های زیادی در ایران و سرتاسر جهان اقدام به تولید آن می کنند. بنابراین وجود یک دسته بندی به روز از بهترین برند های موجود در بازار ایران می تواند دانش و آگاهی شما را از آن ها بالاتر برده و انتخاب را آسان تر نماید. 

 

 

برای مشاهده مدل ها و مشخصات فنی آن از هر برند و همچنین بررسی تخصصی آن روی برند مربوطه کلیک کنید.

 

کاربرد گیربکس خورشیدی

 

کاربرد گیربکس خورشیدی گیربکس های خورشیدی معمولا در جاهایی استفاده می شوند که مسئله فضا و وزن مطرح باشد اما نیاز به کاهش زیاد سرعت و گشتاور دارد. بنابراین از این گیربکس در صنایع مختلفی استفاده می شود. برای مثال در تراکتور ها و تجهیزات ساختمانی که مقدار زیادی گشتاور برای به حرکت در آوردن چرخ ها مورد نیاز است از گیربکس خورشیدی استفاده می کنند. دیگر جاهایی که می توانیم گیربکس های خورشیدی را ببینیم عبارتند از :

  • موتورهای توربینی
  • گیربکس های اتوماتیک
  • پیچ گوشتی های برقی
  • ربات ها
  • پرس های چاپگر برای کاهش سرعت نورد ها
  • تثبیت موقعیت های دقیق
  • ماشین های بسته بندی برای تولید محصولات انبوه
  • تصفیه خانه ها
  • سیستم های هوادهی

 

 

 

 

مزایای گیربکس های خورشیدی

 

بزرگترین مزایای گیربکس های خورشیدی عبارتند از :

 

قابلیت تکرار پذیری بالا

 

قابلیت تکرار پذیری گیربکس خورشیدی

میزان بار محوری و شعاعی زیاد این گیربکس سبب می شود که قابل اطمینان و استحکام بالاتری داشته در عین اینکه جاگیری نامناسب چرخ دنده ها را نیز به حداقل می رساند. علاوه بر این ها، ارتعاشات کم و قابلیت انتقال یک نواخت گیربکس خورشیدی تحت بارگذاری های مختلف، تکرار قابلیت تکرار پذیری حرکات آن را افزایش می دهد.

 

 

دقت زیاد

دقت گیربکس خورشیدی

ثبات زاویه ای در حال چرخش گیربکس خورشیدی بسیار زیاد می باشد. از این رو دقت و قابلیت اطمینان حرکت را افزایش می دهد.

 

 

 

 

سر و صدای کم

 

سر و صدای کم گیربکس خورشیدی

میزان نویز و سر و صدای این گیربکس به دلیل سطح تماس بالای آن کم است. از دیگر دلایلی که سبب می شود صدای گیربکس خورشیدی نسبت به سایر گیربکس ها کمتر باشد این است که سطح غلتان آن نرم تر بوده و و تقریبا هیچ جامپی وجود ندارد.

 

 

دوام بالا

 

دوام بالای گیربکس خورشیدی

دوام گیربکس خورشیدی به دلیل استحکام پیچشی بالا و نورد بهتر نسبت به سایر گیربکس ها بالاتر است. در این گیربکس ها به دلیل استفاده از یاتاقان، تلفات ناشی از سایش شافت به پوسته گیربکس کاهش یافته و در نتیجه دوام و راندمان آن بالاتر می رود.

 

 

 

راندمان بالا

راندمان بالای گیربکس خورشیدی

به لطف طراحی و چیدمان داخلی بهینه گیربکس های خورشیدی، میزان راندمان این گیربکس نسبت به گیربکس حلزونی، گیربکس شافت مستقیم و … بالاتر بوده و اتلافات انرژی در حین کارکرد آن به حداقل می رسند. در واقع، امروزه، تنها گیربکس های خورشیدی هستند که می توانند راندمان بالایی را ارائه دهند.

 

 

افزایش انتقال گشتاور

 

انتقال گشتاور گیربکس خورشیدی

در گیربکس خورشیدی دندانه ها تماس بیشتری با یکدیگر دارند. به دلیل این تماس بیشتر در مکانیزم گیربکس های خورشیدی، آن ها قادرند گشتاور بیشتری را تحمل کرده و انتقال دهند. علاوه بر اینف چنین سازوکاری گیربکس خورشیدی را قادر می سارد که حذکات یک نواخت تری داشته باشد.

 

 

 

 

انطباق پذیری بالا

 

انطباق پذیری بالا گیربکس خورشیدی

گیربکس های خورشیدی در یک پوسته ی سیلندری شکل یا استوانه ای کار می کنند. این مدل محفظه باعث می شود که این گیربکس ها در صنایع مختلفی نصب شده و انطباق پیدا کنند.

 

 

 

 

راهنمای خرید و انتخاب مناسب

 

معیار خرید گیربکس خورشیدی مناسب چیست؟ این پرسش قطعا اولین سوالی است که برای مشتریان گربکس های خورشیدی پیش می آید و جواب ان تا حد زیادی بستگی به کاربرد و محل استفاده گیربکس دارد. اولین چیزی که باید مدنظر قرار دهید مشخصات اولیه گیربکس برای استفاده در آن محل است. مشخصات اولیه شامل گشتاور، لقی جانبی چرخ دنده ها و هم چنین نسبت تبدیل آن می شود. مشخصات ثانویه ای که باید به آن توجه کنید مقاومت در برابر در خوردگی، میزان نویز و ساختار آن است. آخرین مواردی که مهم است قیمت، در دسترس بودن، خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد.

 

 

چنان چه خواستار تهیه گیربکس خورشیدی و یا دریافت مشاوره رایگان در خصوص خرید آن و یا الکتروموتور و دیگر گیربکس هایی چون گیربکس شافت مستقیم و حلزونی هستید با متخصصان ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید.

×

تعمیرات گیربکس خورشیدی

 

تعمیر

گیربکس خورشیدی از گیربکس های بسیار مقاوم با راندمان بالاست، و چنان چه تحت شرایط خو کار کند، به ندرت دچار مشکل می شود. منظور از شرایط ایده آل این است که بیش از میزان تحمل و مقاومت این گیربکس، بار اضافی به آن وارد ننماید. به علاوه اینکه باید آن را به الکتروموتوری متصل کنید که طبق کاتالوگ با آن تطابق داشته باشد. مواردی چون بازبینی و سرویس منظم گیربکس به همراه تمیز کردن قطعات و یا روغن زدن چرخ دنده های آن می تواند عمر آن را تا میزان زیادی افزایش دهد. اما چنان چه با رعایت تمامی این موارد، به هر دلیلی گیربکس خروشیدی شما دچار مشکل گردید، می تواند با متخصصان ما در واحد تعمیرات هومان صنعت تماس بگیرید

 

 

 

لیست قیمت گیربکس خورشیدی 

لیست قیمت

قیمت گیربکس خورشیدی به موارد زیادی بستگی دارد، برای مثال مواردی چون توان، نسبت تبدیل، جنس چرخ دنده ها و پوسته و مهم تر از این، برند آن تاثیر مستقیمی بر روی قیمت گیربکس دارد. برای مثال گیربکس های خارجی قیمت بالاتری نسبت به گیربکس های ساخته شده در ایران دارند. این در حالی است که گیربکس های ایرانی معمولا کیفیت بسیار بالایی دارند. و  به دلیل نوسانات قیمت ارز خرید گیربکس های ایرانی به صرفه تر است. و متاسفانه به همین دلیل، نمی توان قیمت ثابتی از آن ها ارائه کرد. کلیه ی تامین کننده های صنعتی نیز قیمت این گیربکس را به طور روزانه استعلام می کنند. چنان چه شما نیز خواستار دریافت مشاوره، در خصوص خرید گیربکس خروشیدی و یا اطلاع از قیمت آن نیز هستید می توانید با مشاوران ما در واحد فروش هومان صنعت تماس بگیرید.