گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سریR | فروش گیربکس شافت مستقیمmotovario انواع و جزئیات

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری R

 

ویژگی های مهم گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری R

 

توان  توان موتور : 0.09 تا 30  کیلو وات 

 

گشتاور  حداکثر گشتاور : 3200 نیوتون متر 

 

سایز بندی  : از 40 تا 120 

 

کاربرد : در صنایع سیمان ، صنایع فولاد، در صنعت کاغذ و چاپ، در تولید شیشه 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سالیان سال است که توسط کمپانی موتوواریو تولید می شود . کمپانی موتوواریو در سال 1965 در کشور ایتالیا تاسیس گردید. این شرکت قریب به 50000 متر مربع مساحت و  500 کارمند دارد. کلیه ی  عملیات مونتاژ محصولات موتوواریو مانند گیربکس شافت مستقیم موتوواریو توسط تجهیزات کامپیوتری انجام می گردد. این موضوع سبب گردیده است که تمامی محصولات موتوواریو از دقت بسیار بالایی برخوردار باشند و در ساخت آن ها کم ترین میزان خطا وچود داشته باشد. محصولات کمپانی موتوورایو به کشور های زیادی از جمله ایران صادر می گردد. کمپانی موتوورایو تنها به تولید گیربکس شافت مستقیم بسنده نکرده است. بلکه گیربکس های هلیکال، گیربکس حلزونی و الکتروموتور نیز از محصولات به نام تولید شده توسط این شرکت می باشند.

از آنجایی که گیربکس شافت مستقیم موتوورایو از اصلی ترین محصولات این کمپانی است، در زیر قصد داریم کاربرد های آن را به اختصار معرفی نماییم. 

 

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

  • گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع غذایی 
  • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع سرامیک
  • گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع مکانیکی 
  • گیربکس شافت مستقیم  MOTOVARIO در صنایع سیمان 
  • گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع فولاد 
  • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع شیشه 
  • گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع پلاستیک 
  • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع داروسازی 
  • گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع کاغذ 
موتوواریو

موتوواریو

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
مشخصات فنی
دانلود کاتالوگ

نسبت تبدیل دور : 1.4 تا 250 

گواهی نامه ها : ATEX 3GD  و ATEX 2GD

جنس شافت: فولاد 

جنس بدنه: چدن 

نحوه اتصال با الکتروموتور : قابل کوپل شدن با الکتروموتور 

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

علی رغم آنچه که در گذشته وجود داشت، این روز ها  گوناگونی  گیربکس های صنعتی به شدت رو به افزایش است. به همین دلیل کسانی که به دنبال گیربکس متناسب با سیستم صنعتی خود هستند باید گزینه های زیادی را مد نظر قرار دهند. اما بیشتر  اوقات این افراد به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات کافی و تخصصی، نمی توانند انتخاب صحیحی داشته باشند. از این رو ما در هومان صنعت به همراه جمعی از مهندسین و کارشناسان گرد هم آمدیم تا با مشاوره ی شبانه روزی و صبورانه شما را در انتخاب صحیح گیربکس مناسب یاری نماییم. جهت کسب مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص گیربکس شافت مستقیم موتوواریو و دیگر گیربکس های صنعتی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

گیربکس ها اصلی ترین دستگاه مورد نیاز هر کارخانه و کارگاه هستند. بزرگترین ترین وظیفه گیربکس ها زیاد کردن گشتاور و کنترل سرعت است. نخست، گیربکس ها بسیار ساده و ابتدایی بودند، اما با پیشرفت تکنولوژی، کم کم در سری ها و انواع گوناگون تولید گردیدند. برای مثال گیربکس ها به چندین دسته عمده
• گیربکس شافت مستقیم
• گیربکس حلزونی
• گیربکس خورشیدی
• گیربکس آویزی
• گیربکس دور متغیر
تقسیم بندی می شوند. یکی از پر استفاده ترین انواع گیربکس، گیربکس شافت مستقیم است . در زیر به بررسی گیربکس شافت مستقیم و ویژگی های آن پرداخته ایم.

گیربکس شافت مستقیم چیست؟

گیربکس شافت مستقیم

گیربکس شافت مستقیم  موتوواریو گیربکسی می باشد که شافت آن مستقیم بوده ولی دندانه های آن موازی با محور چرخش هستند و یا کمی زاویه دار می باشند. اگر دندانه های گیربکس شافت مستقیم موتوواریو زاویه دار باشند، به آن گیربکس شافت مستقیم هلیکال موتوواریو نیز  گفته می شود. این زاویه دار بودن دندانه ها سبب می گردد که قدرت، بین شافت های مستقیم گیربکس منتقل گردد. از مزایای گیربکس شافت مستقیم هلیکال، کاهش نویز و ارتعاش تولید شده توسط الکتروموتور است. 
گیربکس های شافت مستقیم از نوع هالو و یا تو خالی هستند. این بدین معنا است که شافت دیگر اجزایی چون موتور برای حمایت از این نوع گیربکس، به طور مستقیم وارد آن می گردند. قسمت تو خالی گیربکس های شافت مستقیم می توانند از نوع شیاردار، بوشینگ و یا دیسک جمع شونده باشند.

 

 

نحوه اتصال به موتور

اتصال به موتور گیربکس شافت مستقیم

اتصال به موتور گیربکس شافت مستقیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همان طور که در مقدمه گفتیم  وظیفه اصلی گیربکس ها، کنترل سرعت و گشتاور تولید شده توسط الکتروموتورها است. بنابراین گیربکس ها باید به صورتی به موتور متصل شوند. گیربکس شافت مستقیم از طریق اداپتور فلانج ورودی همراه با کوپلینگ به موتور متصل می شود. نحوه دیگر اتصال موتور به گیربکس شافت مستقیم از طریق فیکس شدن موتور به قسمت هوزینگ گیربکس است. در این نوع اتصال قدرت تولید شده توسط موتور با استفاده از یک تسمه V شکل و یا یک پولی به گیربکس انتقال داده می شود. 

کاربرد

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

گیربکس های شافت مستقیم کاربرد های زیادی دارند که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  

• گیربکس شافت مستقیم موتوواریو  در صنایع تولید کاشی و سرامیک
• گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در آسانسور ها
• گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع سیمان
• گیربکس شافت مستقیم  موتوواریو در پتروشیمی
• گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع فولاد
• گیربکس شافت مستقیم موتوواریو در صنایع غذایی
• گیربکس شافت مستقیم  موتوواریو در جرثقیل های سقفی

مزایای گیربکس شافت مستقیم

مزیت گیربکس شافت مستقیم

مزیت گیربکس شافت مستقیم

 

برتری گیربکس شافت مستقیم، کم بودن اجزای تشکیل دهنده گیربکس، نیاز نداشتن به کوپلینگ با سرعت کم، چیدمان جمع و جور درایور و راحت بودن نحوه تراز کردن و تنظیم گیربکس می باشد. کلیه این مزایا سبب کاهش تجهیزات جانبی مورد نیاز و در نتیجه کاهش هزینه و فضای مورد نیاز می گردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

معایب گیربکس شافت مستقیم

معایب گیربکس شافت مستقیم

معایب گیربکس شافت مستقیم

یکی از مهم ترین معایب شافت های تو خالی این است که پس از گذشت مدت زمانی، اکسید شده و جدا کردن گیربکس را از دیگر اجزا مشکل می کنند. برای برطرف کردن این مشکل می توان از گیربکس شافت مستقیم استفاده کرد که به طور مستقیم به موتور و دیگر تجهیزات متصل می شوند. زیرا بیش تر گیربکس های شافت مستقیم دارای سیستم قفل شونده هستند که علاوه بر آسان کردن نحوه اتصال به موتور و کاهش نوسانات، از خوردگی و اکسیداسیون شافت و دیگر اجزا جلوگیری می کنند.

 

 

 

 

نحوه نگهداری

تعمیر و نگهداری گیربکس شافت مستقیم

تعمیر و نگهداری گیربکس شافت مستقیم

گیربکس شافت مستقیم حتما باید در فضای داخلی و در محیط خشک نگهداری گردد. علاوه بر این از گذاشتن آن در مقابل نور آفتاب و یا فضاهایی که گرد و غبار زیاد دارند باید اجتناب کرد. محل نگهداری گیربکس شافت مستقیم باید از هر گونه ارتعاش و یا شوک کاملا به دور باشد. چرا که این ارتعاشات به رل برینگ ها آسیب وارد می نمایند.
در مدت زمان نصب و نگهداری گیربکس شافت مستقیم باید از وارد کردن هر گونه بار اضافی و یا خم نمودن اجزای مختلف آن اجتناب کنید. هم چنین گیربکس را در فضاهایی که دما بسیار زیاد و یا بسیار کم دارند قرار ندهید.

 

 

 

 

 

 

توصیه های ایمنی

قبل از هرگونه تماس با گیربکس ابتدا آن را خاموش کنید و حتما از خنک شدن آن اطمینان حاصل کنید. زیرا چرخش شافت و دیگر اجزا میتواند سبب جراحت در اعضای بدن شده و داغ بودن آن دست شما را بسوزاند. در نهایت نیز مطمئن گردید که گیربکس از هر گونه بار الکتریکی به دور می باشد. زیرا زمانی که گیربکس به الکتروموتور متصل می گردد، بار الکتریکی زیادی در هوزینگ آن جمع می شود و ممکن است باعث برق گرفتگی شود. بنابراین پیش از لمس گیربکس از قطع بودن کلیه ی اتصالات الکتریکی مطمئن شوید.

جزئیات بیشتر