گیربکس شافت مستقیم موتوواریو | قیمت گیربکس شافت مستقیم هلیکال Motovario انواع و جزئیات

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سالیان سال است که توسط کمپانی موتوواریو تولید می گردد. کمپانی موتوواریو در سال 1965 در کشور ایتالیا تاسیس گردید. این شرکت نزدیک به 50000 متر مربع مساحت و  500 کارمند دارد. محصولات کمپانی موتوورایو به کشور های زیادی از جمله ایران صادر می شود. تمامی عملیات مونتاژ محصولات موتوواریو مانند گیربکس شافت مستقیم موتوواریو توسط تجهیزات کامپیوتری انجام می گردد. این موضوع سبب شده است که تمامی محصولات موتوواریو از دقت بسیار بالایی برخوردار باشند و در ساخت آن ها کم ترین میزان خطا وجود داشته باشد. کمپانی موتوورایو تنها به تولید گیربکس شافت مستقیم بسنده نکرده است. بلکه گیربکس های هلیکال، گیربکس حلزونی و الکتروموتور نیز از محصولات به نام تولید شده توسط این شرکت می باشند. 

 

 

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو

 

 

انواع گیربکس شافت مستقیم موتوورایو 

 

کمپانی موتوورایو گیربکس های شافت مستقیم هلیکال خود را در مدل ها، سایز ها و سری های گوناگون روانه بازار کرده است. تمامی این سری قابلیت کار کردن در شرایط کاری سنگین و تبدیل دور های بالایی را دارند. با این تفاوت که جنس به کار رفته در تولید آن ها و نوع تحمل بار در هر سری متفاوت می باشد. سری های تولید شده از گیربکس شافت مستقیم موتوورایو عبارتند از : 

 • گیربکس هلیکال موتوواریو سری R 
 • گیربکس هلیکال موتوواریو سری H 
 • گیربکس هلیکال موتوواریو سری HA 

جهت اطلاع از مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ هر مدل بر روی نام آن کلیک نمایید. 

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری H/HA

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری H

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری H به این منظور طراحی شده است که بتواند شرایط کاری سخت را تحمل نماید. این گیربکس تطبیق پذیری بالایی داشته و می تواند در برابر بارهای شعاعی زیاد را مقاومت نماید. کمپانی موتوواریو در کنار این مدل سری HA را نیز به بازار عرضه کرده است. این دو سری از نظر ساختار شبیه به هم بوده با این تفاوت که بدنه مدل HA از آلومینیوم ساخته شده است. حداکثر گشتاور در مدل H برابر با 8000 نیوتون متر و در مدل HA برابر با 500 نیوتون متر می باشد.

 

همانطور که می دانید مهم ترین ویژگی گیربکس شافت مستقیم کاهش تبدیل دور است. نسبت کاهش تبدیل دور در این دو سری بسیار قابل توجه می باشد. گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری H می تواند از 1.23 تا 282.10 و سری HA از 1.33 تا 353.98 برابر دور الکتروموتور را کاهش دهد. از دیگر تفاوت های این دو گیربکس می توان به توان آن ها اشاره کرد. حداکثر توان در سری H تا 45 کیلو وات و در سری HA  تا 5.5 کیلو وات است. مورد دیگری که بر تطبیق پذیری این دو گیربکس افزوده نحوه نصب آن هاست که در زیر به آن ها اشاره شده است: 

 

مدل های HA و H : قابلیت کوپل شدن با الکتروموتور 

مدل های IHA و IH : اتصال به الکتروموتور با استفاده از شافت ورودی 

مدل های CHA و CH : کوپله شده با الکتروموتور استاندارد

مدل PH : مناسب برای کوپل شدن با الکتروموتور با استفاده از مفصل انعطاف پذیر

 

گیربکس شافت مستقیم موتوورایو سری H در سایز های 030-040-050-060-080-100-125-140 و سری HA در سایز های A30-A40-A50-A60 روانه بازا می شوند. ظرفیت تحمل بار در هر دو سری توسط گواهی ISO 6336 تایید شده است. از دیگر گواهی های گیربکس های سری H می توان به ATEX 2GD/3GD اشاره نمود. 

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری R

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری R

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو سری R همانند سری قبل، از جمله گیربکس هایی است که می تواند در شرایط عملیاتی سخت به خوبی کار کند. تفاوت عمده این گیربکس با سری های H  این است که سری R در برابر بار های محوری مقاومت خیلی زیادی در حدود 34700 نیوتون متر دارد و تنها تا 3200 نیوتون متر می تواند بار شعاعی را تحمل نماید. نسبت تبدیل دور در سری R از 1.4 شروع شده و در بالاترین حالت به 250 می رسد. بدنه این گیربکس از چدن رنگ شده با اپوکسی پلی استر و شافت آن از جنس فولاد می باشد. شرکت موتوواریو گیربکس های سری R را در سایز های 040-050-063-080-100-125 تولید نموده که بیش ترین بازده در میان آن ها به 30 کیلو وات می رسد . در مورد نحوه قرار گیری و نصب آن ها می توان گفت که ورژن R با استفاده از کوپلینگ و ورژن IR با استفاده از شافت ورودی به الکتروموتور متصل می گردد. 

 

 

 

تعمیرات گیربکس شافت مستقیم موتوواریو 

تعمیر

 

گیربکس شافت مستقیم موتوواریو با استفاده از متریال بسیار با کیفیت و برای استفاده در شرایط عملیاتی سخت طراحی شده است. بنابراین طول عمر این گیربکس نسبت به رقبای خود بالاتر بوده و کمتر دچار عیب می گردد. تنها باید توجه داشته باشید که در حین نصب و راه اندازی دقیقا بر طبق دفترچه راهنما عمل کرده و از وارد کردن بار های محوری و شعاعی بیش از حد بر آن اجتناب نمایید. تمامی این گیربکس ها توسط روغن های معدنی روان کاری شده اند با این حال پس از گذشت چند ماه آن را بازبینی، تمیز و روغن کاری نمایید. چنان چه با رعایت تمامی موارد بالا گیربکس شما دچار عیب گردید با متخصصان ما در واحد تعمیرات هومان صنعت تماس بگیرید. 

 

 

 

 

لیست قیمت گیربکس شافت مستقیم موتوواریو 

 

لیست قیمت

عوامل زیادی در قیمت گیربکس ها نقش دارند. برای مثال هرچه گیربکس اندازه بیشتری داشته باشد و بتواند راندمان بالاتری را ارائه دهد، به دلیل استفاده از متریال بیشتر و هم چنین استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تر در ساخت آن، قیمت بالاتری نیز دارد. این عوامل در قیاس قیمت گیربکس ها می تواند موثر باشد. ولی متاسفانه در سال های اخیر به دلیل نوسانات ارز و ناپایداری بازار داخلی ارائه لیست قیمت گیربکس شافت مستقیم موتوواریو مانند هر کالای وارداتی دیگری به شکل ثابت تقریبا غیر ممکن است. بنابراین چنان چه قصد تهیه گیربکس موتوواریو و یا دیگر انواع گیربکس را دارید می توانید با مشاوران ما در واحد فروش هومان صنعت تماس گرفته تا علاوه بر ارائه جدید ترین لیست قیمت، شما را در انتخاب هر چه صحیح تر یاری نمایند. 

 

 

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

از آنجایی که گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO از اصلی ترین محصولات این کمپانی است، در زیر قصد داریم کاربرد های آن را به اختصار معرفی نماییم. 

 • گیربکس شافت مستقیم Motovario در صنایع مکانیکی 
 • گیربکس شافت مستقیم   MOTOVARIO در صنایع سیمان 
 • گیربکس شافت مستقیم Motovario در صنایع فولاد 
 • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع شیشه 
 • گیربکس شافت مستقیم Motovario  در صنایع پلاستیک 
 • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع داروسازی 
 • گیربکس شافت مستقیم Motovario در صنایع غذایی 
 • گیربکس شافت مستقیم MOTOVARIO در صنایع سرامیک
 • گیربکس شافت مستقیم Motovario در صنایع کاغذ