گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli سری S | فروش گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی انواع و جزئیات

گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی سری S

 

ویژگی های مهم گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli سری S

 

توان  توان موتور : 0.12 تا 11.6 کیلو وات 

 

گشتاور  حداکثر گشتاور : 200 نیوتون متر 

 

سایز بندی  : از S10 تا S50

 

کاربرد : در صنایع سیمان ، صنایع فولاد، در صنعت کاغذ و چاپ، در تولید شیشه 

گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli

گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli از محصولات معروف شرکت Bonfiglioli ایتالیا است. کمپانی بونفیلیولی در آوریل سال 1956 توسط Clementino Bonfiglioli در شهر بولونییای ایتالیا تاسیس شد. در طی 60 سالی که از تاسیس این گروه صنعتی می گذرد، بوفیلیولی با ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی محصولات و هم چنین ضمانت کیفیت و امنیت آن ها، گام مهمی را در پیشی گرفتن از رقبا برداشته است. Bonfiglioli محصولات خود را در چهار بخش اصلی به جهان عرضه می نماید. این چهار بخش عبارتند اند از بخش صنعتی، بخش فتوویتائیک، بخش صنایع متحرک و بخش صنایع بادی.

این کمپانی با تولید محصول در این چهار حوزه توانسته است بخش قابل توجهی بازار گیربکس را در سرتاسر جهان و هم چنین در ایران از آن خود کند. در حال حاضر بونفیلیولی علاوه بر تولید گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli به تولید دیگر انواع گیربکس مانند :

پرداخته است.

کاربرد گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli

  • گیربکس شافت مستقیم در صنایع مکانیکی 
  • گیربکس شافت مستقیم در صنایع سیمان 
  • گیربکس شافت مستقیم  در صنایع فولاد 
  • گیربکس شافت مستقیم در صنایع شیشه 
bonfiglioli

bonfiglioli

جزئیات بیشتر
 

بررسی تخصصی
مشخصات کلی
ابعاد و اندازه
مشخصات فنی
دانلود کاتالوگ

نسبت تبدیل دور : از 1.4 تا 13.1 

جنس شافت: استیل

جنس بدنه: چدن 

 

ابعاد و اندازه گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی سری S

ابعاد و اندازه گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی سری S

مشخصات فنی گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی سری S

مشخصات فنی گیربکس شافت مستقیم بونفیلیولی سری S

90%
نسبت ارزش به قیمت
50%
تعمیر پذیری
65%
خدمات پس از فروش
70%
کیفیت

در گذشته تنها گیربکس های صنعتی موجود در بازار، گیربکس های ساده و ابتدایی بودند. نقطه ضعف این گیربکس ها این بود که برای تمامی مصارف صنعتی مناسب نبودند. اما، این روز ها گوناگونی  گیربکس های صنعتی همواره رو به رشد است. به همین دلیل کسانی که می خواهند گیربکس صنعتی متناسب با نیاز خود را با صرف هزینه به صرفه ای خریداری کنند، باید گزینه ها و مدل های زیادی را مد نظر قرار دهند.

اما بیشتر اوقات این افراد به دلیل دسترسی نداشتن به  اطلاعات کافی و تخصصی، نمی توانند انتخاب صحیحی داشته باشند و خسارت های مالی به بار می آورند. از این رو ما در هومان صنعت به همراه جمعی از مهندسین و کارشناسان گرد هم آمدیم تا با مشاوره ی شبانه روزی و صبورانه شما هم وطنان عزیز را در انتخاب صحیح گیربکس مناسب یاری نماییم. چنان چه تمایل دارید  مشاوره و  اطلاعات تخصصی بیشتری در حوزه  گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli سری S و دیگر گیربکس های صنعتی دربافت نمایید، با ما تماس حاصل فرمایید.

 

از گیربکس شافت مستقیم چه می دانید؟

گیربکس ها اصلی ترین دستگاه هایی می باشند که در هر کارخانه و کارگاه مورد استفاده قرار می گیرند. اصلی ترین کاربرد گیربکس ها زیاد نمودن گشتاور و کنترل سرعت است. در ابتدای به وجود آمدن گیربکس، گیربکس ها بسیار ساده و ابتدایی بودند، اما با پیشرفت تکنولوژی، کم کم در مدل ها و سری های گوناگون تولید شدند. برای مثال گیربکس ها به چندین دسته عمده

• گیربکس خورشیدی
• گیربکس آویزی
• گیربکس دور متغیر
• گیربکس شافت مستقیم
• گیربکس حلزونی

طبقه بندی می شوند. یکی از پر استفاده ترین انواع گیربکس، گیربکس شافت مستقیم است . در زیر به بررسی گیربکس شافت مستقیم و مزایا و معایب آن پرداخته ایم.

گیربکس شافت مستقیم چیست؟

گیربکس شافت مستقیم

گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli گیربکسی است که شافت آن مستقیم هستند. دندانه های گیربکس شافت مستقیم یا موازی با محور چرخش بوده و یا کمی نسبت به محور اصلی زاویه دار می باشند. اگر دندانه های گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli دارای کمی زاویه باشند، به آن گیربکس شافت مستقیم هلیکال Bonfiglioli نیز گفته می شود. این زاویه دار بودن دندانه ها سبب می گردد که قدرت، بین شافت های مستقیم گیربکس منتقل شود. از برتری گیربکس شافت مستقیم هلیکال نسبت به نوع ساده آن می توان به کاهش نویز و ارتعاش تولید شده توسط الکتروموتور اشاره کرد. 
گیربکس های شافت مستقیم از نوع هالو و یا تو خالی هستند. تو خالی بودن بدین معنا است که شافت دیگر اجزایی چون موتور برای حمایت از این نوع گیربکس، به طور مستقیم وارد آن می گردند. قسمت تو خالی گیربکس های شافت مستقیم می توانند از نوع شیاردار، بوشینگ و یا دیسک جمع شونده باشند.

 

 

نحوه اتصال به موتور

اتصال به موتور گیربکس شافت مستقیم

اتصال به موتور گیربکس شافت مستقیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همان گونه که در مقدمه اشاره کردیم وظیفه اصلی گیربکس ها، کنترل سرعت و گشتاور ایجاد شده توسط الکتروموتورها است. به همین جهت لازم است که گیربکس ها به صورتی به موتور متصل گردند. گیربکس شافت مستقیم از طریق اداپتور فلانج ورودی همراه با کوپلینگ به موتور متصل می شود. طریق دیگر اتصال موتور به گیربکس شافت مستقیم از طریق متصل شدن موتور به قسمت هوزینگ گیربکس است. در این نوع اتصال قدرت تولید شده توسط موتور با استفاده از یک تسمه V شکل و یا یک پولی به گیربکس انتقال داده می شود. 

کاربرد

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

کاربرد گیربکس شافت مستقیم

گیربکس های شافت مستقیم کاربرد های زیادی دارند که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:  

• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli  در صنایع تولید کاشی و سرامیک
• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli در صنایع غذایی
• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli  در صنایع نفت و گاز 
• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli در صنایع سیمان
• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli در صنایع فولاد
• گیربکس شافت مستقیم Bonfiglioli در تابلوهای گردان
• گیربکس شافت Bonfiglioli در آسانسور ها و بالابر ها

مزایای گیربکس شافت مستقیم

مزیت گیربکس شافت مستقیم

مزیت گیربکس شافت مستقیم

 

برتری گیربکس شافت مستقیم نسبت به دیگر انواع گیربکس ها، کم بودن اجزای سازنده گیربکس، عدم نیاز  به کوپلینگ با سرعت کم، چیدمان جمع و جور درایور و آسان بودن نحوه تراز کردن و تنظیم گیربکس می باشد. تمامی این مزایا سبب کم شدن تجهیزات جانبی مورد نیاز و در نتیجه کاهش هزینه و فضای مورد نیاز برای گیربکس می گردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

معایب گیربکس شافت مستقیم

معایب گیربکس شافت مستقیم

معایب گیربکس شافت مستقیم

یکی رایج ترین معایب شافت های تو خالی این است که پس از سپری شدن مدت زمانی، دچار اکسیداسیون شده و جدا کردن گیربکس را از دیگر اجزا مانند موتور مشکل می کنند. برای حل این مشکل می توان از گیربکس شافت مستقیم استفاده کرد که به طور مستقیم به موتور و دیگر تجهیزات متصل می شوند. زیرا اکثریت گیربکس های شافت مستقیم دارای سیستم قفل شونده هستند که علاوه بر آسان کردن نحوه اتصال به موتور و کاهش نوسانات، از خوردگی و اکسیداسیون شافت و دیگر اجزا جلوگیری می نمایند. 

 

 

 

 

نحوه نگهداری

تعمیر و نگهداری گیربکس شافت مستقیم

تعمیر و نگهداری گیربکس شافت مستقیم

گیربکس شافت مستقیم حتما باید در فضای داخلی و در محیطی به دور از رطوبت نگهداری گردد. به علاوه از گذاشتن آن در مقابل نور آفتاب و یا فضاهایی که حاوی گرد و غبار زیادی هستند، باید اجتناب کرد. مکان نگهداری گیربکس شافت مستقیم باید از هر گونه ارتعاش و یا شوک کاملا به دور باشد. زیرا که این ارتعاشات به رل برینگ ها آسیب جدی وارد می کنند.
در مدت زمان نصب و نگهداری گیربکس شافت مستقیم باید از وارد نمودن هر گونه بار اضافی و یا خم کردن اجزای مختلف آن اجتناب کنید. هم چنین گیربکس را در فضاهایی که دما بسیار زیاد و یا بسیار کم دارند قرار ندهید.

 

 

 

 

 

 

توصیه های ایمنی

قبل از هرگونه تماس با گیربکس ابتدا آن را خاموش کرده و حتما از سرد شدن آن اطمینان حاصل نمایید. زیرا که چرخش شافت و دیگر اجزا میتواند سبب جراحت و آسیب جدی به اعضای بدن شده و داغ بودن آن نیز سبب سوختگی شود. در نهایت نیز مطمئن گردید که گیربکس از هر گونه بار الکتریکی به دور بماند. زیرا زمانی که گیربکس به الکتروموتور متصل می گردد، بار الکتریکی زیادی در هوزینگ آن جمع می شود و ممکن است باعث برق گرفتگی شود. بنابراین پیش از لمس گیربکس از قطع بودن کلیه ی اتصالات الکتریکی مطمئن شوید.

جزئیات بیشتر